Skocz do zawartości
m4teuszek

Zestaw Do 2000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Cy ktoś mogłby mi doradzic jakis ciekawy zestaw? Bez Napędu, obudowy i dysku.

Mój budżet wynosi 2000 zł jednak chciałbym się zmieścic w zakresie 1500 zł zeby dokupic do tego jeszcze jakis w miare monitor LCD 19-21". Komputer ma słuzyc głownie do najnowszych gier takich jak GTA IV. Miło by było zeby procesor był 4 rdzenie to wystarczy mi na dlugo. Ewentualnie AMD Phenom jezeli uwazacie to za dobry procesor i czy napewno lepszy niz zwykly Core 2 Duo intela. Wiem ze wiąże się z tym np gorszej jakosci plyta czy zasilacz ale zeby dzialalo i nic sie nie psuło :]

 

Czekam na jakies powazne propozycje bo zapewne to co mi tu napiszecie to zakupie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez m4teuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500 zł :

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200 - 290 zł

Płyta Główna : Gigabyte G31M-S2L - 179 zł

RAM : GoodRam 2GB 800MHZ - 80 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4850 512MB - 590 zł

Zasilacz: Pentagram PSF-460-P12S - 169 zł

HDD : WD 320GB 16MB Cache AAKS - 159 zł

Napęd : Pioneer DVR-216 SATA - 99 zł

 

Razem : 1566 zł

 

Nie warto pchać się w 4 rdzenie.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybralbym tanszy zasilacz i nie chce napedu i dysku. Czyli jakies 300 zl mniej. Nie warto dodac tego do 4 rdzeniowego ktory napewno jest lepszy niz 2 rdzeniowy, nawet jak nie wiele to starczy mi na dluzej? ;]

A no i jakis monitor tez doradzcie mi jak mozecie za 500 zl lub z dokladka do 150 zl.

Edytowane przez m4teuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 prosił bez dysku i napędu (czytaj posty!) , po drugie skąd żeś wziął cenę tego Radka 4850 :|

 

Procesor: E5200: 285,00 PLN

Płyta Główna: Gigabyte GA-EP35-DS3L IP35 s775 - 305 PLN

Pamięć: GoodRam 2x2GB 800MHZ - 160 PLN

Karta graficzna: ASUS HD4850 TOP 512MB - 560 PLN

Zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101A - 200 PLN

 

Razem 1510 PLN

 

ceny ze sklepu Proline

 

Nie warto do gier brać 4 rdzeni, bo i tak 2 w większości gier są ledwie wykorzystywane. No może oprócz syfiastego GTA4 na PC (optymalizacja).

 

Dlatego lepiej podkręcić 2 rdzeniowy, a do tego też trzeba dobrą płytę. Także ten Gigabyte + 4850(wersja TOP z wyższymi zegarami GPU i pamięci ) od Asusa powinien styknąć. 5200 kręci się nawet do 3.5 ghz co już jest dość sporo.

 

P.S zasilaczu nie ma co oszczędzać :|

P.S2 co do monitora to jakiś na Allegro 19', ale to ja już Ci w tym nie doradzę.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam monitor 20" LG L207WT-PF. Na agito jest chyba po 601zł. Kupiłem taki i jestem zachwycony. Zero smużenia, piękne kolory. Komfort jest duzo większy niż jak miałem Samsunga CRT 17 cali. Do tego LG daje gwarancje 30 dni na 0 bad pixeli!!! Mi co prawda wyskoczył jeden, ale stwierdziłem, ze nie warto korzystać z tej gwarancji bo jest on praktycznie niezauważalny. Jedynym minusem jest nierówno podświetlona matryca, ale to zruca się w oczy tylko wtedy gdy ekran jest cały czarny a tak jak sie gra to nie widać tego. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy żaden z przedmówców nie zwrócił uwagi na to, że autor tematu zaznaczył że chce grać w GTA IV? W tej grze GF'y spisują się lepiej. Zresztą na najnowszych sterownikach już nie tylko w tej grze. Odnośnie E5200 to 3,5 GHz nie stanowi dla niego problemu.

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw zaproponowany przez Devila na Agito jest dużo tańszy.

 

E5200 - 275 zł

płyta - można mieć za tą kase Asus P5QL Pro

GoodRamy tam kosztują coś w okolicach 130 zł, można mieć za te pieniądze też A-daty z radiatorkami

Zasiłka jest 20 zł tańsza.

 

Oszczędności w granicach 50 zł , więc może pomyśleć o lepszej płycie ( Gigabyte na P45 ) albo kupić radka z 1GB pamięci ( choć to mniej opłacalne ).

 

Co Geforców to 9800GTX+ jednie w tej cenie. Dużego wyboru nie masz. Wóz albo przewóz.

Albo poczekać do stycznia jak wprowadzą nowe GTX260 i wtedy powinny być wyprzedaże starszych więc za jakieś 1600 może będzie nabyć taki zestaw z GTX260.

Edytowane przez Jendrus09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie patrzac na rozne wykresy zauwazylem ze GeForcy sa lepsze niz radeony a komputer ma sluzyc glownie do gier. To nie lepiej wziac np 8800GT zamiast Radeona 4850? Moze mi ktos wymienic jakas znaczaca roznice miedzy tymi kartami? Wystarczy tylko inna dodac do tego plyte glowna pod GF8800gt i wszystko dziala :P I czemu wszyscy sa przeciwni tym 4 rdzeniom? Ja nie wymieniam kompa co rok i chcialbym zeby np za rok czy dwa dalej byl bardzo dobrym sprzetem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz nam jaki znasz w tej cenie Quad ???

 

Q6600 65nm pobiera dosyć dużo mocy, dużo trudniej ( na Boxie przynajmniej ) kręci się go do rozsądnych granic , mało gier obecnie wykorzystuje 4 rdzenie. Jak już tak się upierasz to i tak musisz kupić lepszą płytę główną ( czy. droższą ).

 

Lepiej już zainwestować w coś z serii E8x00 , gdyż obecnie to chyba najlepsze procesory dla graczy ( nie mówię tu o fascynatach )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, bede musial poczytac o podkrecaniu ale czemu kazdy zestaw jaki widze to jest z Radeonem 4850 a nie GeForce 8800GT? Czy Radeon jest znacznie lepszy?

mozna porownywac HD4850 z 9800GTX+ ale z 8800GT nie ma sensu radek wygrywa w kazdej grze (moze jest jeden wyjatek )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referencyjny Radek HD4850 jest szybszy od 8800GTX a wydajnością przewyższa go dopiero 8800GTS 512 mb albo 8800 Ultra.

Nie mówię już o podkręconym , bo ten czasem potrafi się bardzo zbliżyć do GTX260 ( wersję pierwszą nawet w wielu grach pobije ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ok.

więc napewno kupie Intel Pentium Dual Core E5200

GoodRam 2x2GB 800MHZ

Radeon 4850 tylko jakiej firmy? Asus, Gainward czy Powercolor?

No i doradzcie mi jeszcze do tych rzeczy tylko ta firme karty, płyte głowna i zasilacz

Milo bedzie jak zmiesci sie 1400 zl to doloze 100 i kupie monitor Samsung SM T220

 

Zlozylem sobie takie cos:

Intel Pentium Dual Core E5200 - 277 pln (Podkrecony)

Gainward Radeon HD 4850 Golden Sample - 620 pln

GoodRam 2x2GB 800MHZ - 125 pln

Chieftec GPS-450AA-101A 450W - 182 pln

Gigabyte GA-EP35-DS3L - 292 pln

 

Razem - 1486 [ceny wg. agito]

 

Czy waszym zdaniem wszystko sie zgadza czy cos by np mozna wymienic dla zaoszczedzenia pieniedzy a w niczym to nie zmieni wydajnosci komputera itp.? ;]

Pzdr

 

EDIT

 

a no i przydaloby sie podkrecic procek wiec jak duzo go podkrecic? I czy bedzie do tego konieczne jakies dodatkowe chlodzenie?

Edytowane przez m4teuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

 

Porównywanie 8800GT/9800GT ( są to te same karty - wkręcik marketingowy ze strony nV ;)) do 4850 nie istnieje. Rówieśnikiem 8800/9800 jest Radeon HD4830 a nie 4850.

 

Kartę zmieniłbym na:

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...19,cpsrc,ceneo/

 

- szczególnie jeśli masz zamiar grać w te GTA o którym to mówiłeś. Po za tym tak jak już pisałem na nowych sterownikach GF'y wygrywają zazwyczaj z Radeonami! Czytałeś napewno wszystkie posty? ;)

 

Teraz kilka słów odnośnie procka.

 

Tu też chyba nie czytałeś wszystkich postów... ;)

 

E5200 kręci się bardzo ładnie - mój poleciał na 3.57 GHz przy boxowym chłodzeniu. [ patrz sygnaturka zestaw 2 ] Po zmianie chłodzenia sporo sztuk leci nawet do 4 GHz.

 

Czytaj na przyszłość uważniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebym ja wiedzial o co chodzi boxowe chlodzenie i zebym umial krecic :D

A karte raczej kupie Radka 4850. Jest nowszy lepszy wydajniejszy niz 8800gt to git. Moze i teraz GFy, zapewne ten do ktorego dales link lepiej dzialaja w grach ale radeon tez niedlugo powinien wypuscic jakies sterowniki ktore wiele dadza. A odnosnie GTA IV to nie bede tylko w niego gral i zreszto juz wychodza latki aby gra lepiej chodzila i byla lepiej zoptymalizowana. No i powracam do pytania pomijajac te GTA IV. Czy zestaw ktory zlozylem jest dobry i nic nie wymaga szczegolnej wymiany? I ktora firma do karty?

 

pozdrawiam

 

ed.

ewentualnie jak ci sie chce to mozesz zlozyc mi zestaw z tym GFem z podana cena i jeszcze pomysle :D

 

Ale chyba do GF 9800GTX to koniecznie trzeba podkrecic E5200 bo jeszcze ten procek bedzie spowalnial karte :] No i tak przypatruje sie ze tu nic raczej do wymiany nie jest jezeli mialbym kupic tego GFa, no cena wyszlaby drozsza o 100 zl czyli 1586. Czy jest opcja zeby kupic np tansza o 100 zl plyte glowna do tego i nic sobie nie spitole tym? :]

Edytowane przez m4teuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebym ja wiedzial o co chodzi boxowe chlodzenie i zebym umial krecic :D

Boxowe chłodzenie czyli takie, które producent daje Ci wraz z procesorem.

A karte raczej kupie Radka 4850. Jest nowszy lepszy wydajniejszy niz 8800gt to git.

Ja Ci nie proponuje 8800GT tylko 9800GTX+ <_<

Czy zestaw ktory zlozylem jest dobry i nic nie wymaga szczegolnej wymiany? I ktora firma do karty?

Zestaw raczej nie wymaga już zmian, karta od Asusa najlepiej.

ewentualnie jak ci sie chce to mozesz zlozyc mi zestaw z tym GFem z podana cena i jeszcze pomysle :D

Wystarczy zmienić tylko kartę.

Ale chyba do GF 9800GTX to koniecznie trzeba podkrecic E5200 bo jeszcze ten procek bedzie spowalnial karte :] No i tak przypatruje sie ze tu nic raczej do wymiany nie jest jezeli mialbym kupic tego GFa, no cena wyszlaby drozsza o 100 zl czyli 1586. Czy jest opcja zeby kupic np tansza o 100 zl plyte glowna do tego i nic sobie nie spitole tym? :]

Po prostu dołóż te 100 zł do GF'a nie zmieniając reszty. Procek musi być podkręcony bez względu czy weźmiesz 4850 czy 9800GTX+ bo Radka też będzie blokował jak go nie puścisz wyżej.

mozesz pokazac te wykresy? bo cos ciezko mi uwierzyc

Chociażby ten test:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4651

 

Tylko nie pisz nic o Catalystach 8.12 proszę bo one nie dały prawie wogle wzrostu wydajności ( gdzieś był już testy... )

 

W podesłanym u góry teście GTX260 w znacznej większości gier wygrywa z 4870. Ot zasługa nowych sterów. @m4teuszek właśnie to miałem na myśli mówiąc wcześniej, że na nowych sterownikach nv dogoniło amd a nia rzadko przegoniło. Wcześniej wykresy te wyglądały nieco inaczej.

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum spytalem sie czy wybrac Radeon 4850 czy GF 9800GTX to mi tylko odpisali

GeForce 9800GTX < Radeon 4850 :D I moze ktos powiedziec ile czasu sie podkreca? No fajnie na boxowym chlodzeniu itp ale chcialbym zeby komputer troche podzialal :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: E5200: 285,00 PLN

Płyta Główna: Gigabyte GA-EP35-DS3L IP35 s775 - 305 PLN

Pamięć: GoodRam 2x2GB 800MHZ - 160 PLN

Karta graficzna: GeForce 9800 GTX+ Zotac 512MB 2xDVI (PCI-E) - 605 zł

Zasilacz: Pentagram Silent Force PSF 460-P12S 460W - 155 zł

 

Razem: 1510 zł

 

Możesz oczywiście zmienić kartę na tego Radka jak chcesz. To też świetna karta. Twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezme chyba radka jednak kazdy polecany zestaw go zawiera :P

 

Cały dzień można szukać jak najwyższego, stabilnego wyniku, potem długo trwałe testy stabilności icon_razz.gif Ale satysfakcja rekompensuje wszystko.

Ja nie chce podkrecac jak najwiecej tylko na minimum takie zeby nie spowalniac grafiki ;P wie ktos ile wystarczy podkrecic zeby nie spowalniac karty graficznej? :D

 

Aha a nie lepiej po prostu kupic lepszego procka jezeli mialby mi dlugo dzialac anie podkrece i pol roku podziala i sie zjara czy cos ;P

Edytowane przez m4teuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie znam na tym i sobie cos zwale a chce zeby komputer mi dzialal dlugo :] niewiem czy po prostu nie wybrac lepszego procka bo kasiasty nie jestem a nie chce za bardzo ryzykowac i potem zmieniac procesor ;/

 

EDIT

zauwazylem w ogole ze teraz tylko ludzie kupuja procesory Intela a nie athony. Ja uwazalem zawsze ze athlony sa najlepsze. Cos sie w tym zmienilo? A i np Athlon 2x 6000+ 3.1 Ghz kosztuje tyle samo co E5200 a jest szybszy to nie lepiej go wziac i nic nie podkrecac? :D

Edytowane przez m4teuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie znam na tym i sobie cos zwale a chce zeby komputer mi dzialal dlugo :] niewiem czy po prostu nie wybrac lepszego procka bo kasiasty nie jestem a nie chce za bardzo ryzykowac i potem zmieniac procesor ;/

Ryzyko spalenia w dzisiejszych czasach czegokolwiek po o/c to jakieś... 0,1%?

Pisał o tym przedmówca.

O/C naparwde nie jest trudna sprawą, szybko się wprawisz i zakapujesz o co chodzi.

Odnośnie "długości" podkręcania to no cóż... jest to proces czasochłonny ale warty poświęconego czasu ;)

EDIT

zauwazylem w ogole ze teraz tylko ludzie kupuja procesory Intela a nie athony. Ja uwazalem zawsze ze athlony sa najlepsze. Cos sie w tym zmienilo? A i np Athlon 2x 6000+ 3.1 Ghz kosztuje tyle samo co E5200 a jest szybszy to nie lepiej go wziac i nic nie podkrecac? :D

Tak, zmieniło się sporo. Teraz niestety AMD ledwo stoi na nogach. Całe szczęście, że udała im się seria 4000 kart graficznych ( Ati należy teraz do AMD ) to przynajmniej w grafice nV ma konkurencję i to nie małą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie czy nie wziac wlasnie zestawu z Athlonem, GFem i inna plyta glowna ale wszyscy radza radka, no prawie wszyscy :D I intela to chyba go wezme. Ale kurde nie bawi mnie podkrecanie i strata czasu na tym :/ eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...