Skocz do zawartości
KamilFan

Kodek Ffdshow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zająłem się konfigurowaniem FFDSHOW video. I mam takie pytanie. Czy warto również pod niego, ustawiać MPEG 1, MPEG 2 ??. Bo ustawiłem sobie fajne bajery które mi się podobają, ale zauważyłem że jak koduje ffdshow, mpeg 2 to video gorzej odbiera... Są np. jakieś paski, albo na dole obraz lekko jakoś jest taki... szarpany. Więc mam to wyłączone. Gdy puszczę video mpeg 2 to żaden kodek mi się nie włącza po prawej stronie w pasku zadań (np. ffdshow zawsze się włącza gdy koduje jakies video). Więc nie wiem czy mi to działa bez kodeków, czy jak... nie rozumie.

 

Są to np. videa HD. No a w niektórych pdrzydałoby się np. podkręcić kolory, albo Levels(poziomy) które są w FFDSHOW. No ale jak włącze w ffdshow żeby kodował mi mpeg 2 to owszem kodek działa, kolory mogę ustawić ale znowu np. pokazują się takie poziome paski na ekranie jak się ktoś rusza, idzie itp. Nie rozumie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja wiem, i właśnie nie mogę tego usunąć. Gdy wyłączę MPEG2 i ffdshow nie koduje mi już mpeg2 nie ma pasków. Jednak gdy włączę aby kodował pokazują się one. Próbowałem właśnie ustawiać ten przeplot itp, ale jedynie obraz się ciął , a dalej nie było żadnych popraw.

 

Ten anti-synth będzie jakoś połączony w ffdshow, czy będzie chodził jako oddzielny kodek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz może jeszcze postprocessing/przetwarzanie. A jak nie to korzystaj z zewnętrznego kodeka Mpeg 1 i 2. FFDShow nie jest najlepszy do dekodowania MPEG1 i 2. Zawsze miałem z nim problemy dlatego do odtwarzania używam zew. kodeków albo KMPlayer z własnym kodekiem.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil no na pewno też można, ale chodzi mi o te ustawienia. Te videa mi chodzą jak wyłączę Mpeg1 i 2 w ffdshow, ale chciałem w nich właśnie sobie poustawiać też te poziomy, rozmycia itp. W innych nie ma chyba tak dobrych ustawień, które by tak fajnie wyglądały jak w ffdshow.

 

Nie rozumie dlaczego właśnie ukazuje mi się ten przeplot gdy koduje FFdshow, a jak nie koduje to go nie ma. Nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się już ściągnąć ten przeplot w ffdshow! . Tylko teraz jak ściągnąłem ten przeplot, to mam wrażenie że widać na tych video więcej pikseli itp Może tak ma być nie wiem, skoro były paski, to jak ściągnąłem to się pokazały piksele .

 

Sprawdziłem nie kodując tego mpeg2 przez ffdshow, jaka jest jakość (bo jak nie koduje ffdshow to nie ma tych pasków) no i jest bardziej video takie rozmyte. Jak włączyłem w ffdshow mpeg2, to już tak rozmyte video nie było, no a jak zdjąłem ten przeplot to jakoś tak więcej pikseli mi się wydaje... No ale może dlatego że ten ffdshow jest dokładny, i jak video nie było kodowane to było rozmyte bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...