Skocz do zawartości
dixidi

E5200 Do P5q Pro? Czy Dozbierać Do E8400

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki dylemat chciałem przesiasc sie na nowego kompa z dotychczasowego AMD XP Barton na NForce 2 na coś nowego na Intelku i myslałem na czymś takim:

 

E5200

ASUS P5QL-Pro

Ramku 2*2 GB 800Mhz

Zasiłka jak starczy to mój TAGAN 430W

Samsung 640 GB

 

Jednakże mój znajomy prponuje mi sprzedaz swojej P5Q - Pro za 400 zł czyli niewiele wiecej ile kosztuje płytka w moim zestawie tylko tak sie zastanawiam czy do w sumie juz niezłej płytki jaka jest P5Q-Pro nie dołozyc do proca np. e7300? właściwie kompa używam do netu, filmów, mp3 (flac) , czasem jakaś konwersja pliku, wycinanie scieżejk dzwiekowych ale to rzadko a grac raczej niegram za dużo na tyle na ile mi pozwala mój Radek 3650 chociaz tu może w przyszłości kupie jakiegoś Radka 4850.

Druga sprawa to czy podkręcony e5200 da rade w tandemie z Radkiem 4850? a i jakie ramy kupić do tego e5200 gdybym na niego sie zdecydował? 667 czy 800 czy może 1066 Mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to czy podkręcony e5200 da rade w tandemie z Radkiem 4850? a i jakie ramy kupić do tego e5200 gdybym na niego sie zdecydował? 667 czy 800 czy może 1066 Mhz?

Odpowiem na drugą kwestię. Pokręcony do ok. 3.3-3.5 GHz e5200 w zupełności wystarcza do HD4850. Już 3.0 GHz daje w sumie radę. Do tego pamięci 800 MHz np. A-Daty i będzie w porzo.

 

A czy warto dokładać do lepszego procka e8400, czy Xeona E3110, to już zależy od posiadanych funduszy. Jeśli jak piszesz, używasz kompa głównie do neta, a gry czy konwersja rzadko, to moim zdaniem e5200 po lekkim overclockingu będzie dla Ciebie optymalny.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...