Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w Nowym Roku forumowiczów.

 

Przed wyjazdem na św komputer został wyłączony w sposób standardowy, bez zadnych ekscesów. PCet sie wyłączył a ja później odłączyłem kable(zasilanie, TV, kabel sieciowy). Dzisiaj wracam właczam wszsystko naciskam power i po kilku chwilach dostaje noworoczną niespodzianke:

 

http://img179.imageshack.us/my.php?image=zdjcie976cr9.jpg

 

Raid jest postawiony na: 4x seagate barracuda 11 500GB 32MB

Mobo: Asus p5e x38

 

Pomóżcie bo na tym raidzie jest wiele ważnych dla mnie materiałow...

 

 

PS. nie wiedziałem gdzie o tym pisać. Jeśli to złe miejsce prosiłbym moderatorów o przeniesienie mojego posta

Edytowane przez Zitah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku odłącz i podłącz ten dysk, a najlepiej to z wszystkimi czterema tak zrób, jeśli dotychczas tego nie zrobiłeś. Możliwe, że przy tych odłączaniach kabli itp. naruszył się kabel zasilania bądź sata tego dysku. Na przyszłość ważne dane radzę archiwizować, a tym bardziej na raid'zie 0 złożonym z czterech dysków.

 

EDIT: odłączyłem u siebie jeden z dysków i w MSM wykryty był tylko jeden dysk z dwóch i status Failed. Więc jeszcze chyba inny problem masz, użyj szukajki, ktoś na tym forum miał podobne problemy.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi taki błąd występuje przy próbie formatowania jednej z partycji na macierzy. Wystarczy wtedy w konsoli macierzy oznaczyć dysk jako normalny i wszystko jest ok.

W Twoim przypadku może to nie być takie proste, kontroler macierzy zwraca uwagę na awarię jednego z dysków, dobrze by było go odłączyć i przejrzeć S.M.A.R.T.'a, najprawdopodobniej dysk Ci pada, a kontroler tylko grzecznie o tym informuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi taki błąd występuje przy próbie formatowania jednej z partycji na macierzy. Wystarczy wtedy w konsoli macierzy oznaczyć dysk jako normalny i wszystko jest ok.

W Twoim przypadku może to nie być takie proste, kontroler macierzy zwraca uwagę na awarię jednego z dysków, dobrze by było go odłączyć i przejrzeć S.M.A.R.T.'a, najprawdopodobniej dysk Ci pada, a kontroler tylko grzecznie o tym informuje.

 

Poki co komputer zastartował i działa, dysk ma gwarancje takze bedize trzeba zmiejszyc RAID do 3 dyskow i postawic wszystko od nowa, bo raczej to co na nim bylo/jest poleci w eter... pytanie tylko czy strace duzo na wydajnosci po przesiadce z 4x HDD na 3x HDD, bo pomyslalem ze napewno dostane nowy czy cos, wiec jesli to bedzie nowy dysk to pewnie wymienilbym go za doplata na samsuna 1TB, i "puscił" go swobodnie na trzymanie waznych rzeczy i ewentualny 2gi system podczas awarii...

 

 

CO o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...