Skocz do zawartości
xrobcio

Czy To Dvi Padlo W Nowym Monitorze?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w poniedzialek kupilem Radeona 4850. Wiec wyciagam starego GF 7600GT. Nowa karte podlaczam przez DVI tak jak stara - bez rzadnych przejsciuwek pod monitor LG W2284F.

Wlaczam kompa i od samego poczatku nic nie widze... wlacza sie matryca z informacja o przejsciu w tryb oszczedny (wyglada to identycznie jak zalacza sie wylaczenie monitora w windowsie bo wygaszacz mam wyl) Po pracy dysku domyslam sie ze win sie laduje...

Ponownie zamontowalem nowego radka i dalej to samo... No to wkladam starego 7600GT i co sie dzieje? To samo!!! Monitor nie podpowiada na starej karcie pomimo ze wczesniej dzialal...

Ponownie montuje radka zwracajac wieksza uwage na to ze klips od slotu PCI-E nie zamyka sie do konca sam, gdy wciskam karte od gory (wczesniej musialem go sam "na sile" z boku docisnac zeby zaskoczyl). Powodem tego jest odstajacy kabel od dodatkowych portow USB ktory wtyczke ma w takim nie przemyslanym miejscu... Wyjmuje ten kabel od USB i klips zaskakuje normlanie.

Ale problem caly czas jest. Wiec czas na D-SUB. I na starej karcie jak i na nowej przez D-SUB dziala.

 

Co moze byc powodem tego ze po instalacji innej karty podlaczenie przez DVI nie dziala? Wczesniej na pewno dzialo bo na starej karcie uzywalem tylko DVI. Monitor mogl sie uszkodzic? Czy moze bardziej kabel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGJ

Z tym ze jak mam podlaczone przez DVI to nawet nie widze pierwszego screena tam gdzie mozna wejsc do biosu, wyswietlana jest nazwa CPU, HDD ilosci Ramu:( Na D-SUBie wsio gra...

 

Fishu

Monitor sam wykrywa zrodlo, ale mimo tego probowalem nic nie dalo:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGJ

Z tym ze jak mam podlaczone przez DVI to nawet nie widze pierwszego screena tam gdzie mozna wejsc do biosu, wyswietlana jest nazwa CPU, HDD ilosci Ramu:( Na D-SUBie wsio gra...

 

Fishu

Monitor sam wykrywa zrodlo, ale mimo tego probowalem nic nie dalo:/

Miałem ten sam problem, pisałem o tym w temacie niżej. Mi pomogła instalacja najnowszych sterowników do karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czokapik

Mam Catalyst 8.12 :/ Biosa GPU nie aktualizowalem nawet nie wiem czy jest jakis nowszy ale skoro na D-SUB dziala to na DVI tez powinno;> Tym bardziej ze stary GF7600GT dziala przy tym samym konfigu na DVI a po wlozeniu Radka nie dziala nawet na GF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już nowsze Catalysty, spróbuj, może akurat pomoże.

Mi się wydaje, że to właśnie aktualizacja sterowników pomogła w moim przypadku. Szukałem wcześniej w googlach informacji o tym problemie i znalazłem wskazówki żeby wyłączyć w windzie "minimalne zarządzanie energią" lub poszukać w biose odpowiedniej opcji w "power management", niestety nic z tych rzeczy nie pomogło. Zainstalowałem sterowniki od monitora i tez nic. Potem zainstalowałem najnowsze stery, zrestartowałem system, pzełączyłem kable i DVI już działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...