Skocz do zawartości
FLATRON

Ile Ramu Dokupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Moja siostra posiada laptopa hp Compaq nx7300 chciałbym wymienić jej pamięć RAM, bo posiada 1 GB i zainstalowany system Windows Vista Basic no i z tego co wiem jak na ten system to trochę mało. ;/

Chce się dowiedzieć ile maksymalnie mogę dokupić, a właściwie wymienić RAM-u w tym laptopie?

Zmienić pamięć muszę i to nie podlega dyskusje po prostu chce wiedzieć ile maxymalnie mogę dokupić i jaką firme polecacie?

Jeśli potrzebujecie więcej info piszcie... Z góry thx za wszystkie wypowiedzi.

Edytowane przez FLATRON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowiem -

1. szukaj w instrukcji

2. nie masz instrukcji - masz internet - wyszukaj instrukcje/specyfikacje na stronie producenta...

dżizas...

 

a po 3 na XXXX wam dual w laptopie?na desktopie nic nie daje prócz syntetyków a co dopiero w lapciaku...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za niedopatrzenia, ale się za bardzo na tym nie znam. Znalazłem że maxymalnie obsługuje 4 GB, ale czy jest to możliwe że ma tylko jedną kość? No i jeszcze jedno jak to jest z tymi MHz wiem że im więcej tym lepiej bo szybciej RAM chodzi (czy jakoś tak), czyli mam szukać karty 4 GB z największą ilością MHz?

Edytowane przez FLATRON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrAthlonXp

chlopie, znajdz ile ma slotow jesli 2 to szukaj 2x2 gb . dual w lapku chodzi na tej samej zasadzie co w zwyklym pc cie. wiem bo sam niedawno kupilem laptopa , z pamiecia 2x1 tak mi radzili w komputroniku a byla mozliwosc 2 gb w jednej kosci, czyli po cos to jest prawda? dual chanel to cos w rodzaju dual core w procesorach i pamieci pracujace w dualu sa wydajniejsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrAthlonXp

jesli bedzie mial system 32 bitowy to nie wiele straci!! 512 mb, czyli i tak sie oplaca 2x2!! no albo 2x1 ale radzil bym w dualu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopie, znajdz ile ma slotow jesli 2 to szukaj 2x2 gb . dual w lapku chodzi na tej samej zasadzie co w zwyklym pc cie. wiem bo sam niedawno kupilem laptopa , z pamiecia 2x1 tak mi radzili w komputroniku a byla mozliwosc 2 gb w jednej kosci, czyli po cos to jest prawda? dual chanel to cos w rodzaju dual core w procesorach i pamieci pracujace w dualu sa wydajniejsze...

to zes sie popisal...

do visty wystarczy spokojnie 2GB

jezeli chodzi o nowa pamiec to kup pamiec o takich samych parametrach jak masz obecna, najlepiej ten sam producent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak praktycznie zaden lapek nie strawi 800 - wiec 667 to max - wolniejszych nie bierz

 

dual channel daje - to nie jakies wynalazki intela typu triple ktore nie daja zupelnie nic ale dual daje jakies 8-20% wiecej.....tak na oko

 

bierz 4 giga mimo ze vista na 2 potrafi juz dzialac - z 4 tez robi pozytek - to nie xp ktoremu wszystko jedno czy bedzie giga czy 4......

 

tym bardziej ze ram tani jak barszcz......za dwa lata pogonisz go dwa razy drozej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale gdybym kupił 800 to by go nie czytał czy nie wykorzystywał, czy nie działał? Bo chce kupić Największy i najszybszy RAM jaki on da rade obsłużyć. Kupie 2x2GB, bo jeśli dobrze rozumiem tak jest najlepiej. Poprostu żeby RAM był najlepszy jaki pociągnie ten laptop. :D Więc ile? A mogę gdzieś znaleść ile on pociągnie maxymalnie, bo w instrukcji prawie nic nie ma tylko jak sie systemem obsługiwać... Chce raz kupić i mieć ten RAM dopóki komp nie pójdzie na złom. xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro obsluguje 667, to znaczy ze masz kupic 667-to ze kupisz np 800, lub szybsze nie bedzie znaczylo, ze nagle magicznym sposobem pamiec zacznie ci dzialac jako 800. Czyli podsumowujac-kup 667 i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...