Skocz do zawartości
Rpetryko

Zestaw Tylko Pod Gry Do 4200zł Brutto

Rekomendowane odpowiedzi

jak już to 285 a nie 280 - mysle ze to bylaby najrozsądniejsza opcja i bardziej oplacalna od dwurdzeniowki.

280 tez byłby tu dobrym wyborem

Zdecyduj się :wink: IMO dopłacanie 200zł do GTX285 nie jest zbyt opłacalne bo GTX280 jest słabszy niekiedy o 3-4fps. Dopłacać 200zł za tak śladowe różnice mija sie z celem. Tak więc moim zdaniem kupować karty w takiej kolejności w zależności od gotówki GTX280>>HD4870X2>>GTX295.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zapomniałem z początku o tym, że są jeszcze na magazynach 280'tki :D No ale trudno, żeby ich nie było przy tak zawikłanej polityce nVidii ;)

 

Cóż więc +1 dla GTX'a280 zgadzam się z przedmówcami - nie warto raczej dopłacać do 285 przy takiej różnicy między tymi kartami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł chyba odrobinę nie trafny wg. mojej subiektywnej opinii.

 

1.wykroczyłby już nieco za dużo po za budżet przeznaczony na kartę.

2.Dodatkowy spory przyrost poboru mocy.

3.Wydajność owej konfiguracji jest chyba podobna do 4870X2 czyli mniejsza od GTX295.

4. Tu już i tak rozważany jest zakup 1-rdzeniowej karty.

 

@Rpetryko

 

Tak więc chyba wybór pada na GTX'a280. Jeśli możesz jednak dołożyć te 200 zł do GTX'a285 mieszcząc się przy tym w budżecie i oczywiście pamiętając, że różnica w wydajności między 280 a 285 jest mała - to też będzie to dobry wybór. Zawsze będzie to niższy pobór energii, mniej wydalanego ciepła a co za tym idzie niższe temperatury w obudowie no i wyższa podatność na o/c.

 

Tyle chyba ode mnie na ten temat, Ot takie właśnie małe podsumowanie.

 

Satysfakcjonującego zakupu życzę ;)

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za "uprzejrzystowienie" sytuacji. Aczkolwiek link do GTX 280, który podałem wcześniej (http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=12804), mówi iż kosztuje on 1500zł, natomiast znalazłem coś takiego:

 

1. MSI GTX 285 1549zł (różnica 50zł) (http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=16979)

 

2. Gigabyte GTX 285 też 1549zł (http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=16747)

 

3. Asus GTX 285 cena 1549zł (http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=16834)

 

4. A tutaj z kolei Gainward TAŃSZY o 9zł od GTX 280 :) (http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=17015)

 

Jak różnica do poniedziałku utrzyma się na poziomie 50zł to zdecydowałbym się na GTX 285, tylko którego manufaktora wybrać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :) Dzięki zaraz coś poskładam i zobaczę co mi wyjdzie :)

 

EDIT: Chyba ostateczna wersja :)

 

Proc: Intel Xeon E3110

Płyta Główna: Foxconn P45A-S

RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) PC 800 CL5

Dysk: WD 500GB 7200 16MB

Grafika: Gainward GeForce GTX 285 bla bla bla

Napęd: Jakiś NEC

Obudowa: Asus za 99zł :P (Później będzie zmieniona)

Zasilacz: Pentagram 500W

Monitor: LG 22' DVI 2ms

 

W sumie 3408zł netto.

 

O obudowie wspomniałem, że będzie zmieniona. Pojawiły się sugestie, żeby RAM-y na 1066 zmienić... Rozważam (właśnie, czy słusznie??), ale później...

 

Co Wy na to?

Edytowane przez Rpetryko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu się pobawiłem konfiguratorem na esc.pl :) i zajrzałem do "Zestawów na Luty 2009" i powiem Wam, że jak zmienię procka z Xeona na Phenoma (a co za tym idzie i płytę główną) to zostaje mi tyle kasy, że mogę się szarpnąć na GTX 285 TAKIEGO Co wy o tym myślicie ? Zmienić na Phenoma, czy pozostać przy Intelu i GTX 280 ??

 

Aha, dysk na pewno wezmę WD bo Seagate'y mają wady fabryczne, no i napęd LG, jak kolega doradził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei :) :

Phenom - 849zł

Płyta główna: 279zł

RAM: 150zł

Twardy: 279zł

Karta: 1490zł

DVD: 99zł

Obudowa: 99zł

Zasilacz: 290zł

Monitor: 699zł

 

W Sumie: 4234 brutto (3470,50zł netto) więc limit zachowany :) To jak radzicie? łykać taki konfig? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc teraz mały porządek :) Słuchając wszelkich rad i przeglądając forum to w sumie waham się między dwoma zestawami.

 

Pierwszy:

 

1.Procesor: Intel Xeon E3110 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/

2.Płyta główna: Asus P5Q SE /intel P45/

3.Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) PC800 CL5

4.Dysk twardy: Western Digital 640GB 7200rpm 16MB cache SATAII [WD6400AAKS]

5.Karta graficzna: Gainward GeForce GTX 285 1024MB DDR3 /512bit/ HDTV 2xDVI

6.Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216 SATA (black)

7.Obudowa: Asus TA-B31 (black/red)

8.Zasilacz: Pentagram 620W Silent Force CAV-620-A12S (Właśnie, czy potrzeba 620W ?? )

9.Monitor: LG W2252TQ-PF (2ms, DVI)

 

Suma: 4244zł

 

Kontra drugi:

 

1.Procesor: AMD Phenom II X4 920 Quad-Core /2.8GHz, 8MB, 125W, BOX, AM2+/

2.Płyta główna: Asus M3N78 /GeForce 8200/

3.Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) PC800 CL5

4.Dysk twardy: Western Digital 640GB 7200rpm 16MB cache SATAII [WD6400AAKS]

5.Karta graficzna: Gainward GeForce GTX 285 1024MB DDR3 /512bit/ HDTV 2xDVI

6.Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216 SATA (black)

7.Obudowa: Asus TA-B31 (black/red)

8.Zasilacz: Pentagram 620W Silent Force CAV-620-A12S (Właśnie, czy potrzeba 620W ?? )

9.Monitor: LG W2252TQ-PF (2ms, DVI)

 

Suma:4224zł

 

Jakie za a jakie przeciw :) ? Od razu mówię, że dyskusji podlegają procesory, płyty główne, zasilacz i grafika bo co do reszty to jestem raczej zdecydowany :) No i zakup planuję, że tak powiem na dniach, więc szybkie komentarze dot. zestawów mile widziane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem lepiej zrobisz jak weźmiesz intela. po 1 jest wydajniejszy w grach. Po 2 przy tej grafice bedziesz musial podkrecic proca przynajmniej na 3.6 ghz zeby nie ograniczał grafiki :). A na twoim miejscu zamiast tego dysku co dałeś wziąłbym troche mniejszy ale IMO lepszy seagata 7200.12 500gb na 1 talerzu :) ale ten co podałeś nie jest zły oczywiście :) a i potrzeba 620W :) której grafiki byś nie wziął czy 4870x2 czy gtx 280 czy gtx285 bedziesz potrzebował zasilacza minimum 600W oczywiście nie martw sie bo komupter Ci nie pociągnie tych 600W z gniazdka bo pociągnie jakieś 400 ale do komfortowej pracy lepiej miec wiekszy zasilacz :) aha i chyba zapomniałeś o chłodzeniu na procesor :P bo jak już wspomniałem bedziesz go musiał podkręcic jesli chcesz żeby grafika działała tak jak powinna a te boxowe chłodzenia to według mnie totalna parodia :P bo czego sie spodziewac po wiatraczku za 25zł. xD weź sobie minimum coś takiego http://allegro.pl/item534787976_pentagram_..._wydajnosc.html i bedzie gitara ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@damaioshin: tak, ta płyta ma zintegrowaną grafikę LINK do płyty

 

@raczyk: No chłodzenie wpadnie lepsze na pewno, ale najpierw zmiana obudowy :) Wszystko z czasem. Z tego co czytam to Phenom II całkiem nieźle również się kręci ;) Pobór prądu zbytnio mnie nie interesuje, także zasilacz zostanie 620W... Natomiast co do HDD, to słyszałem o wadliwości seagatów (jakiś problem z firmware), więc chyba zostanę przy WD :) aczkolwiek seagate ma o połowę krótszy czas dostępu i troszkę cichszy jest :) Gdzie można poczytać o tej wadzie ? Bo może nie obejmuje ona wszystkich produktów...

Edytowane przez Rpetryko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziwne przyzwyczajenia macie ;P Był tyle czasu xeon to teraz klepia go dalej nie dopuszczajac innej opcji. Ale to nic w porownaniu z twierdzeniami ze phII poradzi sobie gorzej z grami niz xeon nie majac dowodow zadnych na poparcie tezy. Miquel daje test, jeden bo jeden ale zawsze cos. A ja też sie skłaniam ku phII tyle ze czekalbym do am3, choc am2 tez sie oplaci, bo pamietajmy ze za rok czy dwa bedzie sporo ludzi ktorzy beda tego szukac wtedy bo high end to juz beda tylko 4 rdzenie ;P Co ciekawe i ph i xeon dadza sie podobnie wykrecic, wiec teraz tylko decyzja czy lepiej myslec przyszlosciowo i brac phII czy ze spokojem na teraz xeona, a potem zmieniac all. Bo postep juz jest i bedzie nadal. No i mnie do phII sklania cena zestawu podobna do zestawu na intelu. Gdyby byl sporo drozszy to siedzialbym na e3110 nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jutro złożę zamówienie, a końcowy zestaw będzie wyglądał tak:

 

Proc: Phenom II X4 920/ 2,8GHz

Płyta główna: Asus M3A78 PRO /AMD 780G/

RAM: Kingston 4GB (2x2GB) PC800 CL5 HyperX

Dysk: Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA II seria 7200.12 (Dowiedziałem się, że wadliwa jest seria 7200.11 :) )

Grafika: Asus GeForce GTX280 1024MB DDR3

DVD: Pioneer DVR-216 SATA

Obudowa: Asus TA-B31

Zasilacz: Pentagram 620W Silent Force CAV-620-A12S

Monitor: LG W2252TQ-PF

 

Suma: 4163zł :)

 

Doszedłem do wniosku, że jednak ze 2 może 2,5 roku, będę się "męczył" z tym zestawem, a 4 rdzenie to jednak przyszłość, więc jakbym wziął dwu rdzeniowca to tak jakbym kupił nagrywarkę DVD, ale tylko na 1 warstwowe nośniki :P Poza tym komputer jak już nie będzie spełniał moich wymagań, to jakiś nasz biurowy zostanie nim zastąpiony (a wtedy programy typu AutoCAD, więc 4 rdzenie jak najbardziej) :) Jeśli macie jakieś uwagi/sugestie nie krępujcie się. Będę słuchał uważnie z racji mego laictwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OT]Co do tych Seagatów to faktycznie są awaryjne. Ale w większości te wyprodukowane w Chinach (przenieśli fabrykę z Tajlandii). Najczęściej do serwisu trafiają te wyprodukowane w nowej Chińskiej fabryce. To takie małe sprostowanie. Ja na szczęście mam te z Tajlandii. Chociaż to będzie mój ostatni dysk tej firmy i na wszelki wypadek zrobiłem kopie najważniejszych danych. [/OT]

 

Co do zestawu to całkiem dobry. Ja bym tylko wziął do tego Phenoma chłodzenie PENTAGRAM FREEZONE (120) Karakorum.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym testem sie zgodze jest czarne na białym że phenom wygrywa :D tylko ciekawe jak by to wygladalo jakby pokazali intela@4ghz :P ale nieważne ja nie mówie że AMD zły proc ;] co bys nie wzial i tak musisz podkrecic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...