Skocz do zawartości
elf_

Centrum Testów I Recenzji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałem przedstawić Wam drodzy Forumowicze serwis Cetere.pl .

 

Dzięki serwisowi Cetere.pl można szybko dotrzeć do testów i recenzji danego produktu, oraz wyszukać dany produkt w portalach aukcjyjnych i porównywarkach cen.

 

Serwis rozpoczął swoja działalność 08.01.2009 :D w okolicach pierwszej w nocy.

Na chwilę obecną ilość produktów i odnośników nie jest duża, ale jeżeli wszystko będzie się dobrze układało, to serwis będzie się rozwijał i będą dodawane nowe produkty i odnośniki.

 

Zapraszam do częstych odwiedzin :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie niezły pomysł. Z drugiej strony, ciekawe ile będzie nakładek na nakładki :D. Powstają jakieś strony internetowe, potem powstają strony, które gromadzą informacje z tych stron. potem powstaje strona, która gromadzi informacje ze stron gromadzących informacje :D.

Jak powstanie kilka takich stron, to znów powstanie kolejna strona-potwór, gromadząca informacje ze stron gromadzących informacje na temat stron gromadzących informacje nt produktów... Ciekawe czy to się kiedyś skończy czy w tym utoniemy ;)

 

W każdym bądź razie wydaje mi się, że strona jest najbardziej trafiona ze wszystkich jakie tu się ostatnio pojawiały. Nie wiem czy są już strony podobne do twoich, ale ja bym chętnie korzystał z takiego zbioru podręcznych linków do interesującego mnie przedmiotu. Google nie zawsze są przyjemne w przeglądaniu informacji.

 

Trzeba by nieco popracować na szatą graficzną bo jest taka nieco zbyt uboga. Bynajmniej nie twierdzę iż powinna się upodobnić do kolorowych serwisów, ale jest troszkę zbyt spartańska.

 

Pytanie: Te dane wklepujesz sam ręcznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ręczne klepanie ma tą zaletę, że jest tam czego faktycznie ktoś może szukać. Automatyczny harwesting stron powoduje zazwyczaj, że na takich stronach pojawia się spam, bezużyteczne dane, niekontrolowane w żaden sposób. Niestety ręczne klepanie ma też wadę.... brak aktualizacji ;)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelzak: Brak aktualizacji to raczej nie problem. :D Jak jakiś serwis padnie to linki łatwo można wyciąć. Może być jeszcze sytuacja, że jakiś serwis zmieni sobie regułki mod rewrite i pozmienia linki do swoich testów i recenzji. To raczej jest jednak mało prawdopodobne, bo po takiej zmianie spadek w goglach murowany, a tego Seo spece się boją. Jak na razie :) 100% linków działa.

 

Sobota: Masz rację z tym wyglądem, ale póki co skupiam się raczej na tworzeniu zawartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być jeszcze sytuacja, że jakiś serwis zmieni sobie regułki mod rewrite i pozmienia linki do swoich testów i recenzji. To raczej jest jednak mało prawdopodobne, bo po takiej zmianie spadek w goglach murowany, a tego Seo spece się boją. .

Niekoniecznie. Przenioslem pól strony pod inną domene z pozmienianymi adresami i w googlach wszystko jest na swoim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) SGJ - nie robiłem takich eksperymentów i nie mam doświadczeń w tej dziedzinie. Pisałem na podstawie tego co wyczytałem w sieci, o seo w goglach.

 

Zobacz sobie na serwis fotopolis.pl - chyba największy polski serwis o aparatach.

 

Linki do recenzji mają w klasycznej formie " index.php?n=numerek ". Serwis i poszczególne recenzje są bardzo wysoko w goglach. I teraz pytanie za 100 pkt: Czemu nie przejdą na mod rewrite ?

Edytowane przez elf_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelzak: Brak aktualizacji to raczej nie problem. :D Jak jakiś serwis padnie to linki łatwo można wyciąć. Może być jeszcze sytuacja, że jakiś serwis zmieni sobie regułki mod rewrite i pozmienia linki do swoich testów i recenzji.

raczej chodziło mi o to, że jak będziesz miał 2 tysiace produktów, to nie zauważysz że pojawią się jakieś nowe recenzje czegoś tam i po prostu to nie będzie wszystko na ten temat.. no ale w sumie zostają jeszcze gogle ;). myślę, że taki serwis powinno tworzyć kilka osób, każdy zajmował by się swoim działem. Tylko komu się chce ;)

 

Niekoniecznie. Przenioslem pól strony pod inną domene z pozmienianymi adresami i w googlach wszystko jest na swoim miejscu.

No ale gogle mają stare adresy nie? Ja zmieniłem trochę strukturę linków do mojej stronki i siłą rzeczy gogle prowadzą w maliny.. czytaj na stronę główną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi: Na samym początku rozważałem dodawanie bezpośrednich linków do sampli, które są w ramach każdej recenzji. Zrezygnowałem z tego pomysłu, bo doszedłem do wniosku, że jeżeli ktoś się wklikał do jakiejś recenzji to nie będzie dużym problemem zrobić jeszcze jeden klik i wejść na np ósmą stronę recki z samplami.

Co do serwisu pbase, to mam mieszane uczucia. Tam zazwyczaj ludzie dodają zdjęcia pomniejszone, ewentualnie po jakimś retuszu. Jak ktoś jest na kupnie aparatu to interesują go zdjęcia jakie wychodzą prosto z aparatu, bez żadnych modyfikacji.

 

Pelzak: Masz trochę racji. Do 2000 :) tysięcy produktów trochę mi jednak brakuje, więc rozwiązanie owego problemu odkładam sobie na przyszłość. Chociaż po głowie mi chodzi , żeby u dołu strony z każdym produktem, dodać jakiś mały formularz i umożliwić userowi wysłanie linku z testem/filmem/dyskusją o danym produkcie. Tylko tu sobie zadaje pytanie: czy komukolwiek będzie się chciało cokolwiek wysyłać ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...