Skocz do zawartości
swirus'91

Ciche Chłodzenie!

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie moglibyście mi podać jakieś dobre, cichutkie, wydajne chłodzenie dla karty graficznej PALIT XpertVision GF 9600GSO 768MB do 100zł (około 70zł)

Zależałoby mi żeby było cholernie ciche i wydajne. Jaka jest różnica między chłodzeniem pasywnym ,a z "wiatrakiem"?

 

Ps. Proszę podajcie linki.

 

Big THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic Cooling S1 czy S2, musisz sobie sprawdzić czy będzie pasować, albo jakiś Thermalright ja mam V2 z 80mm Noiseblockerem i jest wystarczająco cicho.

 

A różnica między chłodzeniem pasywnym a z "wiatrakiem" polega głównie na obecności lub braku wentylatora :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu, proszę o pomoc dlatego ,że nie mam wiedzy na jakiś temat. Chciałbym wybrać jak najlepiej. Jak ty nie umiesz dokładnie odp. na dane pytanie to już nie moja wina. Pytam: Jaka jest różnica między chłodzeniem pasywnym ,a z "wiatrakiem"?

A ty mi odpisujesz "A różnica między chłodzeniem pasywnym a z "wiatrakiem" polega głównie na obecności lub braku wentylatora"

Każdy głupi zauważy ,że pasywne jest bez wiatraka>Ale jaka jest decydująca różnica? Więc daruj sobie takie szczeniackie odzywki. Dorośnij!

 

 

Czy do Arctic Cooling Accelero S1 rev. 2 trzeba dołożyć wiatrak jak tu na zdjęciu: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4165-4. Nie znam się ,więc pytam. Będzie się to znajdowało na karcie PALIT XpertVision GF 9600GSO 768MB. THX

Edytowane przez swirus'91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy głupi zauważy ,że pasywne jest bez wiatraka>Ale jaka jest decydująca różnica?

Brak wentylatora. Jakich jeszcze różnic oczekujesz?

 

Tak przy okazji, polecam:

 

1. http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiatrak

2. http://pl.wikipedia.org/wiki/Wentylator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: Brak "wiatraka" (w wiatrakach to się przeważnie mąke miele) jest właśnie tą decydującą różnicą. Nikt nie powie który jest lepszy, bo to są zupełnie inne konstrukcje. Nie wiem kto tu nie dorósł, więc wytłumaczę jak dziecku:

 

Pasywne:

Brak wentylatora w chłodzeniu pasywnym powoduje bezgłośna prace chłodzenia.

 

Aktywne:

Wentylator wprawia powietrze wokół radiatora w ruch, wiec oddane ciepło jest wydmuchiwane i zastępowane przez powietrze o niższej temperaturze, co skutkuje tym, iż ten rodzaj chłodzenia ma większa wydajność.

 

Możesz sobie kupić chłodzenie pasywne i dołączyć wentylator. Wtedy włączasz wentylator, gdy potrzebujesz większej wydajności (takie rozwiązanie może być mniej wydajne niż dedykowane chłodzenie aktywne podobnej klasy).

 

Osoby ceniące sobie cisze i wydajność najczęściej decydują się na chłodzenie wodne.

 

A wystarczyłoby tylko pomyśleć...

Edytowane przez Xarlith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...