Skocz do zawartości
cobi69

Komputer Od 1000 Złotych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem kupić kilka nowych części do mojego komputera ale mam tylko około 1000złotych na to, a ponieważ u mnie w Gliwicach jest hurtownia Proline w której ceny są dosyć niskie, a nie chcę kupować takiego sprzętu przez internet bo gdy coś się stanie to jednak dużo zachodu z wysyłaniem pocztą itp. itd. więc zdecydowałem się na taki zestaw, co o tym myślicie:

Intel Pentium Dual Core E5200 - 285,00zł

MSI P43 Neo-F - 295,00zł

Kingston 2GB DDR2-800 Dual Chanel Kit Non-ECC - 69,00zł

Galaxy GF 9600 DUAL 512MB DDR3 256Bit PCI-E - 305,00zł

Razem 954,00zł bo muszę jeszcze ponad stówkę poświęcić na jakiś dobry zasilacz.

 

PS co myślicie o zasilaczu Rasurbo 450CL ATX 1.3 Silent Power?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem kupić kilka nowych części do mojego komputera ale mam tylko około 1000złotych na to, a ponieważ u mnie w Gliwicach jest hurtownia Proline w której ceny są dosyć niskie, a nie chcę kupować takiego sprzętu przez internet bo gdy coś się stanie to jednak dużo zachodu z wysyłaniem pocztą itp. itd. więc zdecydowałem się na taki zestaw, co o tym myślicie

moze ja sie czepiam... ale to jest zdanie -nascie złozone... i az ciezko sie polapac o co Ci chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm napisałem pełną nazwę karty ze strony Proline'a, ale jak w google wpisałem to mi same ddr3 wyskakiwały więc to pewnie ta.

Obudowy i dysku twardego nie potrzebuję bo mam ze starego kompa.

A co myślicie o Gigabyte GA-EP35-DS3L IP35 s775 bo się przed chwilką dowiedziałem że ponoć lepsza od tej z mojego zestawu.

Zasilacz jednak kupię w Komputroniku albo gdzie indziej bo w Proline nie mają za dużej oferty.

Co myślicie o tym: Modecom MC-350ATX 2.0 PFC?

Edytowane przez cobi69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procka każda będzie odpowiednia którą podałeś. Ciekawa jest też Asus P5QL Pro. I kierowałbym się w jej strone. Ale tak jak mówie, E5200 to procek o dużym mnożniku więc płyta pokroju MSI P43, Gigabyte EP35 czy P5QL Pro będzie akurat ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta którą podałeś to 9600GSO+ z szyną 256-bit , na stronie Galaxy pisze że ma ona 96 SP a ma ich naprawdę tylko 48 .

 

Można wgrać do niej bios od Galaxy 9600GT OC ale nic to poza samym OC nie da , karta będzie miała nadal 48SP .

 

Tu masz temat o tej konkretnej karcie .

 

Lepiej kupić HD4670 albo dołożyć do normalnego 9600GSO 384 MB lub 9600GT 512 mb .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tych zasilaczach:

Amacrox Warrior AX 400

FSP Group - FORTRON - ATX-450pnr - ATX12V v2.0

Amacrox Warrior AX400-PNF z filtrem PFC

ATX PENTAGRAM PSF-460-P12S 460W P9003-1

ATX PENTAGRAM PSF 430-P12S P 9002-1

PENTAGRAM PSF-430-P12S 430W

FORTRON ATX-400PNR max20dBA 2x12V

Chieftec 400W GPS-400AA-101A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tych zasilaczach:

Amacrox Warrior AX 400

FSP Group - FORTRON - ATX-450pnr - ATX12V v2.0

Amacrox Warrior AX400-PNF z filtrem PFC

ATX PENTAGRAM PSF-460-P12S 460W P9003-1

ATX PENTAGRAM PSF 430-P12S P 9002-1

PENTAGRAM PSF-430-P12S 430W

FORTRON ATX-400PNR max20dBA 2x12V

Chieftec 400W GPS-400AA-101A

Wszystkie sa podobnej klasy. Ja bym bral z tego chyba fortrona 450, albo pentagrama 460.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten Amacrox Warrior AX400-PNF da radę pociągnąć to:

Galaxy GF 9600 DUAL 512MB DDR3 256Bit PCI-E

Intel Dual-Core E5200 2.5 GHz s. 775 Box

Gigabyte GA-EP35-DS3L IP35 s775

Kingston 2GB DDR2-800 Dual Chanel Kit Non-ECC

Hitachi Deskstar 7k250, 160 GB, serial ATA 150, 7200 RPM, *MB cache

DVD Samsung?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś kierowałbym się w stronę Amacrox'a icon_wink2.gif cichy i stabilny

Chieftec niby wydajny jest, ale te niższe modele są cholernie głośne ...

A co inne nie są stabilne? :wink: Takie pojęcie to występowało chyba tylko za czasów Codegena bo teraz każda nowa zasiłka musi działać prawidłowo a więc podawać prąd który zapewni stabilną pracę komputera. Zdarzają się odstępstwa od tej normy i wtedy zasilacz można uznać za uszkodzony.

 

Co do Chiefteców to cholernie głośne to nie są ;) Brat ma GPS 400W i może nie jest jakiś bardzo cichy ale żeby głośny był to tez nie ;] Wszystko zależy co ma na ,,plecach,, zasilacz do udźwignięcia. A zawsze można zrobić fan swapa o ile trafimy na egzemplarz bez plomby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam jeszcze jeden problem, bo niestety ale płyty Gigabyte GA-EP35-DS3L IP35 s775, nigdzie już nie ma, w żadnym sklepie w Gliwicach, wszędzie wycofane już są, albo jak są to drogie, więc mam pytanie:

Jest jeszcze jakaś płyta główna na socket 775, do 315 złotych która jest godna polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...