Skocz do zawartości
m4teuszek

Modecom Premium 500w Czy

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor: intel Pentium Dual Core E5200

Płyta Główna: MSI P35 Neo-F

Pamięć: A-Data DDR2 2x1024MB Extreme Edition VITESTA 800+MHz CL4 BOX

Karta graficzna: MSI GeForce 9800GTX+ 512 mb

Monitor: LG 19" LCD W1952TQ-PF

Obudowa: Tracer Mars czarno-srebrna

 

Niedlugo kupuje cos takiego i jeszcze sie zastanawiam a raczej tu jest moje pytanie: Czy moge zamiast Pentagram Silent Force PSF 460-P12S 460W ktory mi doradzano wziac Modecom Premium 500W? Podobna cena, troche wieksza moc. Dlatego ze tego zasilacza pentagram nie ma w sklepie. + to samo sie tyczy chlodzenia, Mialem brac Auras Wave LPT-709 i czy moge zamienic to na Pentagram Freezone HP-90 AlCu Alpaya? Nie odczuje tego i te wymiany wchodza w gre? Odpiszecie mi ze spoko moge to brac to zamawiam sprzet :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamów brakujące części gdzie indziej. Alpaya jest znacząco gorsza od Aurasa, ten Modecom to po prostu shit, ale z zabezpieczeniami. Padnie bo padnie, ale nic więcej nie zabierze. Weź Pentagrama. No a bude to polecam Sharkoon Rebel 9 Eco, lepsza niż ten CM, imho ładniejsza i w tej samej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

zamów brakujące części gdzie indziej. Alpaya jest znacząco gorsza od Aurasa, ten Modecom to po prostu shit, ale z zabezpieczeniami. Padnie bo padnie, ale nic więcej nie zabierze. Weź Pentagrama. No a bude to polecam Sharkoon Rebel 9 Eco, lepsza niż ten CM, imho ładniejsza i w tej samej cenie.

A czy stwierdziłeś to osobiście że Alpaya jest gorsza?

Dlaczego jest tu pełno gawędziarzy,którzy zabierają głos w kwestiach nie przerobionych osobiście w praktyce?

Kiedyś pewien grecki filozof powiedział-"Nie opowiadaj o tym czegoś nie widział"

:damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem to na podstawie testu na Techworks gdzie są porównane oba coolery. Po to są takie testy, żeby nie musieć testować wszystkiego samemu, bo kogo stać na kupienie 10 chłodzeń i wybraniu sobie najlepszego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedziele jade na warszawska gielde komputerowa, moze tam cos znajde. Bo nie bede placil 2x za przesylke.

 

ani na agito ani esc nie ma tego zasilacza.

Edytowane przez m4teuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy stwierdziłeś to osobiście że Alpaya jest gorsza?

Dlaczego jest tu pełno gawędziarzy,którzy zabierają głos w kwestiach nie przerobionych osobiście w praktyce?

Kiedyś pewien grecki filozof powiedział-"Nie opowiadaj o tym czegoś nie widział"

:damage_wall:

Te filozof nie filozuj! Lekarz na raka kogos leczy a wcale nie musi go miec!.

A co do autora tematu koledzy dobrze radza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim warszawskim sklepie kupię Pentagram Silent Force PSF 460-P12S 460W w normalnej (ok 170zł cenie). Kupiłbym w morele.net, ale produkt jest niedostępny, a mam tam możliwość odbioru osobistego

Klik Sklep w Warszawie.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki moge kupic zamiast tego pentagram? Ofc. cena zblizona. Fajnie zeby nie przekroczyla 180zl.

 

a czy Chieftec GPS-450AA-101A zamiast tego pentagram moze byc? Ja nie mam czasu czekac a nigdzie nie ma tego zasilacza do kupienia.

a no i jakies chlodziwo do 70 zl ktore moze zastapiac auras wave. Ofc e5200 podkrecam do 3.2 GHz to chyba nie jest duzo na boxie ciagnie podobno.

Edytowane przez m4teuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki moge kupic zamiast tego pentagram? Ofc. cena zblizona. Fajnie zeby nie przekroczyla 180zl.

 

a czy Chieftec GPS-450AA-101A zamiast tego pentagram moze byc? Ja nie mam czasu czekac a nigdzie nie ma tego zasilacza do kupienia.

a no i jakies chlodziwo do 70 zl ktore moze zastapiac auras wave. Ofc e5200 podkrecam do 3.2 GHz to chyba nie jest duzo na boxie ciagnie podobno.

Chieftec bedzie dobry, ale pewnie glosny.

Za 76 mozesz kupic karakorum i lepszego chlodzenia w tej cenie na pewno nie znajdziesz (chyba, ze uzywane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W linku, ktory dales zasilacz jest niedostepny. Na dzien dzisiejszy nie ma go tez w warszawskich hurtowniach, wiec moze byc problem z jego dostepnoscia.

No to świetnie... Kupiłem 4850, niedługo lepszą obudowę i do szczęścia brakuje mi tego Pentagrama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kup Chieftec GPS-450AA-101A 450W. Ja zamiast pentagramu biore wlasnie ten.

ale 450W na ten sprzet to chyba nie za malo? Przypomne:

zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101A 450W

procesor: intel Pentium Dual Core E5200

chłodzenie: Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM

karta graficzna: MSI GeForce 9800 GTX+ OC 512MB DDR3 PCI-E BOX

monitor: LG 19" LCD W1952TQ-PF

Obudowa: Tracer Mars czarno-srebrna

Pamięć: A-Data DDR2 2x1024MB Extreme Edition VITESTA 800+MHz CL4 BOX

Płyta Główna: MSI P35 Neo-F

 

wkoncu ten pentagram ma 10W wiecej tylko a wszyscy mi go doradzali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem na allegro zasilacz pentagrama 460w za 139zl. Powiedzieli mi, że jeszcze dzisiaj wyślą zasilacz, ale nigdy nie wiadomo jak z tą naszą kochaną pocztą i kiedy do mnie dotrze. Teraz tylko jeszcze muszę wypatrzyć w Warszawie obudowę Antec 300 bo w komputroniku chcą na nią 260zł, a w sklepie obok 245zł. Niby na allegro jest za 200zł, ale nie mam jeszcze konta internetowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem. Dostalem czesci juz wszystko zainstalowalem itp. I wyszlo ze zasilacz jest za slaby. Kiedy wlacza sie windows wyskakuje blad ze karta graficzna dostaje za malo mocy i procesor karty zmniejszy swoja wydajnosc. Wszystko jest juz zainstalowane a gry takie jak COD4 czy GTA 4 tna mi sie jak cholera. Jeszcze upewniam sie czy mam DirectX 10 i 9 ale raczej napewno to jest od tego wlasnie zasilacza. Nie wiem czy zasilacz ma teraz isc do wymiany czy to moze wada grafiki. ;/

 

oto sprzet

zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101A 450W

procesor: intel Pentium Dual Core E5200

chłodzenie: Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM

karta graficzna: MSI GeForce 9800 GTX+ OC 512MB DDR3 PCI-E BOX

monitor: LG 19" LCD W1952TQ-PF

Obudowa: Tracer Mars czarno-srebrna

Pamięć: A-Data DDR2 2x1024MB Extreme Edition VITESTA 800+MHz CL4 BOX

Płyta Główna: MSI P35 Neo-F

 

--

tak sprawdzilem. Mam directx 9.0c :/ czyli to wina wlasnie tego zasilacza? Nie ma innej opcji jak wymiana? Ale wkurza mnie to ze mowiliscie ze dobry zasilacz i wystarczy :/

Edytowane przez m4teuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nie wiem czy to o to chodzi ale sa dwa wejscia w grafie, a zasilacz ma tylko jeden taki kabel pasujacy. I nie wiem czy to nie trzeba przypadkiem podlaczyc do dwoch wejsc czy to bez roznicy.

Przeczytalem na pudelku ze potrzebne sa dwa wejscia zasilajace. Jedna zlacze pci-e daje chyba 14 amperow ok. a karta potrzebuje 20 paru. A nie ma w zasilce wiecej ni dwoch kablow pci-e.

Edytowane przez m4teuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przejsciowek nie ma w pudelku. Ogolnie karta potrzebuje 12v, 24ampery. Jedna wtyczka PCI-E daje okolo 12v i 15 amperow. Czyli volty sa a brakuje amperow. Tam jest duzo wolnych tych kabli od zasilacza do rzeczy typu dysk, naped(chyba IDE). Ale nie ma podanego ile to ma amperow wiec nie wiem czy to za malo czy cos zjaram... :/

Edytowane przez m4teuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...