Skocz do zawartości
ath

Dark Sector

Rekomendowane odpowiedzi

Dark Sector to dynamiczna gra akcji przygotowana przez zespół developerski Digital Extremes, znany ze stworzenia legendarnej serii Unreal Tournament. Zabawa obserwowana jest z perspektywy trzeciej osoby.

 

Dark Sector to dynamiczna gra akcji przygotowana przez zespół developerski Digital Extremes, znany ze stworzenia legendarnej serii Unreal Tournament. Zabawa obserwowana jest z perspektywy trzeciej osoby. Warto również dodać, iż Dark Sector jest jednym z pierwszych tytułów zapowiedzianych z myślą o konsolach PS3 oraz Xbox 360.

 

Akcja opisywanej pozycji osadzona została jednym z post rosyjskich miasteczek. Gracz wciela się w postać zarażonego tajemniczym wirusem i obdarzonego niecodziennymi umiejętnościami Haydena Tenno. Jak na współczesny produkt przystało, fabuła obfituje w wiele zaskakujących zwrotów akcji. Dark Sector jest strzelaniną, w której pierwszoplanową rolę gra ostrze-bumerang wyrastające z dłoni naszego protagonisty. Przy jego pomocy możemy likwidować większość przeciwników, zarówno na dystans, jak i z bezpośredniej odległości. Oczywiście nie oznacza to, że w Dark Sector brakuje broni palnej. Wręcz przeciwnie, choć jej używanie jest bardzo ograniczone w powodu zamontowanych w karabinach czujnikach wykrywających zarażone osoby. Niemniej jednak w broń pozbawioną czujników możemy się zaopatrzyć na lokalnych czarnym rynku.

 

Rozgrywka w zdecydowanej części polega na odpowiednim wykorzystaniu znajdujących się na miejscu potyczki osłon terenowych, zza których spokojnie czy to z karabinu, czy też przy pomocy wspomnianego wyżej ostrza wyeliminujemy przeciwników.

 

Oprawa audiowizualna gry stoi na bardzo wysokim poziomie. Nie powinno to szczególnie dziwić, gdyż Dark Sector ma stanowić pokaz możliwości wspomnianych wcześniej konsol. Autorzy gry zadbali przede wszystkim o szczegółowe modele postaci. Napotykani w trakcie zabawy przeciwnicy poruszają się w bardzo realistyczny sposób. Gracz może również zaobserwować zaawansowaną mimikę twarzy. Cała zabawa wzbogacona została licznymi efektami specjalnymi w postaci dymu czy ognia.

 

Ponad dwa lata temu usłyszeliśmy o wstrzymaniu prac nad pecetową wersją Dark Sector, wygląda jednak na to, że tamte informacje nie są już aktualne i komputerowi gracze będą mieli okazję zapoznać się z dziełem ekipy Digital Extremes. W katalogu rosyjskiego wydawcy możemy znaleźć taką właśnie edycję gry z datą premiery wyznaczoną na najbliższy czwartek, czyli 22 stycznia. Co więcej prawdziwość tych informacji potwierdza również największy rosyjski serwis poświęcony tematyce wirtualnej rozrywki - AG.ru.

 

Kolejnym dowodem jej istnienia mogą być również screenshoty znalezione przez użytkownika LostBoyNL i zamieszczone na forum DigitalExtremes, na których widzimy typowe dla klawiatury oznaczenia (ESC, Enter, Z itd.) oraz gameplay zamieszczony w serwisie YouTube. Niestety nigdzie nie ma żadnych informacji na temat tego, kiedy pecetowy Dark Sector opuści granice naszych wschodnich sąsiadów.

 

Przypomnijmy, że konsolowa wersja produkcji trafiła do sprzedaży wiosną ubiegłego roku i zyskała dość przychylne opinie zachodniej prasy - według serwisu GameRankings średnia ocen na Xboxa 360 wynosiła 73.3%, a na PS3 nieco mniej, bo 72.8%. Więcej o Dark Sector możecie dowiedzieć się z naszych zapowiedzi wersji na pecety oraz recenzji na sprzęt Sony (daliśmy 61%).

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=44753

http://www.youtube.com/watch?v=1teQFtekFgM&eurl=

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanizna. To jaka w końcu ta gierka jest? Miód?

Sieczka w Tpp z całkiem spoko grafą, ja osobiście nie zajmuję się tym projektem, ale kumpel nawet chwalił. Z tego co wiem ma Viste i u niego działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos gdzies czytalem ,ze gra tworcow unreal tournament ? no to chyba gniot jakis nie jest,po filmikach na youtubie wyglada nawet nawet.To czy gra bedzie fajna w glownej mierze bedzie zalezec od zroznicowania lokacji i fabuly raczej ,bo jestli bedzie to tylko glupia sieczka z powtarzajacymi sie domkami to bedzie co najwyzej tak sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracujesz w wydawnictwie gier, jeśli można wiedzieć?

Firma lokalizująca, testująca, zajmująca się manualami, składaniem wersji testowych do kupy etc. bezpośredni podwykonawca wydawnictw – piekło na ziemi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się w tej grze wybrać poziom trudności?

 

Co do samej gry: grafika średnia, na jeża, ze wskazaniem na jeża. Nic specjalnego - blur odwala wszystko - w tym maskuje wszystkie niedoskonałości. Paleta kolorów uboższa niż w Far Cry 2. Gra nie ma wymagań sprzętowych, ale to normalne - z taką grafiką nie ma prawa.

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś tam, że nie działa na Viście, czy to prawda ?

Działa. Sama gra nawet daję radę choć żadna rewelacja. Można sie doczepić że gra w panoramie tj. 1680x1050 nie wygląda za ciekawie. Obraz wali stretchem. Mogliby to poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś taki problem z tą grą, że po zmianie rozdzielczości wyrzucało do windowsa?

Jednym słowem, nie mogę zmienić rozdziałki, muszę grać na domyślnej 800x600.

Ja miałem identyczny problem. Zmiana rozdzielczości ekranu z poziomu menu nie działa. Trzeba to zrobić w katalogu z grą- wchodzisz w katalog Configs, otwierasz plik DS za pomocą notatnika i tam ustawiasz rozdzielczość jaka Ci odpowiada, w tych linijkach:

Graphics.FullScreenSizeX=1680

Graphics.FullScreenSizeY=1050

Zapisujesz zmiany i wszystko będzie hulać jak trza.

 

A co do gry, to klon GoW, tylko słabszy od pierwowzoru- jak dla mnie 7/10 (jeśli ktoś lubi takie gry tpp).

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po dark sector całkiem ciekawa giera mi sie bardziej podbała od gowa , fajne bajery z ostrzem , a nie tylko strzelanie strzelanie i tak do zaciach!ia.optymalizacji powinni sie uczyc od ruskich.grafika dla mnie ok , początkow myslałem fak wanted jakies , ale sie rozkreciła - dla mnie extra dzwieki muzyka .8+ daje spokojnie za tą mało znana i niereklamowana gre za 12 dolców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...