Skocz do zawartości
szadol

Chcialbym Prosic O Male Doradztwo :)

Rekomendowane odpowiedzi

witam. aktualnie mam procka p4 3ghz bez zadnego podkrecania, plyte glw MSI 915P Neo2v2.0 jakies tam 3 gb ramu i x1950gt ;p. zasilacz przecietniak jakis. chcialbym wymienic pytke głw oraz proca, na cos rozsadnego w granicach 800 zł. komputer przeznaczony do grania i pracy 'papierkowej'. nie znam sie za bardzo na sprzetach aktualnie co jest dobre a co blee i co warto co nie, dlatego zglaszam sie tutaj z owa prosba, pomozcie mi cos dobrac rozsadnego!

 

 

pozdrawiam, Shadow :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrAthlonXp

a jest koniecznosc wymiany plyty? na ta plyte wrzucisz dowolny procek na socke 775 czyli mozliwosci intela jest sporo. a nie kupujac plyty zaoszczedzisz sporo kasy i mozesz kupic jakiegos e8xxx dobrze gadam chlopaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrAthlonXp

poczekamy az wypowiedza sie "specjalisci " ale mi sie wydaje ze to socket 775 a to znaczy ze wsadzi tam duala spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta płyta nie obsługuje nic nowszego (pdc czy c2d).

Do 800zł to bym proponował - jeśli nie podkręcasz proca to np. jakiś Gigabyte na G31 za ok. 200zł, proca C2D E7400 za ok. 500zł i zasilacz Modecom MC-350 (nie feel!!) za ok. 120zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądu to to samo. Jednak są drobne różnice w elektronice, BIOSie, dlatego też nowsze procki nie pójdą na Twojej płycie, ani prawdopodobnie na żadnej innej s775.

 

Do 800zł dobrym wyborem byłoby:

 

Zasilacz trochę na wyrost, ale różnica w cenie między tym a znacznie słabszymi to około 20-30zł więc myślę że warto dopłacić i później nie mieć problemów, gdybyś np. chciał w przyszłości zmienić kartę graficzną. Procesor w moim odczuciu co najmniej wystarczający, jakby brakowało mocy to można go dobrze podkręcić. Ponad 3,2Ghz na pewno poleci. Praktyczne różnica w stosunku do serii e7x00 (pomijając mnożnik i FSB) to mniejsza pamięć podręczna cache - zamiast 3MB 2MB - różnica w cenie=100zł - chyba nie warto dopłacać dla 1MB więcej... Płyta głowna na chipie P43, z kondensatorami solid - nie będzie problemów ze stabilnością i o/c

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...