Skocz do zawartości
PolandMET

Kolumny Altus200 + Cos Do Tego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam Altusy 200 kupione lata temu. Nie wiem jak sie ma ich jakosc do wspolczesnych konstrukcji.

 

Do tego mam wzmacniacz Technics Amplifier SU-V300

http://www.allegro.pl/item532735114_techni...ew_class_a.html

wszystko podlaczone do Xonara DX

 

Zaczalem sluchac techno :D i mam bass na maxa i szczerze powiem ze zadna rewelacja. Bylem za to w MMarkt i przy niektorych zestawach az mozna bylo dostac gesiej skorki. A najbardziej mnie dobil jakis notebook z jakims plastikowym badziewiem 5x30cm +subwoffer chyba tez byl mial takie basy ze az w zoladku czulem.

 

Teraz co chce zrobic.

Prosze poradzcie czy mam zmienic wzmacniacz, czy dokupic subwoofer czy moze kolumny sa nijakie ? Ogolnie do muzyki to ten zestaw jest bardzo dobry, dzwiek jest super ale po prostu nie wbija w fotel :D Czegos mi brakuje a nie wiem czego bo sie na tym nie zmam.

 

Slucham roznej muzyki, akurat teraz techno mnie zainteresowalo. Ale tak jakby mocy brakowalo. Sam nie wiem.

raczej wolalbym zmienic wzmacniacz (moze wyzszy model tego technicsa) lub dokupic subwoofer ? Kolumn nie chce zmieniac.

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 75tki i na robionym przeze mnie wzmaku (2x TDA7294, około 100W/kanał) na prawdę dobrze ładują. Dobry jest też wzmacniacz Diora WS354, po 35W/kanał, ale do większych pomieszczeń trochę słaby. Jeśli ładują słabo, pewnie kijowy masz ten wzmacniacz (Technics? coś nie sądzę żeby był zły...) albo głośniki potrzebują, że tak powiem, miłości. Sprawdź czy w niskotonowych zawieszenie nie jest postrzępione, w nisko i średnio sprawdź czy membrana nie obciera, natomiast średnie i wysokie warto sprawdzić czy nie potrzebują remontu, bo na przykład słabo grają czy nawet wcale. Altusy ogólnie, zasługują na miano cudu polskiej techniki! Ale jest to moja (jak się okazuje, nie tylko) opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiem twierdzic ze glosniki sa w b.dobrym stanie. Zawsze podlaczone do kompa i nigdzie nie ruszane od nowosci :D tylko ostatnio na nich puszczam muzyke bardzo glosno a tak to sie raczej nie przemeczaly. Mozliwe ze wzmacniacz jest zbyt cienki.

 

Choc gosc na necie mi poradzil zeby po prostu kupic subwoofer, taki jak ten http://allegro.pl/item529744365_glosnik_magnat.html bo sam ma taki i stwierdzil ze jest b.dobry. A te 100zl moge zaryzykowac

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że kolumny są w 100% sprawne powinieneś wymienić wzmacniacz. Te kolumny są potężne, w dodatku 8 ohm...potrzebujesz czegoś mocniejszego niż ten technics bo on sobie po prostu nie radzi. Jak napędzisz te kolumienki czymś porządnym to na pewno spełnią Twoje wymagania i bas będziesz czuł nie tylko w żołądku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W d*pie nie w żołądku :D :lol2: bez suba nie będzie miał tego efektu :D wywal to barachło technicsa kup coś innego do tego subik np. taki http://www.allegro.pl/item536773695_subwoo...00_aktywny.html jeśli koniecznie z nowych to możesz spróbować kode SW1000 byle nie voice shafta :D

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W d*pie nie w żołądku :D :lol2: bez suba nie będzie miał tego efektu :D wywal to barachło technicsa kup coś innego do tego subik np. taki http://www.allegro.pl/item536773695_subwoo...00_aktywny.html jeśli koniecznie z nowych to możesz spróbować kode SW1000 byle nie voice shafta :D

A że tak spytam: słyszałeś te kolumny, że tak piszesz?

Widzę, że jesteś posiadaczem logitechów więc pewnie stąd Twoja fascynacja subem. Wiadomo, na kolumnach nigdy nie uzyska się takiego efektu jak na dobrym subie. Jednak najpierw należałoby wykorzystać moc tych kolumn i dopiero przy ew. braku mocy inwestować dalej...

 

PolandMET jeśli masz możliwość, to chociaż podłącz te kolumny na próbę u kogoś i zobaczysz czy brak Ci "mocy".

Edytowane przez _yzerman_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A że tak spytam: słyszałeś te kolumny, że tak piszesz?

Widzę, że jesteś posiadaczem logitechów więc pewnie stąd Twoja fascynacja subem. Wiadomo, na kolumnach nigdy nie uzyska się takiego efektu jak na dobrym subie. Jednak najpierw należałoby wykorzystać moc tych kolumn i dopiero przy ew. braku mocy inwestować dalej...

 

PolandMET jeśli masz możliwość, to chociaż podłącz te kolumny na próbę u kogoś i zobaczysz czy brak Ci "mocy".

Tak się składa, że tak słyszałem Altusy a kto w tym kraju ich nie słyszał :lol2: forsowanie poglądu jakoby sub był nie potrzebny jest bee, te głośniki dają efekty naprawdę mocne ale skoro już mu teraz brakuje drgań a jakby dodał sub to by miał ekstra efekty w filmach + do techno/Hardstyle itd. w sama raz nie zaprzeczysz, że z jest lepiej niż bez :D a tak zupełnie się z tobą zgadzam

Co do moich logów fascynacja subem ? raczej nie, sub jest skręcony na 2,5 kreski i styka do tego kody Ex-566 podstawki + central i gra to nawet nieźle poza tym pokój z kompem i TV mam raczej mały bo ~18m więc dużo nie trzeba a jak człowiek takie DVD Qlimaxa 2007 zapuści to tyle emocji :D a logi kupiłem ze względu na możliwości po swapie, dekodery, ilość połączeń a nawet nie najgorszy sub w cenie zestawu raczej był na końcu stawki.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie twierdzę, że sub zbędny. Wręcz przeciwnie. Jednak ja pierwsze co bym zrobił to zmiana wzmacniacza, a później myślałbym nad ew. subem.

Wiadomo, może od razu amplituner z myślą o przyszłym zestawie 5.1...no ale każdy liczy się z kaską...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie twierdzę, że sub zbędny. Wręcz przeciwnie. Jednak ja pierwsze co bym zrobił to zmiana wzmacniacza, a później myślałbym nad ew. subem.

Wiadomo, może od razu amplituner z myślą o przyszłym zestawie 5.1...no ale każdy liczy się z kaską...

dlatego w pierwszym poście napisałem żeby wywalił tego technicsa to podstawa :D a zarzuciłem od razu linkiem bo rzadko się zdarza tanio sub jamo na allegro w dodatku wyglądający że jest w niezłym stanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc.

A takie cos ?

Wyglada identycznie jak Technics i ma te same wymiary wiec sie mi zmiesni we wneke pod monitorem

http://www.allegro.pl/item539565119_wzmacn...kny_dzwiek.html

chyba ze takie cos

http://www.allegro.pl/item537741872_techni..._bdb_japan.html

http://www.allegro.pl/item532919667_wzmacn...a_mega_moc.html

 

Na kolumnach pisze 200W przy 8ohm, wiec jakiej mocy powinienem szukac we wznacniaczu tak wogole? 100W przy 8ohm na kanal czy wiecej aby je wykorzystac ?

Przesadzac tez nie chce bo pokoj mam sredni jakies 30m2 a kolumny stoja metr odemnie (po dwoch stronach kompa)

 

PS. Jesli altusy maja 8ohm a podlacze je jako 4ohm to dobrze czy zle ? Bo teraz jest na 8ohm jako A and B

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robisz dyskoteke? Ze szukasz krowy 200W?

90% czasu sluchasz na volume 20%?

Stary sprzedaj to co masz (chociaz ja bym zostawil wzmacniacz)

I kup sobie....no wlasnie ile masz kasy do wydania?

Altusy nie oszukujmy sie poza duza efektywnoscia i moca nie oferuja jakiegos ekstra dzwieku.

 

 

ps Art385 co z5500 po swapie na marna kode oferuja poza satysfakcja?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz, 300-400zlmoglbym wydac zeby nie przesadzac z kosztami. No chyba ze jakis Technics z 80-90W na kanal da tak poteznego kopa ze wystarczy. Po prostu nie mam porownania :D

Chyba pogmeram w opisach wierz stereo w domu, moze ktoras ma lepsze parametry niz ten moj, podlacze i obadam ucho-leptycznie

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Ogólnie te altusy możesz wyrzucić.

Swego czasu to było cudo,bo w ogóle...było :)

A wzmaka masz w porządku-do dobrego dźwięku nie potrzeba wielkich mocy.

Edytowane przez Miodnyj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robisz dyskoteke? Ze szukasz krowy 200W?

90% czasu sluchasz na volume 20%?

Stary sprzedaj to co masz (chociaz ja bym zostawil wzmacniacz)

I kup sobie....no wlasnie ile masz kasy do wydania?

Altusy nie oszukujmy sie poza duza efektywnoscia i moca nie oferuja jakiegos ekstra dzwieku.

 

 

ps Art385 co z5500 po swapie na marna kode oferuja poza satysfakcja?:)

DD + DTS w filmach DD 5.1 w Xboxie 360 naprawdę kozackie gaming audio no i do słuchania nuty to samo co każdy wzmacniacz oparty na TDA7293 z kolumnami podstawkowymi 60W wrażenia ~Solo 6/7 bądź kapkę lepsze ale już we wspomnianych wyżej filmach i grach bangla to bardzo ładnie.

Jakbym chciał to bym sprzedał kupił dobre stereo za grubszą kasę + wzmaka i słuchał nuty ale nieeeeee po co ? mi coś lepszego do ambientu, psychedelica, trancu, industriala, detroita niż te Kody marne które nie są tak do końca marne szczególnie, że dałem za nie w promocji 369 zł łacznie z przesyłką do domu :D choć może w porównaniu do Kolumn DIY za 1200zł-1500zł to są badziewne ale do moich zastosowań mi nie trzeba więcej gra to schludnie i przyjemnie więcej mi nie trzeba a przecież na Solo :lol2: nie zmienie :D a do słuchania nuty wolałbym już wpakowac kasę w dobry zestaw oparty na słuchawkach niż ładować kasę w stereo jak to się mówi inne priorytety.

 

Ps. satysfakcja też jest bo mam średnice w Logach i jest so much better :D

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe

No to ja juz nie wiem. Kolumny zle czy wzmacniacz ? Bo ja bym chetnie wymienil tego Technicsa na taki podobny ale o ciut wiekszej mocy. Kolumny mi pasuja bo mam na nich duzo miejsca na okazy :D Poza tym wzmacniacz kupie ze 250-350zl a kolumny jakies to juz chyba wiekszy wydatek, kolo 1000zl mysle. Co do zestawu o wiekszej ilosci glosnikow to nie wiem, musialbym to porozwieszac po pokoju i jakos mi sie to nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie dobre? Tylko ze takie małe :D nie wiem czy sie przyzwyczaje. Altusy wygladaja przynajmniej powaznie :D

 

Dzis podlaczylem wierze Sony FH-422R i faktycznie jest poprawa na lepsze, od razu slychac. Wzmacniacz o mocy 75W

 

Tak poszukalem i spodobal mi sie taki wzmacniacz

http://www.allegro.pl/item534520029_denon_pma_725r.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Nie patrz na rozmiar fetyszysto :D

Ja mam od lat wielu parkę B&W-małe toto i niepozorne,a ma te 100 waciszonów.

Niejeden koleżka się zdziwił jak mu zapodałem muzałkę-ich reakcja była jedna... "Wciska w tapczan"

Tak więc wytrzymały one kilka wymian wzmaków,a teraz współpracują z kilkoma jeszcze maluchami jako 5.1 + wooferek samoróba 150 W-rzadko go używam,chyba że robię balety na chacjendzie :)

Edytowane przez Miodnyj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PolandMET powiedz mi po co Ci do tych altusów taki dobry wzmak? Przecież to nie ma sensu. To tak jakbyś sobie do malucha silnik od ferrari wstawił ^_^ . Więc moim zdaniem najlepiej jakbyś zrobił tak jak napisał kolega wyżej kupił Wharfedale, a jak Cie na nie nie stać, to kup sobie Microlaby Solo7c. :) Też mają bardzo dobry niski bass i powiem Ci, że także bardzo przyzwoitą jakość dzwięku coś podobnego do tych Wharfedali. No chyba, że sie upierasz na altusy :) ale to moc 100watt na kanał wzmaka powinna Ci starczyć. Może poszukaj jakiejś aukcji w pobliżu Ciebie i przetestuj jak to gra?

 

Ps. Teraz napisałes, ze rozmiar ważny ^_^ to kup sobie Microlaby Solo7c są spooore dużo większe od Wharfedeli. Poczytaj sobie o nich w temacie http://forum.purepc.pl/Audio-f63/Dyskusja-...7c-t265017.html

Fotka moich solo http://img91.imageshack.us/img91/5790/p1020160ex8.jpg

Edytowane przez MatiMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stac mnie :D bo jak kupie to raz a dobrze (choc bez przesady). Dlatego jak juz mam zmieniac wzmacniacz to a) musi byc przyzwoity b) musi ladnie wygladac bo szkarady nie postawie pod monitorem :D dlatego ten Denon mnie przekonal.

Dobra kupie te Warfedale skoro nie ma nic lepszego :D Mogli sie tylko postarac na czarny kolor ech...

 

Wiem marudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar jest wazny :D

Altusy to kolumny o prehistorycznej konstrukcji, dlatego też są wielkie bo ileś tam lat temu żeby coś grało dobrze musiało być duże, też się kiedyś napalałem na nie z powodu rozmiaru, posłuchałem i stwierdziłem że dobre to na imprezę a nie do słuchania muzyki w domu. Więc olej rozmiar bo jeszcze nie jedna o połowę mniejsza kolumna pojedzie twoje altuski :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie dobre? Tylko ze takie małe :D nie wiem czy sie przyzwyczaje. Altusy wygladaja przynajmniej powaznie :D

Chyba jestes niepoważny:P

Dzis podlaczylem wierze Sony FH-422R i faktycznie jest poprawa na lepsze, od razu slychac. Wzmacniacz o mocy 75W

Ta wierza ma moze 50W na kanał

 

Tak poszukalem i spodobal mi sie taki wzmacniacz

http://www.allegro.pl/item534520029_denon_pma_725r.html

Wzmacniacz ok, sam mam:) ale NIE DO ALTUSOW....pierw kup wafle 9.1 sprawdz je ze swoim wzmakiem, jak sie nie spodoba wymien na tego denona:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak takie Wharfedale wypadają w porównaniu do standardowych głośników od wieży o mocy jak dobrze pamiętam 60W każdy? Inna sprawa, czy podłączenie takich głośników do zwykłej wieży miałoby jaki kolwiek sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczanie nie ma najmniejszego sensu-a porownanie raczej nie ma miejscu.(glosniki od wiezy i Wafle) Taka wieza nie ma w ogole podjazdu do lepszych monitorow.

Zakup dobrego uzywanego wzmaka i pary dobrych kolumn to nie jest jakis niesamowity wydatek-wystarczy dobrze poszukac chociazby na allegro-jest duzo dobrych wzmakow np z lat 90tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...