Skocz do zawartości
dr.elich

Modecom Premium - Opinie, Ewentualny Substytut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zwracam się do forumowiczów o pomoc w następującej kwestii - muszę wymienić mojego feela II 4 ponieważ pojawiły się problemy przy startowaniu - odpala dopiero za którymś razem..próbowałem go naprawić - wymieniłem wszystkie kondensatory oprócz tych 2 największych i 1 małego - bez skutku. Skoro dożył swoich dni czeka mnie zakup czegoś nowego - i tu się pojawia problem - kaska.

 

Zasilacz ma być do 150 - może być z małym przebiegiem. Ma być przede wszystkim cichy i pociągną konfig jak w podpisie ale z opteronem 1212. Jeśli w tej cenie to możliwe fajnie by było jakby dał sobie radę z upgradem karty za rok.

 

Mam możliwość nabycia modecoma premium 500W za 110pln ale nie mogę za cholerę nic o nim znaleźć - żadnego wiarygodnego testu itd..chciałbym coś lepszej jakości niż mój feel 2 - jeśli ten premium to to samo to podziękuję. Natomiast jeśli bliżej mu do mc to byłbym skłonny kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzikidaniel, chyba wylicytuję seasonic s12 na allegro od kolesia za 130pln - ponoć warto i do tego cichy jest..jak nie to albo ten warrior albo modecom premium jeśli znajdę gdzieś info o tym sprzęcie

 

Jeszcze coś takiego rozważam Zasilacz MODECOM MC-430 CARBON - 430 W do 150 jak znajdę nówkę ze sklepu

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fell III to ma tylko dodatkowe zabezpieczenia. Jak padnie to raczej niczego ze sobą nie zabierze, ale nie zmienia to faktu, że i tak może paść. Ten MC-430 całkiem fajny, już go widziałem prędzej, ale co do jego głośności to nie znalazłem informacji. Ale ma lepsze okablowanie niż MC-350 i 400.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym się rózni feel III od feel-a II ??? jedną rzeczą, bo i ten i ten lubią padać bez powodu, tyle że II zabierze ze sobą pół kompa ( widocznie nie chce sam na złomie skończyć :razz: ) a III ma jakieś tam zabezpieczenia

 

weź Amacrox Warrior 450W

 

chyba że gdzieś znajdziesz pentagrama 460W ale to graniczy z cudem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z cudem graniczy bo taki rzadki ten pentagram czy cena tak wysoka?a to chyba tak wogóle polska firma jest - lubię polskie produkty..szukam więc tego warriora mam nadzieję, że za 150 znajdę 450tkę lub pentagrama..dzięki wielkie za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego pentagrama 430 zaczynam się przekonywać - tylko czy to jest w miarę przyszłościowe?tzn czy będę mógł wrzucić jakąś lepszą kartę za rok, w miarę energooszczędną?nie mogę znaleźć testu w którym pisaliby o głośności..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym się rózni feel III od feel-a II ??? jedną rzeczą, bo i ten i ten lubią padać bez powodu, tyle że II zabierze ze sobą pół kompa ( widocznie nie chce sam na złomie skończyć :razz: ) a III ma jakieś tam zabezpieczenia

 

weź Amacrox Warrior 450W

 

chyba że gdzieś znajdziesz pentagrama 460W ale to graniczy z cudem :wink:

 

Racja, poprosti z pospiechu źle napisałem, już poprawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego pentagrama 430 zaczynam się przekonywać - tylko czy to jest w miarę przyszłościowe?tzn czy będę mógł wrzucić jakąś lepszą kartę za rok, w miarę energooszczędną?nie mogę znaleźć testu w którym pisaliby o głośności..

jak to ta sama konstrukcja co 460 to nie bedzie głośno i poradzi sobie z grafiką (nie licząc np. HD4870x2 :razz: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego pentagrama 430 zaczynam się przekonywać - tylko czy to jest w miarę przyszłościowe?tzn czy będę mógł wrzucić jakąś lepszą kartę za rok, w miarę energooszczędną?nie mogę znaleźć testu w którym pisaliby o głośności..

Spokojnie bierz tego Pentka,przy Twoim konfigu bedzie cicho i nawet sie nie spoci,a grafe w przyszlosci spokojnie bedziesz mogl wymienic na cos mocniejszego.Cena dobra a te pare groszy zaoszczedzonych przeznacz na dropsy dla biednych dzieci :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.pentagram.pl/pentagram/pl/produ...0_p12s_p_9002_1 cena 119

 

http://www.allegro.pl/item538887794_zasila...0_pnf_400w.html cena 159

 

Waham się między tymi dwoma ostatecznie. Jeśli allegrowicze mi podpasują - pentek za 100 ale od prywatnej osoby lub wojownik za 110 tyle, że używany (jestem w trakcie ustalania ile).

 

Sprawdziłem specyfikacje tych pentagramów 430 i 460 i różnica jest na linii 12v - 430 daje 300W a 460 daje 380W. Warrior daje 348 a szczytowe 400.

Zobacze więc co mi się uda najtaniej wyrwać ale 460 trudno za mniej niż 200 znaleźć więc kandydatów jest 2.

 

WARRIOR - bez gwary, sprawny, używany 3tyg za 110

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obszedłem sklepy komputerowe i znalazłem Tacens Radix Smart 420W z odpinanymi kablami za 150 pln. Pentagram SF 430W kosztował mnie będzie z przesyłką 135 czyli wychodzi podobnie a radixa mam ze sklepu. Koleś powiedział,że może będzie "niesmart" czyli z kablami na stałe za 120 czy 130. Co brać?proszę o pomoc,muszę to załatwić w miarę szybko!!!

 

Ok kupiłem i zamontowałem Tacens Valeo 460 - kupiłem w gdańskiej wiście za 180. Zasilacz spoko,choć wentylator ani razu nie stanął i nie przeszedł w 0 dB ale jest mimo to niesłyszalny. Ale niestety - Modecom był zdrowy - tp płyta jest walnięta! Mam nadzieję, że w gralu mam na nią gwarę na 3 lata jak na inne gigabyte bo inaczej klops..A modecom naprawdę dużo przeżył - w tym wymianę wszystkich kondensatorów mojego autorstwa..

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...