Skocz do zawartości
kicek23

Jaka Plyta Do I7

Rekomendowane odpowiedzi

Mój post był pisany z ironią... żaden z producentów się nie bawi w taką selekcje rynków. Chyba, że już ktoś z zewnątrz ktp zakombinuje i dostanie na lewo jakieś kradzione/nienadające się na sprzedaż egzemplarze i je później na ebayu czy allegro za 50% wartości sprzedaje bez gwarancji :)

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

1. Asus przynajmniej działa w przeciwieństwie do innych płyt.

 

 

 

 

4. Asus Rampage II Gene - uczciwa płyta, ale nie kręci pamięci, nie lubi Elpid ani D9, Samsung HCF0 jeszcze jako tako ale i tak maks to ok. 1900, więc odpadła niestety

7. Rampage II Extreme - jedyna płyta, która działała pod subzero...i pamięci i uncore pociągnęła wysoko :)

 

 

Moje osobiste podsumowanie z którym paru moich znajomych się zgodzi, którzy testują części razem ze mną:

 

Nie ma świetnej/rewelacyjnej płyty pod i7, ale można wybrać mniejsze zło. Asusy są uczciwe i działają. Z każdym biosem do R2E widać kolosalne zmiany i w napięciach i silniku płyty, nie mówiąc o ciągłym odblokowywaniu potencjału pamięci. Asus się stara.

zgadzam sie w 99%

no mam samsungi hcfo na re 2 i powiem,ze sredniawka,ale mobo jest stabilne,nie grzeje sie mocno.mam tez znajomych,ktorzy chwala ta plyte pod subzero,ogolnie plyta chyba swietnie sie sprawuje z prockami 965/975

niedlugo zaopatrze sie w dominatory gt-mam nadzieje,ze sytuacja sie polepszy

Asus sie stara z tym musze sie zgodzic ;)

 

a co z tak zachwalana Evga Classified?

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

corsairze gt dobrze działają na asusie. ale może poczekaj na gr pro na elpidzie hyper ;-p

kiedy beda i czy beda duzo tansze?

beda 3x1?

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

corsairze gt dobrze działają na asusie...

Działać, działają, ale na foxconnie bloodrage i DFI UT działają lepiej (niższe vtt) tutaj w tym temacie zrobiłem takie porównanie (ten sam proc i te same pamięci). A na R2E z 920 C0, może być problem żeby osiągnąć deklarowane przez producenta parametry na rozsądnym vtt lub IMC proca nie będzie chciało działać z wyższymi vtt (miałem C0 który nie chciał bootować z vtt wyższym niż 1,53v, ustawione z biosu)

 

@71proste, jak chcesz szybsze ramki to do R2E lepiej zainwestować w coś na zwykłej elpidzie nie hyper, np. te G.Skille http://ddr2.home.pl/product_info.php?produ...6ce62ae2d3a06b0, zwykła elpida wymaga mniejszego vtt i zdecydowanie lepiej współpracuje z R2E (~2000MHz 8-9-8 spokojnie powinieneś osiągnąć lub ~1700 6-7-6). http://forum.purepc.pl/Pamieci-RAM-f29/Oc-...58-t291756.html w tym temacie były testowane na r2e.

Edytowane przez Ziby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działać, działają, ale na foxconnie bloodrage i DFI UT działają lepiej (niższe vtt) tutaj w tym temacie zrobiłem takie porównanie (ten sam proc i te same pamięci). A na R2E z 920 C0, może być problem żeby osiągnąć deklarowane przez producenta parametry na rozsądnym vtt lub IMC proca nie będzie chciało działać z wyższymi vtt (miałem C0 który nie chciał bootować z vtt wyższym niż 1,53v, ustawione z biosu)

 

@71proste, jak chcesz szybsze ramki to do R2E lepiej zainwestować w coś na zwykłej elpidzie nie hyper, np. te G.Skille http://ddr2.home.pl/product_info.php?produ...6ce62ae2d3a06b0, zwykła elpida wymaga mniejszego vtt i zdecydowanie lepiej współpracuje z R2E (2000MHz 8-9-8 spokojnie powinieneś osiągnąć). http://forum.purepc.pl/Pamieci-RAM-f29/Oc-...58-t291756.html w tym temacie były testowane na r2e.

Proszę nie powtarzaj słów Jarka jeśli sam tego nie testowałeś. Czemu Jarek jest największym wrogiem R2E? :) może dlatego, że nie ma tego w ofercie swojego sklepu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Xtreme Addict Czy raczyłeś chociaż zajrzeć do tego postu który zalinkowałem??? przecież tam jest właśnie mój osobisty test. A i tak różnica jest mniejsza niż przy 920 C0 (różnice w vtt były dużo wyższe). Foxa miałem tylko na krótko, test robiłem na szybko, więc to vtt nie było prawdopodobnie optymalne i podejrzewam, że dało by się jeszcze minimalnie zejść.

Edytowane przez Ziby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie powtarzaj słów Jarka jeśli sam tego nie testowałeś. Czemu Jarek jest największym wrogiem R2E? :) może dlatego, że nie ma tego w ofercie swojego sklepu :rolleyes:

Michałku w każdej chwili mogę ci załtwić 10 szt re2

to że nie mam w ofercie to nie znaczy że ich nie sprzedaję ( na twoją prośbę mogę je wrzucić co nie znaczy że zmienię zdanie)

po prostu stwierdzam że są lepsze płyty

nawet wśród asusa na przykład revolution

Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Xtreme Addict Czy raczyłeś chociaż zajrzeć do tego postu który zalinkowałem??? przecież tam jest właśnie mój osobisty test. A i tak różnica jest mniejsza niż przy 920 C0 (różnice w vtt były dużo wyższe). Foxa miałem tylko na krótko, test robiłem na szybko, więc to vtt nie było prawdopodobnie optymalne i podejrzewam, że dało by się jeszcze minimalnie zejść.

A miałeś Elpide BBSE by móc to stwierdzić osobiście? w temacie który podlinkowałeś masz tylko wyniki Corsair DOM GT na Elpidzie Hyper, nie widziałem twoich testów Elpid ze steppingu B. Dlatego nie powtarzaj teorii których sam nie przetestowałeś i udowodniłeś. Nie od dzisiaj wiadomo, że nie każdy cep jest w stanie zrobić 2000 stabilnie, Corsair i Adata gwarantują stabilność pamięci WYŁĄCZNIE przy użyciu temperatur subzero na procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem G.Skille Tridenty i r2e zdecydowanie lepiej z nimi współpracowała przy 2000 8-9-8 różnica w vtt była mniej zauważalna (oczywiście przy 920 D0) i dlatego je poleciłem (oczywiście 2000cl7 nie robią, ale różnica w wydajności jest minimalna). Z tym że na r2e te G.skille nie bootowały powyżej ~2160MHz , a na np DFI UT spokonie bootowały do windy na 2200 9-10-9. I tu jest kolejny problem r2e max ręcznie ustawialne trfc to 110, wyższe pewnie dało by się tylko wymusić poprzez spd i ust auto w biosie.

Pisałeś wyżej o corsairach GT (elpida hyper) + r2e i taki test porównawczy br vs r2e własnej roboty wyżej podlinkowałem.

Edytowane przez Ziby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj różnice w VTT Voltage dla Tridentów i Cosów na tym samym procesorze i biosie.

Przy 2000Mhz CL8 różnica ~0,04v, a przy 1600MHz cl6 różnica była nawet większa.

Jeszcze jeden problem przynajmniej u mnie na r2e i cosach gt to to, że przy 2000 cl7 płyta różnie po resetach ustawia ROUND TRIP LATENCY i to nawej jak ingeruje ręcznie w te ustawienia. Powoduje to, że po restarcie trzeba wejść do biosu sprawdzić te wartości i jak są ok (w moim wypadku 53-56-58) wyjść bez zapisywania ustawień, a jak są złe to kolejny reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładnie schemat typu:

GT: 6-6-6-18 1600 trfc 88 1.7v mem 1.5v vtt

Tridenty: 6-6-6-18 1600 trfc 88 1.8v mem 1.4v vtt

 

na takiej zasadzie + wersję biosu

 

Bo ja ostatnio testowałem parę pamieci na R2E + bios 1406 + 950

 

Microny: D9 GTR, D9 GTS, JNM, JNL, KPT, KPV

Elpida: B2, Hyper

Samsung HCF0

 

i wszystkie wymagały takiego samego VTT by osiągnąć 2000, na tych samych MHz procesora na tym samym BCLK (200), bez różnicy czy było C8, C9 czy C7 (choć na C0 wcześniej zauważyłem, że na niektórych procach by osiągnąć niższy CAS trzeba było o oczko podnieść VTT, ale nigdy nie zauważyłem tego, że niektóre pamięci wymagają niższego VTT).

 

Zresztą to jest trochę dziwne też ze względu na to, że technologicznie B2 i Hyper są takie same... coś jak GMH i GKX, tyle, że mocno poselekcjonowane, tak mocno, że żaden producent nigdy wcześniej tak mocno nie selekcjonował kości

 

 

btw masz strasznie wysokie ROUND TRIP LATENCY, a na jakiej szybkości?

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja ostatnio testowałem parę pamieci na R2E + bios 1406 + 950

 

Microny: D9 GTR, D9 GTS, JNM, JNL, KPT, KPV

Elpida: B2, Hyper

Samsung HCF0

 

i wszystkie wymagały takiego samego VTT by osiągnąć 2000, na tych samych MHz procesora na tym samym BCLK (200), bez różnicy czy było C8, C9 czy C7...

I wszystkie wymienione przez ciebie kości robiły 2000 CL7??? musiałeś mieć wyjątkowe selekcjonowane pamięci :)

 

na cosach

bclk 200 mem 2000 7-7-7 vmem 1,7v vtt 1.48v

bclk 200 mem 2000 8-8-8 vmem 1,5v; 1,6v; 1,65v, sprawdzane na 3 napięciach mem i w każdym przypadku vtt 1,44v. CL9 tak samo jak CL8

 

to naturalne, że ostrzejsze timingi wymagają więcej v na IMC, ale to kiedy będzie trzeba podnieść to już indywidualna kwestia danego proca i jego IMC.

 

bclk 200 mem 2000 8-9-8 trfc 98 bios 1306, 1406 jeszcze nie przetestowałem.

tridenty vtt ~1,4v vmem 1,65v

cosy gt vtt ~1,44v vmem 1,65v

wartości pod obciążeniem.

 

Przy bclk 200 i mem 1600Mhz 6-7-6 sprawdzę jeszcze raz dokładnie na cosach jakie potrzebowałem vtt, ale na tridentach można było testować memtestem na minimalnym na asusie vtt, a na cosach nie.

 

eva2000 na i4memory.com też opisuje większe zapotrzebowanie na vtt przy hyper-ach. Być może to kwestia innego spd i dodatkowych timingów.

 

btw masz strasznie wysokie ROUND TRIP LATENCY, a na jakiej szybkości?

przy 2000Mhz 7-7-7, raczej zupełnie normalna wartość, dfi tak samo ustawia, fox pierwsza wartość 54 (pozostałych nie ma jak sprawdzić). I z tego co widziałem w necie to inni mają przy tych pamięciach tak samo. Edytowane przez Ziby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinny być w przeciągu 2 tyg, złozone w labie są i już chulają

tylko kości 2 GB, w triplu 3x2 oraz pojedynczo

w jakiej cenie bedą takie cuda i po ile u Ciebie? :>

 

Jeśli bym miał kupować jakaś płyte główna na s.1366 bez większego zastanowienia bym wybrał Asusa Rampage II Extreme. Jedyny słuszny wybór i zgadzam się z XA. Uczciwa płyta za uczciwe pieniądze.

 

Zgadzam sie z opinia XA, jarek jest tak nastawiony anty na RE2 bo nie może ich sciagnać z DE i ma dlatego nerwy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakiej cenie bedą takie cuda i po ile u Ciebie? :>

 

Jeśli bym miał kupować jakaś płyte główna na s.1366 bez większego zastanowienia bym wybrał Asusa Rampage II Extreme. Jedyny słuszny wybór i zgadzam się z XA. Uczciwa płyta za uczciwe pieniądze.

 

Zgadzam sie z opinia XA, jarek jest tak nastawiony anty na RE2 bo nie może ich sciagnać z DE i ma dlatego nerwy :D

No już mam RE2 bo wszyscy lubią tą płytę

i rzeczywiście jest super :lol2:

brawo dla Asusa :)

Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już mam RE2 bo wszyscy lubią tą płytę

i rzeczywiścię jest super :lol2:

brawo dla Asusa

Fakt, faktem chłopaki z Asusa(zółci) to poczciwe chłopaki i pracują 24h na dobe by ulepszyć ich produkt. Płyta stabilna jak skała.

 

Coś "tanio" Jarek żenisz te RE2, chciałem od Ciebie kupić druga sztuke, może z DE była by jeszcze lepsza. Bym zapomniał Jarku masz błąd w nazwie płyty powinno być "Asus RE2 najlepszy OC" a masz "Asus RE2" i wtedy bedziesz elo Asus'owski ;]

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moze podam na swoim przykladzie

c0-jakas padaczka

p6t-deluxe 3.8 stable,3.9 nawet nieposci

dfi lp ut 4.2 liczy jakies tam pi 4.3 posci,ale nie wchodzi do windy

post-25454-1245231887_thumb.jpg

brak czasu na dokladniejsze testy ale widac drobna roznice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie wierzyc, ze az taka rozniac na innym mobasie....

Ja na poczatku tez bylem wkurzony, ze zlym posunieciem byl wybor Asusa DLX V2....ale z czasem, jak troche dluzej przy niej posiedzialem, przekonalem sie do mobasa i jestem z niego zadowolony....max BCLK 223 :) (wyrzej nei postuje nawet :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie wierzyc, ze az taka rozniac na innym mobasie....

Ja na poczatku tez bylem wkurzony, ze zlym posunieciem byl wybor Asusa DLX V2....ale z czasem, jak troche dluzej przy niej posiedzialem, przekonalem sie do mobasa i jestem z niego zadowolony....max BCLK 223 :) (wyrzej nei postuje nawet :D )

to se wpadnij i zobacz,nie jestem fanatykiem dfi,testowalem to z kumplem Matrox13,i nie mowie ze wszystkie takie sa poprostu ta moja taka jest i tyle.Asus ma max BCLK 215,po calym dniu kombinowania,dfi 220 od reki.3.9 na asusie nie wstaje ten proc,niezaleznie od napiec na nb,cpu i vtt,moze inny proc bedzie lepszy ale nie chce mi sie wywlekac gratow i wkladac do padaczkowatego asusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Miałem G.Skille Tridenty i r2e zdecydowanie lepiej z nimi współpracowała przy 2000 8-9-8 różnica w vtt była mniej zauważalna (oczywiście przy 920 D0) i dlatego je poleciłem (oczywiście 2000cl7 nie robią, ale różnica w wydajności jest minimalna). Z tym że na r2e te G.skille nie bootowały powyżej ~2160MHz , a na np DFI UT spokonie bootowały do windy na 2200 9-10-9. I tu jest kolejny problem r2e max ręcznie ustawialne trfc to 110, wyższe pewnie dało by się tylko wymusić poprzez spd i ust auto w biosie.

Pisałeś wyżej o corsairach GT (elpida hyper) + r2e i taki test porównawczy br vs r2e własnej roboty wyżej podlinkowałem.

 

potrzebuje jakies memki,ktore dadza mi najwieksza wydajnosc w przedziale bclk 215-220,bo wiecej mobo nie zrobi,czyli takty dla pamieci 1756Mhz cl6-7 nie wiecej albo 2200 cl8-9,chcilbym zeby to bylo stabilne w benchmarkach 2-3d

 

co do re2 to pozmienie biosu na najnowszy spadlo mi bclk z max 220 spi32m na 218.8 max

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z tak zachwalana Evga Classified?

3307578[/snapback]

potrzebuje jakies memki,ktore dadza mi najwieksza wydajnosc w przedziale bclk 215-220,bo wiecej mobo nie zrobi,czyli takty dla pamieci 1756Mhz cl6-7 nie wiecej albo 2200 cl8-9,chcilbym zeby to bylo stabilne w benchmarkach 2-3d

 

co do re2 to pozmienie biosu na najnowszy spadlo mi bclk z max 220 spi32m na 218.8 max

 

Do tych taktów i timingów to chyba tylko hypery się nadają, ale przy bclk 215-220, mem 1750 CL6 / 2200 8-9-8 oraz modułach 3x2GB, R2E raczej nie poradzi sobie. Jeżeli zależy Ci wyłącznie na spi to może lepszym wyborem będą corsair-gt 3x1 2000 CL7 (lub inny "kit" 3x1GB na hyperach) mniejszy problem dla mobo i IMC. Nie testowałem jeszcze cos gt dokładnie na dfi, ale na tridentach z bclk 21x220 i mem 2200 9-10-9 można jeszcze było coś policzyć. Bardzo dużo jeszcze zależy od IMC twojego, miałem okazję bawić się 920 DO, która na r2e nie chciała pracować z 2000 8-8-8.

Edytowane przez Ziby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...