Skocz do zawartości
Bllade

Nowe Słuchawki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję zakup nowych słuchawek

Głównie gry i muzyka, czasami filmy.

Spędzam dużo czasu przed kompem, a więc dobrzeby było aby słuchawki były dostosowane do długiej pracy, żeby po godzinie noszenia słuchawek uszy mi nie odpadały :P

 

Mam kartę dźwiękową bodajże SupremeFX II, była w zestawie z płytą główną ASUS P5E.

 

Przeszukując google mój wybór padł na firmę Seennheiser, a konkretnie na modele hd 515 i hd 555.

 

http://sklep.rms.pl/index.php?p490,sluch...-515-hd515

http://sklep.rms.pl/index.php?p492,sluch...-555-hd555

 

Szukając jakichś informacji o tych słuchawkach, o firmie natknąłem się na takie coś:

1. Na pewnym forum przeczytałem, że aby te słuchawki działały jak należy potrzebuję wzmacniacza o_0.

2. Słuchawki sennheiser nie nadają sie do słuchania mp3.

3. Jeszcze jedno co mnie interesuje to wygrzewanie słuchawek. Widziałem kilka wypowiedzi w których ludzie pisali, że te słuchawki trzeba "wygrzać", i dopiero po jakimś miesiącu będą dobrze działać.

 

Chciałbym wiedzieć ile to ma wspólnego z prawdą

 

Moją uwagę zwróciły również słuchawki razer barracuda HP-1, ale podobno nadają się one tylko do gier i żeby poznac ich możliwości muszę kupić kartę dźwiękową razer barracuda AC-1

oraz słuchawki steelseries Siberia, ale są ludzie któży twierdzą, że firma jest przereklamowana, a słuchawki nie warte swojej ceny.

 

I tak z ciekawości, wie może ktoś czym różnią się te dwa modele?:

http://sklep.rms.pl/index.php?p1754,sluc...hd515-game

http://sklep.rms.pl/index.php?p490,sluch...-515-hd515

(cena, wygląd, nazwa - to wiem)

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 515 i 555 wzmak jest wskazany, ze względu na wysoką impedancję. Ciężko jest je napędzić z mp3ki, po prostu będzie grała ciszej, niż na małych słuchawkach.

 

W okolicach ~300zł najlepszy wybór to Fostex T-7, AKG k530 i CAL czyli Creative Aurvana Live, ewentualnie Sennheiser 485

 

 

 

ps. nie ten dział :P

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zły dział. Tu rozmawiamy o kupowaniu podzespołów do naszego komputera. ;)

 

W ramach tematu. Creative Aurvana Live! też jest dobrym wyborem, chociaż nie wiem jak z grami. Ja do muzyki i filmów polecam AKG K240S, ale do nich potrzebne jest naprawdę dobre źródło dźwięku. Te słuchawki dorównują innym o o wiele wyższej cenie. Niesamowity komfort, dobra cena, świetny dźwięk. W grach nie wiem jak się sprawdzają, ale sądzę, że nie będzie źle. ;]

 

Odpowiadając na pytania:

1. To zależy, jeśli naprawdę chcesz wykorzystać te słuchawki w pełni, to warto mieć wzmaka.

2. Dla mnie to jest bzdura. Z Sennów potrafi popłynąć bardzo ładna muzyka.

3. Wygrzewanie dotyczy membranowych słuchawek. Wykonuje się to na różne sposoby, ale na początek zasada jest taka, że nowiutkie membrany grają inaczej(Gorzej) od takich po małym przebiegu. Wiele osób po prostu słucha sobie muzyczki, czy tam gra i nie przejmuje się tym. Prędzej czy później już będą w odpowiednim stanie. Wielu od razu podłącza do źródła dźwięku słuchawki i one sobie spokojnie leżą. Niektórzy grzeją słuchawki specjalnymi dźwiękami o odpowiedniej barwie, w zależności od ich przeznaczenia. Ja np. w domu grzałem, kiedy chciałem to ich używałem, więc takie 2 w 1. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemekbydgoszcz

W okolicach ~300zł

to dla ciebie 300zł + ? xD

licze na propozycje do 300 :)

 

To jest zły dział. Tu rozmawiamy o kupowaniu podzespołów do naszego komputera.

sorry

Spojrzałem na nazwę działu "Co kupić?", wiec tu założyłem temat :P

temat będzie przełożony?

 

1. To zależy, jeśli naprawdę chcesz wykorzystać te słuchawki w pełni, to warto mieć wzmaka.

wszystko jedno gdzie podłączę muszę mieć wzmacniacz?

 

ale do nich potrzebne jest naprawdę dobre źródło dźwięku.

jakoś nie mogę zrozumieć

o co chodzi z tym źródłem dźwięku? wieża, komputer itp.?

 

a co ze słuchawkami "dla graczy"

razer barracuda

steelseries siberia

SS 5h

itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki Siberia kupiłem jeszcze kiedy licencja należała do firmy Icemat. Posiadam je od 2,5roku, po 6-8h siedzenia przed komputerem, słuchania muzyki czy też grania nie czuć ich w ogóle na uszach, mimo sporej wagi jak na słuchawki są bardzo wygodne. Co do jakości dźwieku to też nie narzekam i nie uważam żeby było za dużo marketingu w stosunku do jakości ponieważ przeciętny zjadacz chleba prędzej zna firme KOSS, AKG czy też Seennheiser, niż Steelseries czy Razer. Ogólnie bardzo dobre słuchawki za przystępną cenę, moim zdaniem(bo zaraz jakiś "specjalista" podważy moją opinię i poda masę bezsensownych faktów).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdę mówiąc coś ww tym jest ze słuchawki dla graczy powinny byc wygodne, bo przecież siedzi się w nich godzinami. ;)

Problem dotyczy jednak jakości dźwięku, która najczęściej kuleje w takich słuchawkach, bo nie jest to priorytetem w czasie grania. Ważniejsze jest czucie przestrzeni (z tym tez bywa różnie). A z tym marketingiem chodzi o to, że słuchawki oznaczone logiem pr0 el0 gamer są najczęściej nieproporcjonalnie drogie w stosunku do jakości. Nie tyle materiałów co właśnie dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative'y to dobry wybór - nie wiedzieliśmy co kupić koledze na urodziny a wiemy że jest maniakiem muzyki klubowej to stwierdziliśmy że kupimy mu słuchawki - poszliśmy do Vobis a tam koleś nam doradził żebyśmy wzięli Creative Aurvana DJ :) Wybór był słuszny bo ten kolega to najbardziej cieszył się z tych słuchawek, a jak sami przesłuchaliśmy brzmienie - to byliśmy pod wrażeniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuję zakup nowych słuchawek

Głównie gry i muzyka, czasami filmy.

Spędzam dużo czasu przed kompem, a więc dobrzeby było aby słuchawki były dostosowane do długiej pracy, żeby po godzinie noszenia słuchawek uszy mi nie odpadały :P

 

Mam kartę dźwiękową bodajże SupremeFX II, była w zestawie z płytą główną ASUS P5E.

 

Przeszukując google mój wybór padł na firmę Seennheiser, a konkretnie na modele hd 515 i hd 555.

 

3233086[/snapback]

Jeśli potrzebujesz słuchawek do gier i filmów tu masz po przystępnej cenie:

http://allegro.pl/item569028948_razer_barr...s_nowe_hit.html

 

 

i uwierz mi nie potrzebujesz Barracudy AC-1 , mam barakudę testowałem je u siebie i na barracudzie grały praktycznie tak samo jak na xonarze , to tylko pic na wodę - propaganda producenta !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre podsumowanie, ale tak jak napisałeś te słuchawki mają służyć do grania i dla graczy to zdecydowanie najlepszy wybór.

naprawde? - tak naprawde to przede wszystkim kazdy chwali swoje... - moim zdaniem zapomniałes o czymś bardzo waznym dla gracza: niezawodność/trwałość i jakość wykonania

cała sieć aż huczy od komentarzy na temat dramatycznych wad polecanych przez Ciebie słuchawek... (gdzie jest jakość? bo cena jest niezła... - no chyba, że to są te jak napisałeś: "bezsensowne fakty"...?)

może coś napisz w tym własnie temacie?

Edytowane przez mglysty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchawki już kupiłem...dwa tygodnie temu :P

zdesydowałem się na sennheiser hd 555 :)

i mogę powiedzieć, że są wygodne xD

 

mam jeszcze jedne słuchawki ---> steelsound 4h

jedyna różnica jaką zauważyłem pomiędzy hd 555, a SS 4h to trochę lepszy bas (w senkach oczywiście) ^^

co do lokalizacji przeciwnika w grach, to jest....prawo - lewo ^^ to samo co w SS

pomimo tego jestem zadowolony z zakupu :]

 

za SS dałem 99 zł, a za hd 555 300zł, czyżbym płacił tylko za firmę?

 

dzięki za pomoc :)

 

temat do zamknięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchawki już kupiłem...dwa tygodnie temu :P

zdesydowałem się na sennheiser hd 555 :)

i mogę powiedzieć, że są wygodne xD

 

mam jeszcze jedne słuchawki ---> steelsound 4h

jedyna różnica jaką zauważyłem pomiędzy hd 555, a SS 4h to trochę lepszy bas (w senkach oczywiście) ^^

co do lokalizacji przeciwnika w grach, to jest....prawo - lewo ^^ to samo co w SS

pomimo tego jestem zadowolony z zakupu :]

 

za SS dałem 99 zł, a za hd 555 300zł, czyżbym płacił tylko za firmę?

 

dzięki za pomoc :)

 

temat do zamknięcia?

skoro nie słyszysz róznicy to niestety ale przepłaciłeś za firme - Twoje uszy nie potrzebują słuchawek za 300,- ...

nie napisałeś w jakiej grze i na jakiej karcie grasz? to wbrew pozorom bardzo wazne...

Edytowane przez mglysty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy HD555 K530 LTD mają minimalnie lepszy dźwięk, zaś 4h w zasadzie się do obu nie równają.. także podejrzewam że po prostu "nie słyszysz" różnicy.

skoro nie słyszysz róznicy to niestety ale przepłaciłeś za firme - Twoje uszy nie potrzebują słuchawek za 300,- ...

nie napisałeś w jakiej grze i na jakiej karcie grasz? to wbrew pozorom bardzo wazne...

widocznie nie mam słuchu muzycznego :(

ale żeby się o tym przekonać musiałem kupić takie słuchawki (nie miałem możliwości odsłuchania przed zakupem)

 

może słucahwki sie jeszcze wygrzeją

 

w grze Counter Strike testowałem :lol:

miałem sprawdzić na COD 4 i GTA 4, ale nie chciało mi sie instalować :P

 

 

Wpadka, jeśli kolega gra na jakiejś zintegrowanej.

nie, kolega nie gra na zintegrowanej :)

jak już napisałem:

 

Mam kartę dźwiękową bodajże SupremeFX II, była w zestawie z płytą główną ASUS P5E.

przy okazji

wiem, że w internecie można dostać podróbki słuchawek dousznych sennheisera, które oryginalne kosztują 100zł+,

czy to samo tyczy się słuchawek sennheisera wokółusznych za 300zł+? zaznaczam, że chodzi o sprzedaż w internecie, sklepy internetowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... nie mam pojecia co to za karciocha ten SupremeFX... na pewno duzo lepsza od Realteków itp ale mam pomysł:

pożycz od kogoś choć jakiegoś X-Fi minimum Gamer - włacz CMSS-3D ustaw Headphone wejdź do COD4 (ustaw domyslny windows) i posłuchaj tej gry - jak nie usłyszysz róznicy miedzu HD555 a SS 4h to juz nie wiem... musisz usłyszeć róznice - kazdy drobny kroczek przeciwnika, przeładowanie, zeskok - ba nawet transformator buczacy w okolicy ale nie jakiś tam transformator bo dokładnie usłyszysz gdzie on jest...

pewnie "prawie" to samo usłyszysz w SS4h ale na pewno nie tak klarownie, przejrzyscie i precyzyjnie jak w HD a to "prawie" naprawde robi dla gracza (a nie żadnego tam audiofila) dużą różnicę

Edytowane przez mglysty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...