Skocz do zawartości
EsiuWWW

Chłodzenie Na Chipset

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym przedstawić mój problem i skorzystać z waszych rad.

Otóż od niedawna jestem posiadaczem płyty ASUS M3N78 GF8200 (info o płycie). Jak wiadomo jest to płyta ze zintegrowaną grafiką, problem polega na tym że chipset mocno się grzeje. W idle ma 54-58 stopni w stresie oscyluje wokół 65. Rozumie że jednym z rozwiązań jest montaż wiatraka na chipsecie, problem stanowi jednak budowa radiatora, a wygląda on tak

I tutaj nasuwa sie mi pytanie czy jest jakaś możliwość montażu wiatraka bez konieczności wymiany radiatora ??

 

Za wszelkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz po prostu wentylatorek 80-92mm postawić pionowo na karcie grafiki i skierować na chipset ...... strzelam, że nie nosisz za często komputera ze sobą to nie będziesz musiał go poprawiać gdyby się przewrócił/przesunął .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz po prostu wentylatorek 80-92mm postawić pionowo na karcie grafiki i skierować na chipset ...... strzelam, że nie nosisz za często komputera ze sobą to nie będziesz musiał go poprawiać gdyby się przewrócił/przesunął .

Kolega dobrze prawi. Miałem kiedyś podobne rozwiązanie i sprawdzało się bardzo dobrze :P O ile komputer stoi na swoim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj nasuwa sie mi pytanie czy jest jakaś możliwość montażu wiatraka bez konieczności wymiany radiatora ??

 

Za wszelkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny

Czy wysoka temperatura chipsetu powoduje "restarty", "przycinki", "zwiechy" - jesli nie, to specjalnie bym sie nia nie przejmowal.

 

Odczyty temperatur sprawiaja, iz ludzie (w tym ja) robia rozne dziwne rzeczy. Jesli nie smierdzi oraz nie wystepuja wyzej wspomniane dolegliwosci znaczy, ze jest OK. Wychodze z zalozenia, ze producent wiedzial jaki dac radiator aby bylo dobrze.

 

Jesli jednak spedza Ci to sen z powiek, zgodnie z radami kolegow zamontowal bym jakis wolnoobrotowy wiatraczek, cos jak ponizej:

Dołączona grafika

 

Nie wczytuje mi sie zdjecie z pierwszego posta wiec moge rowniez zasugerowac cos takiego:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatraczek do chipsetu możesz przyczepić gumką (uwaga, guma parcieje i pęka od gorąca) lub przywiązać sznurkiem.

Po co sie bawic w gumki/sznurki? Opaska samozaciskowa 2.5mm, zlapie za blache napisu Asus i bedzie trzymac... wentylator :P

 

Pozatym zaczyna mnie ssac na mysl o zmianie sprzetu na 920&M3N78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób takie coś:

Dołączona grafika

Wentylator jest zamocowany na ramieniu z blachy aluminiowej i przykręcony w miejsce śledzia PCI, puszczony na 5V jest bezgłośny a jego wydajność wystarcza by schłodzić mostek z ~60*C do ~45*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad pomysłem usera @Slow .... HR-05 sam w sobie bez nawiewu powinien obniżyć temperaturę nawet o 10 stopni (tak jest w moim przypadku przy FSB450). To bardzo wydajny heatsink i kupisz go niewiele powyżej 30PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...