Skocz do zawartości
morenojr

Zestaw Do 1600zł Końcowy!?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od połowy grudnia przymierzam sie do kupna komputera , z początku miałem zamiar przeznaczyć na niego 1100zł , jednak po kilku poradach tu na forum postanowiłęm dozbieraąc troche i kupić coś lepszego. Wstrzymywałem sie z kupnem , licząc na to ze ceny po swietach troche spadną , tymczasem kryzys nadal trwa i złoty słaby a przez to ceny wysokie. Wiec mysle juz w nadchodzącym tygodniu zakupie tak wyczekiwany komputer( obecnie mam 8 letniego atholna 1ghz -lol).A oto i on:

 

 

Procesor: Intel Pentium E5200 2.50 GHz BOX

Płyta główna: MSI P35 NEO-F, P35,

Pamięci: DDR2 2048MB 800MHz Patriot CL4( Dual)

Dysk twardy: Samsung 320 GB, Spin Point F1

Karta graficzna: GF 9600GT MSI 512 DDR3

Obudowa: CoolerMaster Elite 331 Black

Zasilacz:Pentagram 430W

 

 

Ma on slużyć do univeralnego zastosowania, czyli wiadomo internet , filmy , muzyka , no i czasem również chciałbym pograć w nowsze gry (CoD4, GTA IV, i wiele inncyh bo przez 8 lat nie grałem w nic opróćz w Małysza;))

Czy jest to dobry zestaw w tej cenie? Czy pogram sobie w wymienione gry ? Jesli coś jest nie tak lub moze coś trzeba wymienić to prosze napisac dlaczego. Na dzien dzisiejszy nie mam pojecia o overclockingu ale pewnie w przysłosci bede go stosował( po przeszkoleniu przez was oczywiscie ). To tyle. Czekam na mądre opinie

Edytowane przez morenojr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie OK, dobry zestaw. Jedynie mozna by się doczepić do pamięci. Skoro myślisz o OC w przyszłości to warto byłoby wziąć coś co się jakoś podkręci. Patriot to nie to co kiedyś. Zresztą ostatnio z pamięciami jest nędza straszna. Myslę, że warto byłoby się zainteresować np Kingstonami HyperX, podobno są całkiem OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor bez zastrzeżeń

 

Jeśli możesz to dołóż do płyty głównej; konkretnie albo do Gigabyte EP43-DS3L albo do Asusa P5QL PRO/P5QL-E - to tak na przyszłość, gdybyś zechciał mieć quada. Dopłata wyniesie około 50zł, a na tym podzespole nie warto oszczędzać

 

Dalej - pamięć nie wiem ile będzie Cię kosztowała, ale chyba więcej niż 2-gigabajtowa kostka pamięci GoodRam 800Mhz CL5 (mimo, że CL5 to pracuje poprawnie przy CL4). Bierz co tańsze

 

Dysk twardy - bez zastrzeżeń

 

Karta graficzna - wystarczająca do gry w Far Cry 2 w 1680x1050 DX10 Very High = poradzi sobie, ALE: widzę że wybrałeś kartę od MSI, Z tego co się orientuję kosztuje ona około 415zł. Zdecydowanie proponuję albo kupić innego 9600GT np. Galaxy, Gainward, Palit, Gigabyte - dostępne nowe sztuki od 349zł (po co przepłacać?), albo druga opcja - na allegro pojawiły się używane 8800GT (to to samo co 9800GT, tylko pod starszą nazwą) - można je kupić za około 360zł - WARTO mieć taką kartę. Natomiast jeśli wolisz z nowych to w cenie tego GeForce 9600GT MSI jest dostępne wiele kart 9800GT - na pewno lepiej wybrać którąś z nich, niż to MSI.

 

Obudowa - bardzo dobry wybór w tej cenie. Zapewnia dobrą wentylację

 

Jeszcze jedna sprawa - zasilacz - jeśli gdzieś uda Ci się go jeszcze zdobyć będzie dobrym wyborem, jeśli nie - szukaj mc-350 lub mc-400 (tańszy, ale i tak dobry).

 

I na koniec mała uwaga - z tego co widzę za zestaw po ew. uwzględnieniu moich propozycji kosztowałby ~1600zł. Spokojnie poradzi sobie z nowymi grami. Jeśli chcesz płynnie pograć w GTA 4 to zachęcam do kupienia używanego Quada Q6600 rev. G0 - zdobędziesz go poniżej 500zł, na pewno warto. Sam mam e5200 i w GTA 4 jest ciężko, trochę się z tym męczę. Na quadzie chodziłoby na pewno płynnie, obecnie często widzę mniej niż 20fps. Chociaż z drugiej strony - czy warto dla GTA 4 już teraz mieć quada? Przemyśl to :P

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pewnie ze fajnie by było miec lepsze podzespoły ktore wymieniłem . Ale niestety ceny są bardzo wysokie, i ten zestaw ktory złożyłem kosztuje 1650 , żłożony został w sklepie www.gral.pl .

Teraz tak gdybym uwzglednił zmianę mobo i grafiki to cena spokojnie przekroczy 1800zł .A to juz sporo, bo początkowo mialem tylko 1100zł, także tego.

Co do zasilacza to o Modecomach slyszalem/czytałem wiele niedobrego. Ale dzieki za tak wyczerpującą odpoweidz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale:

 

MSI 9600GT = 410zł

Palit 9800GT = 435zł (http://www.gral.pl/preview/Palit_Microsystems/GeForce_9800GT_Palit_512MB_DDR3_DVI_HDMI_PCI-E_71.html)

 

2GB Patriot CL4 Dual = 125zł

2GB GoodRam CL5 (pracują na CL 4-5-4-13) = 93zł

 

Bilans: oszczędzając 7zł dostajesz lepszą grafikę i pojedyncza 2-gigabajtową kostkę pamięci, do której w przyszłości możesz dorzucić kolejną 2GB.

 

Idąc dalej ModeCom robi generalizując 2 rodzaje zasilaczy - pierwsze (te złe) to Modecom Feel, drugie (te dobre) to Modecom MC. mc-350=mc-400=dobry zasilacz. Amacrox z mojego podpisu to to samo co mc-400 tylko z innym wentylatorem. Chwalę go sobie za stabilne napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beereq rzuciłes nowe swiatło na mój zestaw. Moze faktycznie warto by było zmienić karte na 9800GT. Dodam ze mam monitor Samsung 223bw i chciałbym moc wykorzystać jego możliwości.

 

A i sory za off top ale musze sie z wami podzielić tym:

 

http://www.youtube.com/watch?v=KaMfFL-Rc4I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadanie spełnione :)

 

Bierz 9800GT, zawsze to o 48 SP więcej. Wydajność wypełniania pikseli o połowę większa, tak samo geometryczna. W praktyce karta średnio o 20-25% szybsza, im wyższa rozdzielczość tym 9800GT ma większą przewagę nad 9600GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze zapytać , czy w tym zestawie bede mogł podłączyć dwa dyski twarde?

I jeszcze odnośnie karty dzwiękowej , czego można spodziewać sie po ten zintegrowanej , czy to w p35 , lub p45.

Czy jednak warto by było dołożyć do karty dziękowej , jesli tak to jaka jest w wydajna i stosunkowo atrakcyjna cenowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć do 5 dysków twardych.

Zintegrowana karta dźwiękowa Realtek ALC888 jest wystarczająca.

 

Karta którą warto kupić (jeśli jakość dźwięku byłaby dla Ciebie niewystarczająca, w co wątpię :P) to coś co moduje się na X-Fi, albo samo X-Fi - w moim sigu masz linka do odpowiedniego tematu. Jednak uważam, że lepiej dołożyć do płyty głównej (np. EP43-DS3L albo Asusa P5QL PRO) niż karty dźwiękowej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyberdave, masz rację. Chyba że by takie e5200 podkręcić na ok. 3,80Ghz. U mnie na 3,33 nie daje sobie za dobrze rady. ALE Gta 4 to taka gra, podczas tworzenia której nieznane było słowo "optymalizacja".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trudno to sobie nie pogram w GTA. Ale nie warto dla tej gierki łądowac kase w coś lepszego.

Mam tylko nadzieje ze na dzien dzisiejszy lista gier , przy ktorych e5200 nie wystarcza jest krótka.

A co do karty Palit 9800 , czytałem ze ma głośne chłodzenie.

 

A z drugiej strony to warto woogle kupować komputer , czy on naprawde sprawie wam tyle przyjemności. Czy teraz jak jestescie juz w fazie nascyenia grami , nie nachodzą was czasem mysli ze on jest wlasciwie niepotrzebny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy mi komputer służy w 90% do internetu, nauki, mam dual-core 96GT itp. bo poprzedni mi się spalił - dzięki temu że kupiłem coś nowszego zdarza mi się pograć na kompie, ale to rzaaaadko następuje. Komputer jest potrzebny ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On ma teoretycznie tylko 350w. W praktyce ma około 410w. Ten zasilacz to dokładnie to samo co 400-wattowy mc-400 - różni je jedynie naklejka i cena. Zaufaj mi, kup mc-350.

 

Swoją drogą do Twojego zestawu wystarczyłoby nawet dobre 300w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dane dotyczące mc 350w , jednak dla swietego spokoju wezme coś na 400w

 

Dodam jeszcze ze jesli chodzi o karte to na 90% biore jednak Sapphire 4830 512 o takie coś:

http://www.gral.pl/preview/Sapphire/Radeon...I-E_2_0_00.html

 

Mam nadzieje ze procesor nie bedzie jej ograniczał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to świetny wybór hd4830 gniecie 9800Gt po OC przed OC w wiekszości testów też :) bez problemu większość leci na 670-680 a niektóre powyżej 700 poza tym dostępny pencilmod gdyby mocy zabrakło za jakiś czas :) a do filmów jest genialna zobaczysz jak kupisz :) smiga po OC na zestawie z sygnatury na 400W chieftecu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie skoro tak mówisz , widze ze masz tv 32' wiec ci filmy smigają ze hej.

Ale nie zmienia to faktu ze Saphire 4830 jest ciekawym rozwiążaniem.

 

aha i czy obsługuje shadery ? bo nigdzie tego nie moge znaleść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to shadery też ma no to dobrze

 

Mam pytanie do wszystkich posiadaczy komputerów tych nowszych , czy po zakupie komputera jestescie z niego zadowoleni??

Czy wg was warto było wykładać tyle kasy na komputer? Czy opłaca sie to wg was? Jakie sa wasze odczucia w tej kwestii.

Ja planuje zakup komputera od grudnia i nie moge sie doczekac , ale z drugiej strony nie wiem czy wart jest on tych pieniedzy. Czy nie bede załował,Wy załowaliscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żałuję, bo teraz za to samo zapłaciłbym 600 zł więcej. Optimum na wydanie na komputer to wg mnie ok. 3000 zł, ale Twój zestaw ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, bardzo ciekawe pytanie zadałeś.

 

powiem Ci tak - kupiłem komputer w połowie września, dałem prawie 3000. Teraz, czyli 5 miesięcy później musiałbym wydać na taki sam sprzęt kilkaset złotych więcej. Myślę, że dzięki temu, że sprawę dobrze przemyślałem, poczytałem co chłopaki z forum mają do powiedzenia i temu, że trafiłem idealnie na poziom dolara dokonałem idealnego zakupu i jestem z niego niezmiernie zadowolony:)

 

zależy do czego Ci komputer potrzebny - ja dałem ponad 2000 na samą budę, ale wybrałem optymalnie, przyszłościowo i ROZSĄDNIE (nie przepłacając). do tego dobry monitor i szafa gra.

komp jak w podpisie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to zazdroszcze wam tego ze trafiliscie na fajny okres słabego dolara. Ale nikt tego nie mogł przewidziec.

Co do komputera to bedzie mi służył na początku do gier , nie ukrwywam tego ponieważ nie grałem przez bardzo długo i chciałbym troche sie odchamić. Po pierwszej fascynacji z tym związanej, bedzie slużył do tego do czego sluży mój aktulany (1GHz Athlone): Internet, Muzyka, Filmy. Dlatego nie jestem jeszcze w 100% pewny czy chce komputer. ( jestem w 95% za tym) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet raz nie pomyślałem o tym zeby kupić sobie konsolę. Nie jestem już dzieckiem;) . Chciałbym miec nowszy komp , bo mój ma 8 lat. Dla komputera to wiek emerytalny. Ponadto komputer ma więcej możliwości niż konsola. A i rodzice mi troche dokładają do komputra , a gdybym powiedział o konsoli to chyba nie mogłbym liczyć na ich dotację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrozumiały argument:)

 

no to zerknij na zestawy sugerowane przez miquela, ten za 1500 będzie w sam raz...chyba, ze do 1850 dozbierać to już hoho, radek 4850 na pewno nasyci Twój głód gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e5200 powinien należeć do rodziny Core2Duo, ale nie należy. Jest to Pentium Dual Core. Różnica względem podstawowego Core2Duo jest taka, że e5200 ma o 33Mhz mniej i 1MB mniej cache L2, czyli praktycznie jedno i to samo.

 

To, że przy wymaganiach sprzętowych jest Core2Duo, znaczy tyle że jest i Pentium Dual core ;] Na e5200 na pewno pójdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...