Skocz do zawartości
Jinxed

Zestaw High End

Rekomendowane odpowiedzi

Podzielam opinie SaVkA dotyczące płyt ale tylko na dziś i najbliższy rok. Autor tematu chce inwestować na długi okres i wątpię aby Intel naciskany przez AMD wspierał 775 dłużej niż 2 lata. Ta platforma nie ma przyszłości bo kontroler pamięci w procesorze jest lepszym rozwiązaniem.

 

Gwoli wyjaśnienia w przypadku rodziny DFI na X58 obie płyty mają cyfrowe zasilanie:

UT - 8 - fazowe,

DK - 6 fazowe.

Informacja o DK do sprawdzenia na stronie producenta:

http://www.dfi.com.tw/portal/CM/cmproduct/...l&mode=view

cyt " 6-phase digital PWM provides stable voltage to the CPU"

DFI DK X58 DK powinna byc również dobrą płytą.

 

Sekcja zasilania (analogowa czy cyfrowa i ilość faz) ma moim zdaniem duże znaczenie dla płyt pod quady nie dla bicia rekordów Spi ale dla stabilnej ciągłej pracy z wykręconym procesorem. Duże znaczenie ma chłodzenie elementów płyty, ich jakość, serwis producenta w uaktualnieniach bios itd. DFI ma w mojej opinii lepsze wsparcie dla biosów niż Asus.

Płytę z mojego doświadczenia wymienia się rzadziej niż procesory czy pamięci więc warto trochę dołożyć jeżeli lepsza jakość kosztuje. Płyty główne Gigabyte omijam z daleka bo oferuje nierówną jakość i za dużo tam marketingu.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, właśnie zacząłem szukać i wydaje mi się, że zmylił mnie desing (zielony UV) zarezerwowany do tej pory dla serii UT. DFI trochę namieszało ;)

Najtańsze UT widziałem 1450, więc różnica do Bloodrage wydaje się w tym momencie akceptowalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzeniem czyli czego sie moge spodziewac po tych wersjach? Dodam takze ze chcialbym jako chlodzenie uzyc albo scynthe mugen 2 albo Thermalright Ultra 120 Extreme + went i nie wiem czy sie zmiesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy - nie wiem. Trzeba by było trochę wymiarów poszukać albo znaleźć dowód, że ktoś już takie chłodzenie na tym zamontował.

Wydajność przyzwoita jeśli zbytnio nie dovoltujesz tych elementów. Jak na standardowe chłodzenie od producenta jest całkiem nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jeszcze mam pytanie o ram, czy naprawde nieoplaca sie kupic juz ddr3 , wiem ze ceny sa jeszzce zdecydowanie wyzsze niz ddr2 - jednak nie sa juz to jakies z kosmosu i jak z ich wydajnoscia i mozliwosciami o\c. Bo chyba latwiej bedzie mi krecic na ddr3 powiedzmy 1600 niz na ddr2 1066?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...