Skocz do zawartości
ralph03

Komputer Wraz Z Monitorem Do 2600 Zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Sprawa niezbyt prosta wiec potrzebuje porady.

Znajomi z okolic Nowego Sącza prosili mnie o poradę w sprawie kupna pierwszego nowego kompa. Poprzedni to byla taka sklejka z używanych czesci w stylu "byleby był".

Generalnie komputer ma głównie slużyć dziewczynce wieku szkola podstawowa i zblizające się gimnazjum [jeśli mnie pamięć nie myli], dziewczynce w wieku kilku lat oraz rodzicom.

Będzie na pewno Internet.

 

Wybór części jest dość ograniczony tak jak i kwota.

- Kwota 2600 zl wraz z monitorem, klawiaturą, myszką i głosnikami, systemem.

- Sklep Silver z Nowego Sącza i właśnie z tego sklepu wrzucam skan cennika, którym mam się kierować...

 

W kółeczkach są zaznaczone propozycje sprzedawcy z tego sklepu.

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

P.S. ja wiem, że można kupić całego kompa złozonego w esc.pl, bo sam tak zrobilem, ale rodzinka chce mieć sklep na miejscu w razie jakiegoś kłopotu. Ja nie mam czasu żeby jechac 200 km w jedna strone i bawić sie tym. Sesja w szkole plus brak wolnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2220 można zamienić na E5200 .

 

Dodatkowe 1 mb cache L2 i niższy proces technologiczny .

 

Chociaż w kompie rodzinki to nie wiele będzie znaczyć .

 

9500GT można też wymienić na HD4650 .

 

Jaki zasilacz będzie w tej budzie - Feel czy zwykły MC-xxx ?

 

Z 5200 i HD4650 minimalnie drożej ale i szybciej ( ten HD4650 mimo pamięci DDR2 powinien być szybszy niż 9500GT ) , ale dla nich może to nie wiele znaczyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy sklep może zamówić części jakie sobie zażyczymy chyba, że akurat nie będą mieli w hurtowniach.

dlatego proponuje złóż zestaw na podstawie przyklejonych, dobierz od tego resztę i daj rodzince wykaz co ma im koleś w sklepie zamówić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp na pewno bedzie na lata, bo rodzinka mieszka na wsi i nie sadze zeby zmieniala czesci co 3-4 lata.

 

Nie wiem co tam Modecom wsadzi do tej budy. Niestety cennik papierowy jak i cennik dostepny na stronie silvera jest strasznie ubogi w jakiekolwiek dane.

 

każdy sklep może zamówić części jakie sobie zażyczymy chyba, że akurat nie będą mieli w hurtowniach.

dlatego proponuje złóż zestaw na podstawie przyklejonych, dobierz od tego resztę i daj rodzince wykaz co ma im koleś w sklepie zamówić

Ale jest jeden spory problem w przyklejonym temacie są ceny z esc.pl, ktore są duzo nizsze niż ceny z silvera.

Wiec jesli bede tworzyl na podstawie cen z esc, to moze okazac sie, ze przekrocze zalecaną kwote o kilka stówek.

 

 

 

Jeszcze jedno pytanko a propo platform. Zostac na Intelowskiej czy moze AMD bedzie w tych granicach cenowych najbardziej oplacalne.

 

 

Myslalem tez zeby troszke dysk zmniejszyc zamiast 500 GB, to 320 GB z WD. Bedzie na pewno szybszy ale 500 GB, to dla takiego rodzinki za duzo.

 

 

Przeglądnalem testy tych kart graficznych i faktycznie Radeon wypada duzo lepiej.

 

------------

 

takie moje kombinowanie:

 

w przypadku AMD sie nie zmiescilem w kwocie :/

 

AMD

 

system XP Home - 359 zl

20 cali LG W2042T-PF - 559 zl

wd caviar 320GB - 197 zl

naped DVD-RW LG- 89 zl

radeon hd 4650 - 299 zl

buda z zasilaczem Modecom 400W - 239 zl

klawa, mysz, glosniki - 130 zl

ddr2 2GB dual kingstone 800 MHz - 105 zl

-----

1977 zl

 

phenom x3 399zl

ausu m3a78 349zl

-----

całość 2725 zl

 

 

 

Intel

 

system XP Home - 359 zl

20 cali LG W2042T-PF - 559 zl

wd caviar 320GB - 197 zl

naped DVD-RW LG- 89 zl

radeon hd 4650 - 299 zl

buda z zasilaczem Modecom 400W - 239 zl

klawa, mysz, glosniki - 130 zl

ddr2 2GB dual kingstone 800 MHz - 105 zl

------

1977 zl

 

dual core E5200 345 zl

gigabyte GA-P31-ES3G 279 zl

------

calość 2601 zl

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci kolego, że Silver ma na prawdę zaporowe ceny, z resztą jak każdy sklep komputerowy w Nowym Sączu.

 

nie opłaca się.

 

zamów zestaw na esc.pl. Gwarancja tam jest bardzo prosta - wysyłasz kurierem (twój koszt), oni przysyłają kurierem (ich koszt). W razie czego wydajesz max 30 zł a tak to tracisz KILKASET na marży Silvera. Ja mieszkam 10 km od Sącza i ani przez chwilę nie myślałem kupować w Silverze/Modesie czy innych sądeckich sklepach. Mam komputer z ESC.pl, już raz miałem do czynienia z gwarancją i ogólnie mówiąc bardzo polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuj przekonać ich do tego, że wyjdzie taniej i lepiej. A z gwarancją także nie będzie kłopotu, bo komputer normalnie użytkowany psuje się bardzo rzadko. Raz na jakiś czas odkurzyć i podociskać kable.

 

Sklep jest bardzo drogi, ale coś złożymy.

 

AMD ATHLON 64 X2 6000+

ASUS M3A78

2GB KINGSTON

ATI RADEON HD4670

MODECOM (MC?) 350W

SAMSUNG 320GB

19 LG W1952TQ-PF

DVD LG

MS WINDOWS XP HOME

 

2534

 

Na budę, głośniki, klawiaturę i myszkę zostaje niestety mało. ~150 zł oszczędzamy, biorąc inny monitor, ale i tak będzie ciężko. Można okroić proca do 5200+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...