Skocz do zawartości
laaval

Bios Swoje A Cpu-z Swoje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

od jakiegos czasu jestem posiadaczem xeona 3110 i gigabyte ep45-ud3p. Wczoraj zmienilem bios i zaczely sie jakies dziwne rzeczy. Nie podkrecalem procka (szczerze mowiac nie bardzo wiem za co sie zabrac :/) ale niewazne. w biosie mam mnoznik 9 (FSB 333), wiec czestotliwosc taktowania bios pokazuje mi na poziomie 3ghz. niestety cpu-z widzi mnoznik na poziomie 6. nie mam pojecia o co biega. Moze ktos madry bedzie wiedzial czemu sie tak dzieje i mi cokolwiek pomoze? prosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz właczone EIST (Enhanced Intel SpeedStep). Jak procek sie nudzi to zmniejsza mnożnik przez co niby oszczedza energie itp.

 

Zeby sie tego pozbyc musisz dac ustawienia proca na manual i ustawic mu 9x333 (bedzie default)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obciąż procesor i w cpuz wskoczy na 9

Masz włączone c1e i eist - to są funkcje oszczędzające prąd, obniżają mnożnik i napięcie procesora jak nie jest obciążony.

 

 

-----edit-----

cholera jak ja wolno piszę :D a miałem być 1 :)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lolwesoly

a tak apropo to warto to miec?? mam plyte gigabytea i dzis sobie to zainstalowalem, u mnie sie to nazywa i-cool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki Panowie za pomoc. wszystko juz w porzadeczku :) mam nadzieje,ze ktoregos pieknego dnia znajde czas i pobawie sie w krecenie procka. Na razie jest mi to niepotrzebne, bo wszystko chodzi tak jak powinno. na razie na overclocking jestm troche za glupi i nie mam zielonego pojecia z czym to sie je. ale mam na nauke sporo czasu. jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uwaga; ustawienie mnożnika i FSB ręcznie na sztywno nic nie zmieni dopóki nie wyłączysz w/w funkcji. U mnie e5200 chodzi na 10.5x333, a jak się nudzi to mnożnik i tak zbija do 6, tyle że FSB zostaje na ustawionym poziomie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się nie bawi w OC to lepiej pozostawić ustawienia FSB i mnożnika takie jakie są .

 

Wyłączanie EIST to już jak kto chce - bez tego proc łazi cały czas na full , z EIST mnożnik spada na 6 .

 

Jak ktoś ma na płycie dodatkowe funkcje oszczędzania energii ( np. Asus EPU Engine ) to warto ich użyć zamiast EIST .

 

Raz że FSB można ustawić na mniej niż DEF ( u mnie na Asus P5QL-E z włączonym EPU FSB oscyluje w okolicach 100 mhz ) , do tego spada napięcie - sam czasami puszczam swojego 5200@600-700 mhz na napięciu ~ 0,9 V .

 

Do tego spada napięcie na ramach i NB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...