Skocz do zawartości
raven_ns

Kupno Dobrej Maszyny Do Gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zdecydowałem się na kupno jakiegoś dobrego zestawu i wpadłem na pomysł że miesięcznie lub w krótszym okresie będę wydawał jakąś tam sumę na porządna maszynę która poradzi sobie wyśmienicie przy wysokich detalach i wysokich rozdzielczościach w nowych grach. Cena jaka jestem w stanie dać - w sumie to nie wiem - wyjdzie w praniu :). Poniżej napisze co już mam a czego mi brakuje - liczę na ciekawe propozycje sprzętowe.

 

 

Mam:

 

Monitor - Samsung T260HD - 1759zł

Obudowa - Asus TA-891 - 99zł

Płyta główna - MSI P45 NEO3-FIR /intel P45/ - 459zł

Zasilacz - BeQuiet StraightPower E6 400W - 249zł

 

Brakuje

 

Procesor - .......

Karta graf - HD4780 (jaki producent ? , 512mb czy 1024mb ?)

Pamięć - .......

HDD - .......

DVD-RW -........

 

Opcja

 

Lepsze chłodzenie procka - .........

 

Dajmy na to że mam w tej chwili 1300zł do rozlokowania :) w co zainwestować, a na co jeszcze poczekać ?

 

Te 1300zł - to jest cześć kwoty jaka mogę wydać - za jakiś czas pewnie znowu będę miał coś takiego do dyspozycji - nie zależy mi na czasie :)

Edytowane przez raven_ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze konsola?

Powaznie sprecyzuj co dla ciebie oznacza DOBRA maszyna do gier... i co to znaczy wysokie detale i rozdzielczosci...bo dla mnie dobra maszyna bedzie

q6600

4gb ram

2x4870

 

a dla innego 8400, 4870 i 4 gb ram.

 

a jeszcze ktos inny e5200 2gb ram i 9600gt nazwie dobra maszyna do gier...

 

Polecam rzucic okiem na temat KOMPUTEROWE ZESTAWY NA LUTY:)

 

Moim zdaniem jednak za 1300zl to sredniaka do gier zlozysz...

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze konsola?

Powaznie sprecyzuj co dla ciebie oznacza DOBRA maszyna do gier... i czy cie max detale interesuja...bo dla mnie dobra maszyna bedzie

q6600

4gb ram

2x4870

 

a dla innego 8400, 4870 i 4 gb ram.

 

a jeszcze ktos inny e5200 2gb ram i 9600gt nazwie dobra maszyna do gier...

 

Polecam rzucic okiem na temat KOMPUTEROWE ZESTAWY NA LUTY:)

Niestety konsola odpada - nie mogę za bardzo na niej pograć w moje umiłowane RTSy :).

 

Już od kilku tygodni przeglądam ten temat :) - ale wciąż nie mogę się zdecydować na procesor bo mogę wyłożyć 800zł na E8400, a mogę wyłożyć 500zł na E7400 i zamiast 4870 zainwestować w tą sama kartę z powiększona pamięcią bodajże Asus Dark Knight 4870. Szukam dobrego środka - nie wiem czy iść w mocniejsza grafę która pociągnie na 26'' monitorze wysokie rozdzielczości czy w siłę obliczeniowa procka

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BTW te 1300zł to nie koniec, to tylko kwota jaka chce w tej chwili wydać na częściowe zakupy, może iść w tym miesiącu czy w tych paru tygodniach na grafikę i dajmy na to jakieś kości pamięci - :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Lepiej wg was inwestować w szybki dwurdzeniowy procesor z częstotliwością 3Ghz, czy zakupić czterordzeniowego quada 2,4 GHz ?

Edytowane przez raven_ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o grafe to gier to cena/jakosc fajni wyglada w GAINWARD-Geforce-Gtx-260-896-Mb-Ddr3-448bit-Tv-dvi-Pcie-golden-Sample-08-Ns-625-2200

 

co prawda ddr3 ale nie wiem czy warto za to placic. Okolo 1gb ramu chyba wystarczy. Przy lepszych parametrach cena rosnie zbyt bardzo na nasza niekorzysc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o grafe to gier to cena/jakosc fajni wyglada w GAINWARD-Geforce-Gtx-260-896-Mb-Ddr3-448bit-Tv-dvi-Pcie-golden-Sample-08-Ns-625-2200

 

co prawda ddr3 ale nie wiem czy warto za to placic. Okolo 1gb ramu chyba wystarczy. Przy lepszych parametrach cena rosnie zbyt bardzo na nasza niekorzysc.

No tak zgadza sie :) tylko tam w opisie do tej karty pisza ze zasilacz conajmniej 500W - a ja juz mam na stanie 400W bequiet'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor - e5200 - 300zł.

Grafika - HD4850 - 600zł

Reszta - niech ktoś inny się wypowie :)

Właśnie miałem takie założenia początkowe - jednak teraz chce czegoś więcej.

Przy max detalach w GTA4 chce wycisnąć ze sprzetu ostatnie poty :) na 26'' monitorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kasy? Bo za 1300 to możesz pomarzyć, przydałoby się e8400 i hd4870.

1300 to tyle ile mogę wydać na parę części dzisiaj zapewne cały zestaw wyjdzie mnie ponad 3k

 

Odnośnie HD4870 - to jestem już na tą kartę zdecydowany - w tej chwili szukam producenta. Stąd też pytanie 512mb czy 1024 pamięci na pokładzie - przy dzisiejszych grach będzie przy tym widać dużą różnice ?

Edytowane przez raven_ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie szkoda, że kupiłeś już tą płytę główną. Teraz, to by bardziej się opłacało coś na platformie AMD z X3 720 BE. No to w takim razie :

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200 - 305 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4870 512MB - 899 zł (z nowej rewizji z nowym chłodzeniem - dostępna w ESC)

RAM : 2x Kingmax 2GB 1066MHZ - 220 zł

HDD : Seagate 500GB 16MB Cache 7200.12 - 259 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 85 zł

 

RAZEM : 1872 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4870 512MB - 899 zł (z nowej rewizji z nowym chłodzeniem - dostępna w ESC)

Dzięki za wyjaśnienie tematu - no tak jestem troche w gorącej wodzie kąpany ;-)

 

O tego szafirka Ci chodziło ?

 

A jeszcze jedno pytanie , czy różnica pomiędzy HD4870 z 512mb a 1024 jest dość mocno zauważalna ?

Edytowane przez raven_ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raven

Zależy w jakiej rozdzielczości.

 

Moim zdaniem jak się posiada monitor 22" to można zacząć myśleć o 1GB, na monitorze 24" będzie już widoczna różnica.

 

Aczkolwiek nie 1GB-płynna gra, 512MB-pokaz slajdów... jak już to raczej kilka klatek.

Edytowane przez TommyLee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o wielkość monitora, tylko o rozdzielczość : w 1680x1050 nie sądzę, ale w 1900x1200 różnica będzie już widoczna, choć niekoniecznie warta dodatkowych 200 zł (ok. kilku FPS). Dopiero w 2560x1600 wersja z większą ilością pamięci jest w praktyce niezbędna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - chodziło o ten model.

 

Różnica w cenie, to 200 zł. Różnica w pamięci jest dobrze widoczna w 2560x1600. W 1900x1200 też jest różnica od ok. 0,5 FPS do kilku FPS. Chodziło mi tutaj o stosunek cena / wydajność.

Dzięki , dla mojego monitora zalecana jest rozdzielczość 1900x1200 - wiec wydaje mi się że nie ma sensu przepłacać i zainwestuję w tą kartę którą mi poleciłeś. W trakcie rozbudowywania zestawu - wszelkie wątpliwości będę zamieszczał w tym temacie. Jeszcze jedna rzeczą nad która się zastanawiam to procesor - czy nie zaaplikować trochę mocniejszej jednostki. Z ekonomicznego punktu widzenia najbardziej optymalnym procesorem jest E5200 ~305zł. Po głębszym zastanowieniu i zerknięciu w moją kieszeń w procesor mógłbym zainwestować jeszcze dodatkowo ~200zł więcej i w tej chwili jest tylko jedna opcja E7400. Procek który dodatkowo ma o 1mb większa pamięć podręczną przy większej szynie FSB 1066 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mniejsza szyna E5200 jest tu plusem. Ma wyższe taktowanie przez wyższy mnożnik. Mówię tutaj o OC. Moim zdaniem ta jednostka po OC będzie w pełni wystarczająca, którą będziesz zmieniał dopiero przy zmianie platformy.

 

Jeżeli chcesz wydać dodatkowe 200 zł, to lepiej jest wziąć HD4870 w wersji 1GB - najlepiej właśnie Sapphire z nowej rewizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej :) W większości mam już wszystko zakupione - w tej chwili czekam na ostatnią paczke z kartą graficzna procesorem i chłodzeniem procka.

 

Mój zestaw wygląda tak:

 

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12 259zł

Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum 79zł

Samsung SH-S223F SATA (black) 85zł

Sapphire Radeon HD4870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out 1099zł

Zalman Pasta termoprzewodząca ZM-STG1 (3,5g) 25zł

OCZ 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Platinum EPP 290zł

Intel Core 2 Duo E7400 /2.80GHz, 3MB, 1066MHz, BOX/ 535zł

BeQuiet BeQuiet StraightPower E6 400W 249zł

Asus Asus TA-863 (black) 99zł

MSI MSI P45 NEO3-FIR /intel P45/ 459zł

 

Mam nadzieje że wszystko będzie jakoś banglało - zastanawia mnie tylko jedna rzecz bo ów zasilacz Bequiet 400W ma tylko jedno wyjście 6PIN. Są jakieś adaptery dzięki którym zyskam dodatkowe 6PIN ? Jeśli tak to co polecacie bo karta którą zakupiłem musi mieć zasilanie z dwóch wyjść 6 pinowych. I czy ten zasilacz nie będzie za słaby ?

Edytowane przez raven_ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za szybką odpowiedz - jak już wszystko złoże to zrelacjonuje :)

 

Choć na esc.pl piszą

 

Zawartość zestawu: sterowniki na CD, przejściówka DVI-DSUB, adapter DVI - HDMI, kabel HDMI

Edytowane przez raven_ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno ale, nowe E5200 to loteria i w większości straszne padaki. Jeżeli E5200 to selekt, a selekt też swoje kosztuje. A jeżeli E8400 to dlaczego nie Xeon E3110? 40 zł droższy, niższe V i bdb o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co kłócić i sprzeczać :), zakupy już porobiłem - a w przyszłości jak będę chciał sprzedać E7400 to dostane za niego proporcjonalnie więcej niż dostał bym za używanego E5200 nic w przyrodzie nie ginie ;-). A swoja droga E7400 to tez nie najgorszy procek :) Mimo ze AMD ma teraz tańsze i lepsze cpu

 

 

=============AKTUALIZACJA===============

 

Zestaw już wczoraj cały złożyłem :-) wszystko śmiga pięknie. Mam tylko jedną uwagę przy składaniu podobnego zestawu bierzcie pod uwagę większe obudowy bo obudowa Asusa TA-891 jest zdecydowanie za mała i musiałem się nieźle namęczyć żeby wszystko upchać do środka. Największy problem to mocowanie chłodzenia na procesorze, bo w chwili gdy mamy zamontowany zasilacz - zamontowanie tego coolera jest awykonalne - chyba ze ktoś posiada zwinne palce o średnicy 3mm. Problem ten rozwiązałem rozkręcając zasilacz od obudowy i przesuwając go lekko w stronę wolnych miejsc na napędy CD lub DVD. Po przesunięciu zasiłki montaż coolera jest ułatwiony. Poza tym niewygodne są też sloty na HDD - blokuje je karta graficzna lub w drugim przypadku wejścia SATA na płycie głównej.

Mam jeszcze małe pytanko na ile mogę maksymalnie wyciągnąć procka E7400 ?

Edytowane przez raven_ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręć do oporu, zdaj relację na ile poszedł i co to za rev.

A ja wiem, jaka rewizja - R0. Skąd wiem? Mam szklaną kulę w domu :wink: .

 

Tak na serio, to po prostu wszystkie E7400 to R0, tak jak Q9400.

 

A kręcą się różnie, jak to z wszystkimi procami bywa. Więc rada @Spylon jest właściwa.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ostatnio zacząłem trochę tam kręcić samą szynę , ale zauważyłem że przy szynie w wysokości FSB 290 zaczyna mi w Windowsie trochę mieszać. Jako ze jestem nowicjuszem w kręceniu - pomimo że trochę się naczytałem, proszę rzućcie okiem na screeny z Cell Menu mojej płyty głównej i zobaczcie co pasowało by tam jeszcze zmienić.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eist Disabled

FSB/DRAM Ratio możesz dać na 1:1

PCI Frequency na 102

Spread Spectrum disabled

 

co do reszty to niestety nie pomoge ... bo nie znam tych funkcji pozdr.

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesuje mnie opcja napięcia na procesorze - bo nie wiem od jakich napięć zaczynać - na jakich kończyć itd.

 

------------------------EDIT---------------------

 

A jaka jest wartość początkowa ? Bo u mnie wrzucone jest tam Auto.

Edytowane przez raven_ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eist Disabled

FSB/DRAM Ratio możesz dać na 1:1

PCI Frequency na 102

Spread Spectrum disabled

Dokładnie tak, choć FSB/DRAM Ratio możesz dać wyżej, byle w zakładce Adjusted RAM Frequency wartość była w okolicach 1066, albo niżej. Na tych ustawieniach, co masz teraz, z pewnością RAM cię hamuje.

 

Ustaw tak:

 

CPU voltage - ok. 1.3V (co najmniej 3.2GHz na tylu zrobi, potem podwyższaj, jak będzie niestabilnie, ale sprawdzaj tempy)

DRAM voltage - 2.2V

MCH voltage - 1.2V

VTT - 1.21V

ICH - 1.52V

 

Przejdź do tematu o płycie, bo tutaj to już jest OT:

 

http://forum.purepc.pl/Socket-423-478-775-...0&start=300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...