Skocz do zawartości
FuBuPL

Jaka Płyta Pod Quad Q8200 2.33 Ghz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Proszę znawców o pomoc w wyborze dobrej płyty głównej pod procek Quad Q8200 2.33 GHz

Ponieważ mam dylemat, nawiazuje do pomoc z waszej strony ;p

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz już tego proca?

Nie, jestem w stanie zbierania info i kupna nowego kompa

Obecnie jade na intel 2.4 gh starszy model i płytka asus p4pe na AGP

 

O procka sie nie martw bo kasa jest ;p

Tylko chce wiedziec jaka dobra płtke kupić bo mam dylemat lecz chce poznac wasze zdanie ;]

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najmniejszego sensu w kupowaniu tego proca. Lepiej podaj Twój budżet to złożymy optymalny zestaw :)

mhm ...

 

Potrzeba:

 

procek ..........

grafa wybralem gfx 260

 

na grafe i proca mam 2k ;]

 

Jakies propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X4 920 - 899 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : AsRock A780GXE - 315 zł

RAM : 2x Kingmax 2GB 1066MHZ - 220 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4870 512MB - 899 zł

Zasilacz: BeQuiet StraightPower 400W - 249 zł

HDD : Seagate 500GB 16MB Cache 7200.12 - 259 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 85 zł

 

RAZEM : 3030 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma znaczenie, np. możesz kupić zasilacz, który nie da rady z tym sprzętem lub kupić zasilacz zbyt mocny i nie potrzebnie dopłacać do niego.

Doskonale wiem o tym dlatego o reszte zadbam sam :)

 

Suslik, dziekuje za rospiske ale... nie nawidze AMD !! brrr co to za dziadostwo

 

Tylko intel 4 ever !

 

Zatem na sprzęt mam jakies 6k powiedzmy

 

Wiec sie zwracam z pomoca jaki procek i płyta pod intela ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiem o tym dlatego o reszte zadbam sam :)

 

Suslik, dziekuje za rospiske ale... nie nawidze AMD !! brrr co to za dziadostwo

 

Tylko intel 4 ever !

 

Zatem na sprzęt mam jakies 6k powiedzmy

 

Wiec sie zwracam z pomoca jaki procek i płyta pod intela ?

 

Pozdrawiam

Fanboy

 

AMD jest teraz bardziej opłacalne od intela.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suslik, dziekuje za rospiske ale... nie nawidze AMD !! brrr co to za dziadostwo

 

Tylko intel 4 ever !

To dopłacaj do Q9550, Q8200 jest słabym procesorem wydajnościowo. I marne OC.

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak "tylko intel 4 ever" to ode mnie pomocy nie otrzymasz. Wątpię czy w ogóle ktoś się zgłosi :)

To po co to forum jest ? aby pomagać :P

I mam prawo wyboru ;] dlatego prosze ponownie o poradę jaki procek intelowski wybrac i pod niego płyte.

 

O AMD nawet nie ma co dyskutować.

 

Pozdrawiam i czekam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suslik, dziekuje za rospiske ale... nie nawidze AMD !! brrr co to za dziadostwo

 

Tylko intel 4 ever !

 

To po co to forum jest ? aby pomagać :P

I mam prawo wyboru ;] dlatego prosze ponownie o poradę jaki procek intelowski wybrac i pod niego płyte.

 

O AMD nawet nie ma co dyskutować.

 

Pozdrawiam i czekam ;]

Po tych wypowiedziach można stwierdzić że znasz się na procesorach intela i sam potrafisz wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z intela to proponuję Q9650 panie fanboy. A z AMD wydajnościowo podobne po oc - Phenom II X4 920. Różnica w cenie taka jak żadna - około 600zł

 

Płyta pod Intela Asus Maximus Formula II, wydaje mi się, że powinna wystarczyć. No chyba, że tylko Gigabyte, albo DFI, bo Asus to słaby jest...

 

Płyta pod AMD ASrock A780GXE/128M - tu również niestety nieco taniej niż pod Intela - o jakieś 750zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core i7 920 - 1299 zł

Płyta Główna : Asus Rampage II Extreme - 1649 zł

Pozwolilem sobie zapozyczyc z zestawow Miguela707.

Kolega ma ok.6k do wydania,takze mysle,ze nie powinno byc to za drogie :wink:

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tych wypowiedziach można stwierdzić że znasz się na procesorach intela i sam potrafisz wybrać.

zle interpretujecie temat, ja tu nie przyszedłem aby sie ktłócic jaka platforma jest lepsza AMD czy INTEL tylko ze dawno juz nie siedzialem w nowinkach prawei 8 lat ;p od ostatniego kupna kompa i dlatego tu napisalem teat z myślą o pomoc z waszej strony.

 

A wy czytając temat , czytajac nie zgadując ;p można wywnioskować iż zapytałem jaka płytę pod Quad Q8200 2.33 Ghz mozna najbardziej i godnie polecić ;]

 

Czekam na odp

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie siedziałeś w nowinkach 8 lat to dlaczego fanatycznie trzymasz się intela?

Teraz DUŻO bardziej opłacalnie jest kupić Phenoma, ale rzeczywiście zachowujesz się tak jakbyś wszystko wiedział lepiej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważasz intela za lepszego o AMD to znaczy ze posiadasz aktualne wiadomości na temat procesorów,a nie to co było 8 lat temu.

I możesz potwierdzić to testami.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy czytając temat , czytajac nie zgadując ;p można wywnioskować iż zapytałem jaka płytę pod Quad Q8200 2.33 Ghz mozna najbardziej i godnie polecić ;]

Pozdrawiam

Napisałeś że masz 6k, czemu chcesz taki słaby procesor? Kup Q9550, jest 400zł droższy (ale co to jest przy 6000zł?), a jest o wiele lepszy, taktowanie wyższe, więcej cache, lepsze OC z racji mnożnika

 

A płyta to np. Asus P5Q Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że masz 6k, czemu chcesz taki słaby procesor? Kup Q9550, jest 400zł droższy (ale co to jest przy 6000zł?), a jest o wiele lepszy, taktowanie wyższe, więcej cache, lepsze OC z racji mnożnika

 

A płyta to np. Asus P5Q Pro

Bo niechce sie napalac i kupowac to co najlepsze jak za połowe roku wszystko stanieje ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo niechce sie napalac i kupowac to co najlepsze jak za połowe roku wszystko stanieje ;/

Kupujesz komputer za 6000zł i "nie chcesz kupwać to co najlepsze"? To kup teraz E8400 C2D skoro stawiasz na Intela, a za te dajmy 6-9 miesięcy założysz Q9650. Omawiany Q8200 nie jest zbyt dobrym procesorem, jeśli koniecznie szukasz taniego Quada to już chyba lepszy będzie Q6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie warto kupować tego co najlepsze, bo jak sam autor tematu twierdzi za pół roku wszystko stanieje. Zasada jest taka, że kupuje się to co jest aktualnie na topie.

 

Dlatego też kolego fanboy wszyscy chcemy tu dla Ciebie lepiej - zapomnij o tym Q8200 i kup Phenoma II X4. Piszesz sam, że miałeś 8-letnią "przerwę". W takim razie kolego powiedz jaki jest stan Twojej wiedzy na temat opłacalności kupna danych podzespołów na dzień dzisiejszy? Może 8 lat temu Intel był lepszy, ale akurat od około 3-4 tygodni góruje AMD. Są takie cykle - raz Intel na czele, raz AMD :). W chwili obecnej jedyne sensowne moim zdaniem zakupy to albo Q9550/Q9650 albo Phenom II X3 710/720 albo Phenom II X4 810/920/940. Z tymże trzeba tu zaznaczyć, że na 99,(9)% NIE ma sensu dopłacać do Q9550, bo AMD wypuściło Phenoma II, który obecnie bije na głowę intela w kategorii cena/wydajność, dopłacisz do Quada od niebieskich kilkaset złotych a różnica w wydajności będzie taka, że jej nie zauważysz. Lepiej tą nadmiarową kase wydać na kartę graficzną (na allegro jest GTX 280 za 1300zł; http://allegro.pl/item561625860_galaxy_gtx...x_280_wwa.html), czy dyski w raidzie... Oczywiście to Twoje pieniądze i rób z nimi co chcesz, ale "my" naprawdę dobrze radzimy :)

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale AMD góruje? Minimalne różnice między PII X4 940 a Q9550? Nie przesadzajmy może, co? Z tego, co widziałem w testach PII X4 940 wydajnościowo = Q9400. Cena na tym samym poziomie, niższy pobór mocy u Intela. Po OC różnica w wydajności pozostanie IMO ta sama, tyle, że Intel będzie niżej taktowany (bo słabiej się podkręci). Cena dobrej płyty na AMD będzie niższa, tutaj oczywiście macie rację i to czyni AMD bardziej opłacalnym. Zgadzam się. Jednak nie popadajmy w skrajności :blink: Zgadzam się też, że PII X3 jest lepszym wyborem niż E7x00 i E8x00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD góruje w segmencie cena/wydajność oczywiście. Tym bardziej biorąc pod uwagę całą platformę (jej koszt). Nie twierdzę, że AMD będzie szybsze - wręcz przeciwnie, ale uważam że różnica w wydajności nie jest warta dopłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...