Skocz do zawartości
Gość Gumis1983

Drobna Modyfikacjia Karakorum:)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gumis1983

zastanawiam sie nad wyszliwfowaniem podstawki w pentagram karakorum

czy ktos to juz robil wie co jak i czym z gory dzieki za pomoc

ponadto co sadzicie o moim zamysle modyfikacji radiatora w.w

do podstawki (stykajacej sie z cpu) zamierzam zamontowac dodatkowy dadiator tak jak na zdieciu (wiem ze niejestem super malarzem prosze nie krytykowac ) element z niebieskim konturem to dodatkowy radiator

post-168346-1237503974_thumb.jpg

Edytowane przez gumis1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo jak ci to wyjdzie to będzie tylko bajer dekoracyjny.. mowa o tej dostawce.. nic to nie da.. szkoda zachodu wg mnie przy tak relatywnie słabym chłodzeniu, ale jezeli masz zapał to powodzenia.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szlifowanie na freezerze dalo 2 stopnie. Odkąd pamietam szlifowanie na lustro zawsze poprawialo wyniki:)

W karakorum bedzie to nawet bardzo wskazane, bo tam podstaw anie jest rowna (sami pisza by dac wiecej pasty niz zwykle!)

Co do drugiego wentyla, lepiej zaloz gumka z tylu (jeden pcha, drugi wyciaga) wtedy powinno spasc z 2 stopnie...(mi tak wyszlo) jednak dzwiek jest juz irytujacy:)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego wentyla, lepiej zaloz gumka z tylu (jeden pcha, drugi wyciaga) wtedy powinno spasc z 2 stopnie...(mi tak wyszlo) jednak dzwiek jest juz irytujacy:)

Gumiś nie pisał o żadnym dodatkowym wentylatorku. U mnie zmiana prędkości wentyla między max. i min. obrotami daje 1-2 stopnie więc dokładanie dodatkowego wentyla kompletnie nic nie daje, chociaż ważna jest też dobra wentylacja.

Szlif zawsze coś da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumiś nie pisał o żadnym dodatkowym wentylatorku. U mnie zmiana prędkości wentyla między max. i min. obrotami daje 1-2 stopnie więc dokładanie dodatkowego wentyla kompletnie nic nie daje, chociaż ważna jest też dobra wentylacja.

Szlif zawsze coś da.

U mnie tez miedzy min a max jest 2 stopnie,a dodanie wentyla dalo mi 2 stopnie.

Sorki za niedopatrzenie. Myslalem ze chce wentyla doczepic;)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papier scierny 180->220->800 i dalej na mokro jakies papierki 1xxx do 2xxx +pasta polerska:)

ps. dla co nerwowych, dałem gruby papier na poczatek bo podstawka jest NAPRAWDE nie równa;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Gumis1983

ok juz lapie a co do parpiru moze byc zwykly czy sa jakies specjalne papiery do tego celu

a co do scierania jak duzo mam zetrzec aby niebylo ani za malo ani zaduzo ??

nie chce niszczyc tego radiatora

 

jesli wyjasnie sprawe papieru sciernego (jaki kuppic najlepszy ) i sposobu polerki zabiram sie do pracy zetre z 2 mm tylko zastanaiam sie czy warrto jak dotad nie znalazlem osoby ktora cos takiego na karakorum robila

post-168346-1237552993_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli wyjasnie sprawe papieru sciernego (jaki kuppic najlepszy ) i sposobu polerki zabiram sie do pracy zetre z 2 mm tylko zastanaiam sie czy warrto jak dotad nie znalazlem osoby ktora cos takiego na karakorum robila

2mm będziesz ścierał cały dzień jak od rana zaczniesz...:D nie musisz dużo trzeć ... powierzchnia ma być tylko płaska... użyj szybki żeby było równo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz od najgrubszego papieru, czyli 180 jak napisał HetheN będziesz widział w których miejscach papier jeszcze nie trze, trzesz aż cała powierzchnia będzie jednolita. Potem czyścisz podstawkę i bierzesz gładsze papiery, stopniowo schodząc do coraz drobniejszych, na 1000-2000 możesz zakończyć, najlepiej żeby te drobne były zmoczone, wtedy lepiej działają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Karakorum ma zbyt małą powierzchnię odbierania ciepła i zbyt skomplikowaną podstawkę, żeby szlifowanie coś poprawiło. poza tym nie widzę sensu gładzenia heatpipe. U mnie na pasywie w czasie codziennej pracy w windzie procek ma na rdzeniach 35/33st przy normalnie (nie "w większej ilości") nałożonej paście. Poza tym nie widzę zastrzeżeń co do fabrycznej gładkości powierzchni w tymże chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się przyłącze do tematu, nigdy radiatora nie szlifowałem. Jak szlifować żeby nie zrobić "podgiętych w górę" rogów? Trudne to jest ? :-)

Straśnie trudne, zwłaszcza przy takich gigantach jak Karakorum. Ale sensu większego nie ma pilnowanie żeby nie zeszlifować bardziej rogów, bo rogi nie dotykają do proca.

 

Bumel, powierzchnię styku ma tak samą jak większość coolerów "nie boxowych", a szlifowanie w tym wypadku ma za zadanie wyrównać nierówną w większości przypadków podstawkę, polerowanie na lustro to już bardziej zabieg kosmetyczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Gumis1983

a troszke odbiegne od tematu jutro bede rozbieral pc i zastanawiam sie w ktora strone powinienem skierowac wentylator w ww. chlodzeniu czy tak jak teraz jest do tylu czy w góre w zasilacz

a co do fabrycznej gladkosci to jest nierowno miedziane nazwe to rureczki wystaja roszke z podstawki przypatrz sie

Edytowane przez gumis1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw tak zeby wiał albo na tyl obudowy albo w stronę zasilacza (ja jak składam komputer z uzyciem karakorum to staram sie ustawia go by wiał na tył obudowy (chyba ze radiator od chipsetu przeszkadza to wtedy ustawiam go by wiał w strone zasiłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, i ja się zastanawiam nad polerką, bo powierzchnia jest strasznie nierówna. Ale bez dowodów, że to coś daje nie chce mi się zabierać :)

Mam jeszcze pytanko do wszystkich, nie wiem czemu ale cały czas mam stałe obroty ~1000obr. Nie powinny one wzrastać przy obciążeniu?

Jak tak to co źle mogłem podłączyć?

Mam podłączony ten regulator co był razem z Karakorum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Lustro nic nie da jak proc koślawy :P

Albo koślawe lustro :D

A jeśli chodzi o wspomniane wyżej spiłowanie 2mm,to chłopina przedostałby się do wnętrza ciepłowodu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimi papierami szlifowałeś , bo zamierzam szlifować w weekend jak dobrze pójdzie, papier już zakupiłem wodny 180 ,400,600,800,1000,1500,2000 i zwykły ścierny 100 ,240.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Gumis1983

szliwowalem na poczatku zwyklym papierem o ile pamietam 150 nastepnie uzylem wodnego 1500 na koniec 2000 i pasta na polysk narobilem sie jak .... a rezultat jest dyskusyjny wiedz czekam na twoje wyniki po szlifowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak przeskakujesz ze 150 odrazu na 1500 to żeby wyprowadzić powierzchnię się troszkę narobisz.

Generalnie, jeśli nie macie jakiegoś pojęcia o obróbce metalu, to dajcie sobie spokój ;)

 

A poza tym to nie jest żadna modyfikacja, temat powinien znaleźć się w zupełnie innym miejscu.

Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, i ja się zastanawiam nad polerką, bo powierzchnia jest strasznie nierówna. Ale bez dowodów, że to coś daje nie chce mi się zabierać :)

Mam jeszcze pytanko do wszystkich, nie wiem czemu ale cały czas mam stałe obroty ~1000obr. Nie powinny one wzrastać przy obciążeniu?

Jak tak to co źle mogłem podłączyć?

Mam podłączony ten regulator co był razem z Karakorum.

OBroty regulujesz REGULATOREM:) nic automatycznie nie wzrasta:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Gumis1983

nie przeskoczylem z 150 na 1500 i po drodze bylo 250 i o ile pamietam 500 1000 1500 i jeszcze jakies niestety nie chcialo mi sie dokladnie wypisywac wszystkich

swoja droga jesli znasz sie na obrobce metali to moglbys wyjasnic co ia jak robic aby bylo dobrze z gory dzieki

Edytowane przez gumis1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie napisać jakąś instrukcję? Mam papier 120 240 350 600 800 1000 2000. z tym że te pierwsze są wodne a ostatni zwykły.. mam polać wodę na papier czy jak?

Próbowałem wyszlifować podstawkę karakorum ale do lustra to jej jeszcze daleko jak używałem wody to zbierał się jakiś czarny szlam dużo tego było co to może być?

Edytowane przez granat1166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...