Skocz do zawartości
Maniakalny

Itx No.2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Jako ze apetyt rośnie w miare jedzenia, przygotowuje swoją drugą obudowe. W założeniu buda ma zmieścic zwyklą karte graficzną(mozliwe ze nawet gtx280), zasilacz ATX i dysk 2,5" w SQD.

Powstawanie budy będzie trwało długo z powodu zbyt duzej ilosci pracy, wiec bede prezentował co jakis czas, postęp z prac.

 

Wstępnie buda ma miec wymiary 210x250-290x190 (szer/dł/wys).

Bedzie zrobiona z plexi przeźroczystej o grubości 5mm.

 

Wstępna specyfikacja:

q8300 lub e7200 + scythe shuriken

zotac 9300-itx wifi

2x1gb OCZ platinium

asus 9600gt top

250gb toshiba + sqd

enermax liberty 400W lub X-spice kira 530W

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "wstępne KOSZTY"

-mobo 620zł

-proc 310zł (e7200)

-chłodzenie cpu 50zł

-ram 60zł

-grafa 250zł

-dysk z sqd 200zł

-zasilacz 110zł (enermax)

 

ceny uzywanych części kupionych przeze mnie (jakby składać na nowych ze sklepu bądź uzywanych w PL, wiadomo - wyjdzie drozej)

narazie razem: 1600

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zapowiada się ciekawa buda, kolejny raz ;)

Będę zaglądał i kibicował, powodzenia

 

właśnie zobaczyłem że pierwszy :D i nie wiem co w tym zabawnego :/

Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jakbys upchnal jakies wc to bylbys masta :D

 

ps Tylko zastanawia mnie dlaczego chcesz dac przezroczysta plekse, podoba ci sie? Czy z innych wzgledow? Moim zdaniem ta dymiona przy przezroczystej wyglada jak porsche przy citroen'ie 2cv ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta dymiona przy przezroczystej wyglada jak porsche przy citroen'ie 2cv ;)

To akurat nie było najlepsze porównanie 2CV to niepowtarzalny klasyk, a Porshe to tylko podrasowany inny klasyk :P

Ale co do plexy to się zgodzę, ta czarna plus jakieś delikatnie podświetlone dziury, wywietrzniki itp. jak w poprzednim maluchu Maniakalnego wyglądały by rasowo ;)

Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyk nieklasyk, wyglada jak kupa. Nie bez przyczyny jest uznawany za najbrzydszy samochod swiata. O to mi chodzilo. Pleksa juz dawno wyszla z mody, a nawet jak byla w modzie to i tak obudowy w calosci wykonane z przezroczystej pleksy wygladaly oblesnie (poza Orac'iem3) Oczywiscie to tylko moje skromne zdanie. To sprzet maniakalnego wiec zrobi tak jak jemu sie podoba ;p

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bez różnicy, ale imho fale mogłyby być ustawione poprzecznie, żeby przewiewało je powietrze z coolera z proca,choć jak mówiłem- różnicy w wydajności i tak nie będzie, bo nie jest to jakiś demon watów:P

 

Edit: widzę, że cooler i tak będzie wiał z góry. Wiec w sumie estetycznie jest lepiej teraz:P Zwracam honor:)

Edytowane przez macru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz nad coolerem

udało mi sie zakupić chiefteca (delte) 300W matx (12V 14A i 11,5A - razem 22,5A)

z wnetylem 80x80x15mm

więc obudowa nieco się zmniejszy ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wentyl na procu zasloniety do polowy zasilaczem nie powoduje dodatkowego halasu? :D No i ta grafika chyba sie bedzie lekko gotowala na spodzie

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu foty. Interesting ....

 

edit, wentylator w zasilaczu i shuriken ? trochę sobie powietrze będą wykradać.

wentylator shurikena wysysa z coolera powietrze do zasilacza a zasilacz zasysa z shurikena poza bude wiec wszystko gra

 

Czy wentyl na procu zasloniety do polowy zasilaczem nie powoduje dodatkowego halasu? :D No i ta grafika chyba sie bedzie lekko gotowala na spodzie

moze troche

Grafika da sobie radę bez problemu, w końcu nie pasywna i obudowa ma wywietrzniki pod spodem ;)

na AC spokjonie da rade na minimum, co prawda bedzie miala 70-80*C ale przy 115*C dzialala ok wiec :wink: ,

 

 

tak wogole na fotach tego nie widac ale buda jest ogromna (268x221x164mm) dł x szer x wys

wiec do budy wejdzie jeszcze WC ;)

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz porównanie z CD będzie nie do końca trafione. głównie przez Asusa 9800GT TOP. ;-) Wc spokojnie wejdzie rezerwuar pod kartą albo na wysokości ramu, chłodnica z przodu. Na dole pompka albo nad grafa. A tak w ogóle jak ty to sobie wyobrażasz Maniakalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na grafe mysle mozna by zastosowac HR-03 lub HR-03 GT, pasywnie spokojnie dadza radę (doatkowo ten Glaciator to głośny jest) a to chłodzenie (thermalright HR-03) jest tak skonstruowane że mozna je obrócić tak że radiator bedzie nad kartą graficzną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HR-03 tam nie wejdzie na moje oko. Można pokombinować z Accelero TwinTurbo bez wentyli, ale nie wiem czy pasyw da radę. Tak w ogóle to jakiś HD4670 nie byłby lepszy? Mniejszy gabarytowo, wydajność może trochę niższa no i pewnie mniej się grzeje, ale to tylko moja sugestia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na grafe mysle mozna by zastosowac HR-03 lub HR-03 GT, pasywnie spokojnie dadza radę (doatkowo ten Glaciator to głośny jest) a to chłodzenie (thermalright HR-03) jest tak skonstruowane że mozna je obrócić tak że radiator bedzie nad kartą graficzną

Miałeś? Używałeś? Ja mam używam i nie narzekam, jak ktoś jest cichofilem to nic nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie temu raczej przeczy.

Nawet zdecydowanie.

 

Jeśli wentylator zasilacza jest zwrócony w stronę Shurikena, to po prostu odwróciłbym zasilacz tak żeby był wentylatorem na zewnątrz. Do tego wywietrznik/otwór+grill i jest luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet zdecydowanie.

 

Jeśli wentylator zasilacza jest zwrócony w stronę Shurikena, to po prostu odwróciłbym zasilacz tak żeby był wentylatorem na zewnątrz. Do tego wywietrznik/otwór+grill i jest luz.

AJ tam czepiacie się

zamotnowłem głownie do fotki calosc, wentylator sie obróci a wogole na cpu wyłąduje moze bloczek zamiast shurikena

 

tak ogolnie to czekam tylko na oploty do zasilki, wtedy bede cos działał dalej (tzn skrocenie kabli i zostawieniejednej wiązki z molexem :lol:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...