Skocz do zawartości
SingSing74

Jakie Głośniki - 2000x T20 Altec Solo6c Solo7c Logitech Creative

Rekomendowane odpowiedzi

:) do muzyki owszem lepiej zagra zestaw 2 kolumn monitorów klasycznych, ale tez nie pierwszych lepszych tanich gówienek, zamiast Z2300 mozna poszukac jeszcze Klipsch 2.1 ponoć grają troszke bardziej naturalnie jednak z dostepnoscią w PL ich to nie zaciekawie, pozostaje np. ebay :) http://www.klipsch.com/world/eu/en/product...omedia-2-1.aspx

 

elektrykk - nie porównuj tych zestawów 5,1 co podałeś do Z5500 bo mnie rozśmieszasz w cenie do 1200k nie ma lepiej grającego zestawu do filmów 5.1 niz Z5500 i jak nie wierzysz to polecam zajrzeć na forum hdtvpolska.com gdzie wielu twierdziło podobnie jak Ty ale po posłuchaniu tego zestawu w kinie zmienili szybciutko zdanie ,a dodam ze te osoby posiadają zestawy kina high end'owe po 20tys i lepiej, wielkość glosników akurat w kinie nie ma znaczenia, zobacz sobie glośniki B&W MT-30 i też powiesz ze lepsze śa te zestawy które zapodałeś :)

I nie myśl ze jestem jakims dzieciakiem co ma tylko w domu zestaw Logitech'a i mysli ze nic poza nim lepszego nie ma bo na nic innego go nie stać, nie chwaląc sie posiadam do muzyki B&W 683.

Jedyna szkoda to taka ze Logitech nie wydaje jakiegoś nastepcy Z5500 juz 7.1 z wbudowanymi dekoderami HD (DolbyTrueHd, DTS-HD) i z wejsciem HDMI przynajmniej jednym, idealne rozwiązanie do podpiecia byłoby wtedy np. PS3 zeby cieszyć sie nowymi formatami dzwieku HD, a nawet moglby być bez tych dekoderów jedynie posiadać wejscie HDMI i przyjmowac dzwiek po PCM'ie bo PS3 rozkodowuje juz samo te nowe formaty.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie porównuj tych zestawów 5,1 co podałeś do Z5500 bo mnie rozśmieszasz w cenie do 1200k nie ma lepiej grającego zestawu do filmów 5.1 niz Z5500 i jak nie wierzysz to polecam zajrzeć na forum hdtvpolska.com gdzie wielu twierdziło podobnie jak Ty ale po posłuchaniu tego zestawu w kinie zmienili szybciutko zdanie ,a dodam ze te osoby posiadają zestawy kina high end'owe po 20tys i lepiej, wielkość glosników akurat w kinie nie ma znaczenia, zobacz sobie glośniki B&W MT-30 i też powiesz ze lepsze śa te zestawy które zapodałeś :)

Hmm, na razie poruszam się tylko w dziedzinie zestawów aktywnych. Te logi słyszałem i nie podobało mi się. Tak jak w muzyce, tak i w filmach wolę iść w stronę neutralności, w miarę równego pasma, dobrych dialogów, dobrej jakości podkładu muzycznego itp., a niestety Z-5500 tego nie zapewnia. Dlatego zapodałem takie zestawy jakie zapodałem, z wiarą, że są naturalniejsze. Na dzień dzisiejszy wolałbym w ciemno te S550 niż "osławione" Logi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na razie poruszam się tylko w dziedzinie zestawów aktywnych. Te logi słyszałem i nie podobało mi się. Tak jak w muzyce, tak i w filmach wolę iść w stronę neutralności, w miarę równego pasma, dobrych dialogów, dobrej jakości podkładu muzycznego itp., a niestety Z-5500 tego nie zapewnia. Dlatego zapodałem takie zestawy jakie zapodałem, z wiarą, że są naturalniejsze. Na dzień dzisiejszy wolałbym w ciemno te S550 niż "osławione" Logi.

Gdzie je słyszałeś jak w markecie to nie nazywaj tego odsluchem bo tam kazdy klocek zle brzmi, wszystko zależy od pomieszczenia ustawien i przede wszystkim zródła, naturalnośc mają fenomenalną jak je odpowiednio ustawisz i podepniesz do odpowiedniego klocka, z pasmami tez jest bardzo przyzwoicie, satelitki ze stozkami fazowymi dają naprawde rade, wiadomo ze jak sie ustawi sub'a na max to mozna zapomnieć o naturalności, nie zapomnij ze glosniki mają certyfikat THX takze do czegoś to zobowiązuje i zaraz posypią sie odpowiedzi ze tego THX'a mozna sobie miedzy bajki wsadzic itd itp jednak za ładny uśmiech sie go nie dostaje i Logitech musiał sie o niego postarać za ciezki hajs a glosniki musiały spełanic pewne standardy dźwięku w kinie aby go wogóle dostac.

 

Sporo osób na forum na dylemat z wyborem zestawu KD tak do 1.5tys zł, czy kupic tani amplituner + glosniki czy jednak isc w strone Z5500 i bez zawachania każdy z forum hdtvpolska.com http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=15007 radzi zetki bo przynamniej mają kopa i sprawdzają sie fenomenalnie w filmach, w muzyce tez nie ma kalectwa a chłopaki wiedzą co piszą bo mieli doczynienia z niejednymi high endowymi glosnikami.

 

Osobiscie posiadam starszy model tych ze głośników a konkretnie Z-680 juz ładne kilka latek, i jestem bardzo ale to bardzo z nich zadowolony po odpaleniu filmu z Blu-Ray'a czy koncertu z dzwiekiem Dolby TrueHD. DTS-HD (dekodowane softwareowo) głośniki wtedy pokazują na co je stac i do czego zostały stworzone, muzyke tez z nich słucham przy kompie i jest przywoicie, owszem nie grają tak jak moje Bowersy 683 ale to chyba oczywiste :)

 

Nie ma nic gorszego jak sugerowanie sie wielkoscią głosników ze wiekszy zagra lepiej czego przykładem są np. te głośniki B&W MT-30 cena ponad 10tyś zł:), lub zestawy Bose'a, małe a grają niebo lepiej niz nie jeden wielki zestaw kolumn, oczywiscie caly czas mam na myśli zastosowanie jako glsoniki w kinie domowym.

post-115019-1243291360_thumb.jpg

 

Tych zestawów które zapodałeś to sie nawet nie tykaj :) i nie równaj ich w kinie do Z5500 bo to obraza zetek, no ale jak uwazasz inaczej to nie bede sie spierał :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i przede wszystkim zródła, naturalnośc mają fenomenalną jak je odpowiednio ustawisz i podepniesz do odpowiedniego klocka, z pasmami tez jest bardzo przyzwoicie, satelitki ze stozkami fazowymi dają naprawde rade, wiadomo ze jak sie ustawi sub'a na max to mozna zapomnieć o naturalności, nie zapomnij ze glosniki mają certyfikat THX takze do czegoś to zobowiązuje

Nie dają rady - słyszałem ... i nawet "źródło" doskonałe za miliardy tego nie zmieni

 

A THX to pic na wodę.

 

lub zestawy Bose'a, małe a grają niebo lepiej niz nie jeden wielki zestaw kolumn

BOSE to też akurat voodoo pic - może przyjemne ale nie dokładne. I wiadomo że wielki nie oznacza z góry że dobry (altus).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dają rady - słyszałem ... i nawet "źródło" doskonałe za miliardy tego nie zmieni

 

Potwierdzam

A THX to pic na wodę.

 

Dokladnie, ludzie mysla ze THX to swiadczy o super dzwieku, prawda jest taka ze certyfikat ten mowi o wielu różnych rzeczach

3290202[/snapback]

BOSE to też akurat voodoo pic - może przyjemne ale nie dokładne. I wiadomo że wielki nie oznacza z góry że dobry (altus).

Papka marketingowa...slyszalem bose razem z razer makro....tragedia jedyny plus to design...nic wiecej

 

 

Reasumujac, mimo iz do tej pory czesto wyrazalem sie pochlebnie, i nie raz twierdzilem ze w cenie Z5500 nic nie znajdziemy lepszego z 5.1, bo mamy odrazu dekoder itd, gdy padaly stwierdzenia ze gieniusy 5000 dorownuja dzwiekiem itd itd, to z PeterMac sie nie zgadzam.

Prawda jest taka ze z5500 W SWOJEJ cenie to best buy.

Ale nie prawda jest ze graja one na tyle dobrze ze mozna kupic je i olac drozsze zestawy...bo az takie dobre to one nie sa, zwykla koda av 702 z dobrym ampem (no dobra wyjdzie 3-4x drozej niz Z5500 ale jednak) wypada duzo duzo lepiej niz zetki.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za tworzeniem takich tematów. Trochę niepotrzebnego flamu się wkradło lecz mam też przedstawiony punkt widzenia paru forumowiczów z konkretnymi argumentami.

Ale i tak mieszacie przeciętnemu, już wspomnianemu, Kowalskiemu w głowie...

 

nie przejmuj się, ludzie tacy jak on już po prostu są dla siebie wyroczniami i muszą pokazać jak się buntują. Ja uważam podobnie jak ty ba nawet miałem solo 6c na biurku i wiem, że się nie nadają do takiego odsłuchu, mój kolega dalej je ma i wiem jak grają. Obecnie się przymierzam do yamaha hs50m, bądź skrajnie do solo 1 c lub 4c.

Właśnie sam przymierzam się do głośników o maks. wys. 30 cm do pokoju 9m2 i waham się między tymi modelami. Chyba powinno być w sam raz czy może kupić coś większego?

 

Niestety tu sie mylisz xD może to total offtop;p ale nie ma czegoś takiego jak materiał wybuchowy plastik, to akurat ja studiuje i praktykuje xD

wyjaśnij... plastyczna mieszanina materiałów wybuchowych?

Prawidłowa pisownia na określenie tworzyw sztucznych to plastik czy plastyk?

Tworzywo to plastik lub plastyk. Obie nazwy są poprawne, ale druga jest dwuznaczna - oznacza także artystę.

— Mirosław Bańko

Czyli w mowie potocznej jak najbardziej poprawna forma ale wśród profesjonalistów ta drobna różnica ma znaczenie i błędne określenie jest faux pas. Edytowane przez panfranek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz Z-5500 jestem bardzo zadowolony jako z głośników do kina, do muzyki jest średnio aby poprawić górę dodałem drewno i jest lepiej ale i tak sub gra do 120hz także połowiczny sukces. Ich dźwięk mocno zależy od ustawienia i samego pomieszczenia to prawda i przekonałem się na własnej skórze ale w obecnym ustawieniu wpadają znajomi na film i są naprawdę miło zaskoczeni mocą, tym co z siebie wydają i jakich wrażeń potrafią dostarczyć w filmach no i tym ile waży ta mała satelitka :razz: .

Co do Kody 702 jasne, że lepiej zagra ale to kosztuje z tego co pamiętam z 700-800 zł i do tego ampli.

Z-5500 jako bestbuy w swojej cenie kiedyś bym się zgodził ~1k ale przy obecnej cenie bym się kłócił no chyba, że używki.

A chłopaki z tymi Edifierami S550 słyszał to ktoś na własne ucho ? bo czytałem na zagranicznych forach, że sub w tym odcina jeszcze wyżej niż w Z-5500 :lol2: i tak naprawdę "ni w dupe ni w oko" bo w filmach kopa brakuje a w muzyce no cóż sub gra chyba, że do elektronicznej ;)

 

Ja osobiście w wakacje przesiadam się na stereo i sprzedaje Z-5500 najprawdopodobniej kupie jamo S708 a jak będzie trochę więcej kaski to w yamahy ns-777 i jakoś przeboleje brak tylnych kolumn :D co sadzicie o tych kolumienkach szczególnie interesuje mnie Jamo S708 bo nie mam ich gdzie odsłuchać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z-5500 jako bestbuy w swojej cenie kiedyś bym się zgodził ~1k ale przy obecnej cenie bym się kłócił no chyba, że używki.

A co? w tej cenie dostaniesz z dekoderem ? voicekrafta:D? albo jakiegos szajsunga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chłopaki z tymi Edifierami S550 słyszał to ktoś na własne ucho ? bo czytałem na zagranicznych forach, że sub w tym odcina jeszcze wyżej niż w Z-5500

tu są pomiary

3290140[/snapback]

Tych zestawów które zapodałeś to sie nawet nie tykaj :) i nie równaj ich w kinie do Z5500 bo to obraza zetek, no ale jak uwazasz inaczej to nie bede sie spierał :)

Bez obrazy, ale trochę mi to pachnie fanbojstwem. Nie słuchałem ich, ale na jakiej podstawie piszesz, żeby ich nie tykać?

 

Bezpośrednim konkurentem dla Z-5500 byłby/jest Edifier S750, ale ciągle chyba nie są produkowane, a po drugie cena będzie zabójcza :)

http://img393.imageshack.us/img393/3446/20...13052643iu7.jpg

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co? w tej cenie dostaniesz z dekoderem ? voicekrafta:D? albo jakiegos szajsunga?

No to fakt nie żałowali kasy jak na tamte czasy DSP Cirussa daje radę na dzien dzisiejszy jeszcze sam chip ponad 100zł kosztuje a przynajmniej kosztował w tamtym roku przy słabym dolcu ;).

 

Od Voice Shafta :) to się trzeba trzymać z daleka ta płyta z której to jest robione to coś jakby ktoś jakiś mebel pociął okleił i sprzedaje. Samsungi oparte o dvd :lol2: stoi takie przy TV jeszcze ;)

 

Ps. obecnie cs494003-cqz kosztuje 200zł ;)

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w czym nie dają rade bo nie rozumie w muzyce czy w kinie ? bo chyba jest to oczywiste ze w muzyce jest średnio zresztą jak kazdy zestaw 5.1 nie nadaje sie do sluchania muzyki 2.0 ale tez nie jest wcale najgorzej, wystarczy posłuchać chociażby utowry w DVDAudio w 5.1 i juz całość gra bardzo przyjemnie.

Proszę nie wypisujcie takich totalnych bzdur ze nie dają rady w kinie bo chyba ich nie słuchaliście pomijam odsłuch w markecie z mp3, konkretnie w czym wg Was nie dają rady ?

W kinie te głośniki mogą spokojnie konkurować z kilka krotnie droższymi zestawami jak Harman Kardon HKTS 11 miałem okazje słuchąc tych we własnym domu i nie odnoszie sie tylko do odsłuchu w sklepie.

Takze podsumowując jak ktoś szuka dobrego zestawu 5.1 do kina to nie zastanawiać sie ani chwili wybór jest oczywisty w tym przedziale cenowym 1200-1300zł, jak komus bardziej zalezy na Stereo to lepszym wyborem bedzie kupno wzmaka stereo + kolumn.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o Z-5500 ? jak tak to ok ale dodanie im kolumn z gwizdkami daje dobre efekty znika piaskowa góra która pojawia się od czasu do czasu w przy okazji rożnej nuty co potrafi irytować.

Logitech zrobiło je trochę ponadczasowo jeśli chodzi o funkcje dało dobre DSP, dac też nie najgorszy http://de.mouser.com/Search/ProductDetail....eFSdsu1nR5JNw== głośniki w nich użyte to nic innego jak tangbandy także nie jakieś padaki, także źle nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednim konkurentem dla Z-5500 byłby/jest Edifier S750, ale ciągle chyba nie są produkowane, a po drugie cena będzie zabójcza :)

http://img393.imageshack.us/img393/3446/20...13052643iu7.jpg

Jak cena bedzie zabojcza, to raczej nie sa bezposrednim konkurentem, hm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

block - widzisz troche pseudo drewna i myslisz ze takie coś gra lepiej niz sprawdzona chwalona konstrukcja Logitecha z duzym wykopem :) zapomnij, od Z5500 to lepiej moze zagrać w kinie B&W MT-10,20,30, Infinity TSS1200 tego typu zestawy a nie taki pseudo low endowe kino noname, porównaj jeszcze zestawy Manty w drewnie :lol:

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac - dzięki za wyrażenie opinii, podałem te głośniki ponieważ szukam jakiegoś zestawu, jeżeli się okaże, że niema nic w cenie 1200pln co przebije Z-5500 to je kupię.

Natomiast firma Microlab nie jest noname a w ofercie ma więcej głośników niż logitech i creative razem wzięte i nie porównywał bym ich do manty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę, że trochę osób siedzących w temacie się tu zebrało, czy jako alternatywa dla Z-5500 mogło być coś takiego: http://deshevshe.net.ua/acoustic-microlab/...ab_h500d_5.html przyznam że z wyglądu bardziej mi odpowiadają. Ktoś miał okazję słyszeć jak to gra?

Tutaj coś o H-500 (bez dekoderów) -> http://forum.purepc.pl/Audio-f63/Recenzja-...00-t263380.html

Serii 500 w naszych sklepach raczej nie znajdziesz, widziałem tylko H-600/H-600D w dwóch, ale ktoś tu na forum pisał, że jednak seria 500 jest staranniej wykonana.

http://article.tech-labs.ru/100_5996.html

http://article.tech-labs.ru/100_5721_1.html

http://article.tech-labs.ru/100_5492.html

"Wykop" :lol: będzie mniejszy, ale sądzę, że taki zestaw ma szansę zagrać naturalniej od Logów.

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gdyby były dostępne w naszym pięknym kraju, to już bym je dawno kupił, pisałem do infosoft czy mogą je sprowadzić ale nie odpisali. Czekam aż kumpel będzie jechał na ukraine i zdecyduję czy je brać. Ale wiadomo jak kupię na ukrainie no to problem z ewentualną gwarancją i to mnie powstrzymuje przed decyzją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gdyby były dostępne w naszym pięknym kraju, to już bym je dawno kupił, pisałem do infosoft czy mogą je sprowadzić ale nie odpisali. Czekam aż kumpel będzie jechał na ukraine i zdecyduję czy je brać. Ale wiadomo jak kupię na ukrainie no to problem z ewentualną gwarancją i to mnie powstrzymuje przed decyzją.

Zapytaj jeszcze w denikomp.pl

Jak myślisz o zakupie za wschodnią granicą to zastanów się jeszcze nad SVEN HA-1410T.

Jak cena bedzie zabojcza, to raczej nie sa bezposrednim konkurentem, hm?

No tak, źle sie wyraziłem. Chodziło mi o zestaw dedykowany po komputer 5.1 lepszy od Z-5500 bez względu na cenę. Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, źle sie wyraziłem. Chodziło mi o zestaw dedykowany po komputer 5.1 lepszy od Z-5500 bez względu na cenę.

taki zestaw nie istnieje :) konkurentem i moze odrobine lepszym od Z5500 jest to http://cgi.ebay.com/Klipsch-ProMedia-Ultra...2QQcmdZViewItem nie no Microlab lepszy :lol2:

jakby było cos naprawde lepszego od Z5500 w zestawach 5.1 do kompa w tej cenie to dawno bym takie coś posiadał :P

 

Jak chcesz isc w strone naturalności i dzwieku stereo to kup sobie 2 kolumny/monitory B&W z jakims wzakiem stereo,

Jak bez względu na cenę i 5.1 to kup sobie normalny amplituner np. Onkyo 606/Yamaha 663 + pełen zestaw kolumn 5.1 np. Dali Concept 6 podepniesz optykiem z k. dzwiekowej i po sprawie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, dzięki takiemu podejściu dostępność do głośników komputerowych wysokiej klasy i cała dziedzina PC Audio wygląda w PL jak wygląda...

 

Obadaj jeszcze te -> 3285240[/snapback]

Zastanawiam się nad wymianą Z-5500 nie podoba mi się ich brzmienie :angry: , to już mój poprzedni zestaw Altec Lansing ADA995 się lepiej spisywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając polskie ceny na modele swans M200MKII & T200B można sobie wyobrazić cenę modelu M60-5.1 na poziomie +- ~3000zł :plom:

 

Poniżej oryginalne proporcje cen w chinach na różne modele swansów :

http://product.pcpop.com/default.aspx?Dumm...ox/00464_1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki zestaw nie istnieje :) konkurentem i moze odrobine lepszym od Z5500 jest to http://cgi.ebay.com/Klipsch-ProMedia-Ultra...2QQcmdZViewItem nie no Microlab lepszy :lol2:

jakby było cos naprawde lepszego od Z5500 w zestawach 5.1 do kompa w tej cenie to dawno bym takie coś posiadał :P

Kilpsy są lepsze w muzyce ale odpadają na tym samym co Z-5500 tylko później, świetne głośniki, sub jest w nich lepszy niestety z wyposażeniem odpadają na starcie.

 

Nędzna jest sytuacja w kraju przy zestawach kinowych tego typu one po prostu słabo schodzą, ludzie się wolą zadowolić 5.1 w stylu g51 czy gienkami których sub to jakaś pomyłka i to ci co więcej wymagają reszta łyknie jakieś małe krety czy logi i happy ale cena gra kluczową role.

 

Miałem okazje posłuchać G51 i w zasadzie żal jak sobie pomyśle, że za 450 zł kiedyś kupiłem G500 które je gniotą jak chcą a potem Z-5500 które gniotą G500 za tyle co teraz G500 :lol2: no cóż odkąd $ drogi to sytuacja jest jaka jest ale jakbym nie patrzył to wolałbym g51 od gienków choć tych nowych już z bass-reflexem nie słyszałem także sub może wreszcie jakoś gra.

 

elektrykk zupełnie mu się nie dziwie jeszcze jak próbował na nich słuchać metalu czy klasycznej :lol2: Zetki to all-rounder i w dziedzinie muzyki nie wymagajmy cudów wszak to zestaw gry/filmy ale z nuta też sobie radzi no dobra nie tak jakby mógł ale wole te wszystkie bajery niż czysty analog i satelitke z gwizdkiem choć ja już sobie z tym poradziłem :P.

Jeszcze ciekawe jakie ma pomieszczenie bo już widziałem Z-5500 w pokojach o zawrotnych powierzchniach 5-6m2 w których sub Zetek oczywiście pod biurkiem aby bardziej dudnił, może symulować plac budowy i ściany dudnią w zasadzie wszystko dudni :damage_wall: czemuś takiemu mówię stanowcze nie, do tego uwielbiam puszczanie Z-5500 na integrze jakość wymiata :lol2:

 

Btw elektrykk nie syp linkami do zestawów których nigdy na oczy nie widziałeś ani nawet nie słyszałeś bo to się mija z celem i to zupełnie :mur: a rynek PC Audio wygląda jak wygląda bo ludzie kasy nie mają ani tym bardziej potrzeby aby kupić coś lepszego.

Przeciętnie wygląda to tak T6100/X-540 lub gorsze, plus do tego słuchawki z marketu jakieś dziwnej firmy do skype i są zadowoleni. To samo na rynku dźwiękówek jest przecież Integra i styka. Tylko płakać :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie syp linkami do zestawów których nigdy na oczy nie widziałeś ani nawet nie słyszałeś bo to się mija z celem i to zupełnie :mur: a rynek PC Audio wygląda jak wygląda bo ludzie kasy nie mają ani tym bardziej potrzeby aby kupić coś lepszego.

A co, w oczy kłują? :lol2:

Chętnie bym posłuchał.

 

Myślę, że bardzo uogólniasz. To też kwestia świadomości i szerszego spojrzenia.

Z 80% ziomali w sieci twierdzi, że Zetki grają wszystko najpiękniej. Są tacy, którzy nawet do słabszych zestawów kupują dźwiękówkę dajmy na to za 1200zł i na tym poprzestają...

 

To po co te dyskusje o DAC-ach, najlepszych Xonarach, E-mu itp. itd. jak i tak na ogólnodostępnym rynku nie ma zestawów pod kompa mogących wykorzystać za bardzo możliwości wypasionych źródeł?

Pomijam dobre słuchawy, bo tu rynek jest całkiem rozwinięty.

 

Jeśli maniak gierek może wydawać $$$ na platformę która po 2-3 latach i tak "się zużyje", to dlaczego maniak PC Audio nie może wydać $$$ na sprzęt, który pocieszy jego uszy przez wiele lat? :wink:

 

potrzeby jakieś się pojawiają:

http://www.audiostereo.pl/Recenzje_pc_audi...kiej_54441.html

 

peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Z-680 i cieszą moje uszy juz ~6 lat :) (2299zł za nie dałem a to szczegół) przede wszystkim w kinie (Blu-Ray) grają fenomenalnie, grach, muza (tylko lossless) tez gra na akceptowalnym poziomie, po co mają robić coś lepszego do kompa ? Chcesz coś jeszcze lepszego nie widzę problemu jak juz pisałem kup ampli 7.1 do kina + zestaw dużych kolumn bedziesz miał coś lepszego :)

Do tego warto kupic k.muzyczna z wyjsciem HDMI zeby cieszyć sie prawdziwym dzwiekiem HD (DTrueHD, DTS-HD) na płytach Blu-Ray bo inaczej nie prześlesz dźwięku z kompa w tym formacie i masz full wypas do kompa :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Z-680 i cieszą moje uszy juz ~6 lat :) (2299zł za nie dałem a to szczegół) przede wszystkim w kinie, muza tylko lossless tez gra b.fajnie, po co mają robić coś lepszego do kompa ?

Na przykład po to ,że wyższej jakości zestawy PC audio są poziomem przejściowym między średniej klasy PC audio a początkowym HI-FI ,z ewidencją tego że najlepsze zestawy pc audio mogą być bardziej udane od początkowego HI-FI ,co może uszczknąć kawałek tortu producentom low endowego HI-FI oraz producentom średniej klasy PC audio ,ponieważ niektórzy zdecydują się aby nieco dołożyć (zamiast średniej klasy PCaudio) a niektórzy zaoszczędzić (zamiast najtańszego HI-FI wybiorą Topowe PCaudio ) :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co, w oczy kłują? :lol2:

Chętnie bym posłuchał.

 

Myślę, że bardzo uogólniasz. To też kwestia świadomości i szerszego spojrzenia.

Z 80% ziomali w sieci twierdzi, że Zetki grają wszystko najpiękniej. Są tacy, którzy nawet do słabszych zestawów kupują dźwiękówkę dajmy na to za 1200zł i na tym poprzestają...

 

To po co te dyskusje o DAC-ach, najlepszych Xonarach, E-mu itp. itd. jak i tak na ogólnodostępnym rynku nie ma zestawów pod kompa mogących wykorzystać za bardzo możliwości wypasionych źródeł?

Pomijam dobre słuchawy, bo tu rynek jest całkiem rozwinięty.

 

Jeśli maniak gierek może wydawać $$$ na platformę która po 2-3 latach i tak "się zużyje", to dlaczego maniak PC Audio nie może wydać $$$ na sprzęt, który pocieszy jego uszy przez wiele lat? :wink:

 

potrzeby jakieś się pojawiają:

http://www.audiostereo.pl/Recenzje_pc_audi...kiej_54441.html

 

peace

Nie niekolą nie rozumiem potrzeby dawania linków głośników za 3k których ni jak nie dostaniesz w Polsce i pisać obadaj :blink: jak głośniki słyszałeś polecaj i jeszcze najlepiej jakby to było dostępne w kraju.

 

Kwestia świadomości ? raczej nie sądzę ziomale to mają Gienki max, ewentualnie X-230 czy cool X-540 + integra, ziomal na co innego kasę wydaje a nie głośniki ;)

 

Tacy co kupują kartę za 1200zł do kiepskich głośników to nikt inny jak debile ? innego słowa nie znajduje.

 

Wypasione źródła nie są do taniego Kina do PC w stylu Z-5500 bo są zbędne tylko do lepszego sprzęty i analogu, Zetki podłączamy do byle czego z encoderem DDL/DTS i jazda nic nas nie obchodzi.

 

Ilu znam maniaków gierek z kompem za gruba kasę 1 na pięciu ma w nim dźwiękówkę w stylu Xonar/Xfi pełne <_< tak to integra albo dodane XA do płyty i olewają, taki woli wydać 1k na procka niż na głośniki bo i tak gra na słuchawkach a przy kompie banglają jakieś krety małe i tyle ludzie z rozbudowanym audio w Polsce to raczej mniejszość.

 

Potrzeby oczywiście się pojawiają ja np. widziałbym szeroki rynek PC audio u nas w kraju i znacznie szerszy dźwiękówek no ale cóż jestem realistą może za 5 lat.

 

Mpeg-4 masz racje, jak już pisałem trzeba poczekać.

 

ps. na osłodę http://www.audioplaza.pl/go/_info/?id=3836...16fea97420cd885

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzeby oczywiście się pojawiają ja np. widziałbym szeroki rynek PC audio u nas w kraju i znacznie szerszy dźwiękówek no ale cóż jestem realistą może za 5 lat.

Dlatego czasem wrzucam jakieś wypasy, niekoniecznie tanie, tak tylko, żeby wspólnie poanalizować, luz;p

Może jakiś dystrybutor/sklep/ktoś siedzący za granicą się zainteresuje...

Chyba nie muszę przypominać, że to głównie dzięki forum mamy jako taką dystrybucję Microlabów...

 

Staram się unikać rozmów nt. Creative/Logitech, bo się strasznie rozpasło na polskim rynku i prawie nie daje "uszczknąć kawałka tortu", z powodu tego monopolu mogą bez łaski przypiąć sobie etykietkę "Topowego PC audio" i jeżeli nikt nie będzie kwestionować tej nieścisłości, to możemy czekać i z 10 lat...

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no S750 i Z-5500 to topowe audio Creative/logitech z tym, że S750 stricte pcetowy only analog a że konkurencji teraz nie mają w swojej klasie to no cóż jesteśmy narazie na nie skazani pojawi się coś sensownego to będziemy się martwić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...