Skocz do zawartości
duzii

Nowy Komputer- Pozłożeniu Nic Się Nie Dzieje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj przyszedł mi komputer z esc.pl (częsci brałem z zestawu za 3,4k od was ze strony).Oczywiscie wpadłem na świetny pomysł by złożyć go sam... na początku wszystko szło bez problemów aż do czasu uruchomienia.Nie jestem pewien czy dobrze podłączyłem przedni panel bo wszystko jest podłączone a komputer nie reaguje, kompletnie nic sie nie dzieje!NIC!:(

Przedni panel podłączyłem tak:

Górne piny:

1 pin - Power led +

2 pin - power -

3 i 4 pin -power sw(czyli niby power...)

Dolne piny;

1 i 2 pin -hdd led

3 i 4 pin-reset sw

Nie wiem czemu komputer się nie włącza ale zaczynam załować że nie dałem esc go złożyc:I

Powiem jeszce ze w tym zestawie mam inny zasilacz bo chieftec 450 wat i inny dysk.

CO robic?

Edytowane przez duzii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz tylko kabel od power zgodnie z instrukcją od płyty.

Wszystko dobrze podłączyłeś?

Mi ostatnio po zmianie karty komp się nie włączał albo zwiecha przed bootowaniem i wyciągniecie bateryjki pomogło.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zewrzyj śrubokrętem Power SW. Sprawdź, czy zasilanie dobrze podłączone (wtyczka 4pin w pobliżu procesora?)?

Jak to nie pomoże, to podłącz wszystko na stole poza obudową - wyeliminujesz ew. błąd montażu. No i sprawdź, czy zasilacz podaje prąd. Podłącz go na sucho zwierając zielony i czarny przewód we wtyczce. Tyle proponowałbym na początek.

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na tej instrukcji tak to jest opisane że ja bym to podłączył na conajmniej 2 różne sposoby.

HMm czy wszystko dobrze podłączyłem?teraz to już sam nie wiem .. w takich sytuacjach zastanawiam się czy dobrze podłączyłem cd rom a co dopiero czy wszystko dobrze złożyłem... porażka

Ide wypróbować twój sposób i zaraz odpowiem co sie dzieje

 

 

Nic nie dało:( ...

Kończą mi się pomysły co mogłem źle zrobić... nadal nie wiem czy dobrze podłączam przycisk power...

 

rosolini jak moge zewrzeć 2 piny jeśli nie wiem które są od odpalenia?I w instrukcji tak pisze że nie wiele wiem o który chodzi:I

Edytowane przez duzii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rosolini jak moge zewrzeć 2 piny jeśli nie wiem które są od odpalenia?I w instrukcji tak pisze że nie wiele wiem o który chodzi:I

na laminacie przy tych pinach masz napis PW lub PWR. wez srubokret to poprostu zewrzyj te piny na sekunde i pusc.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wygląda to trochę inaczej.Na płycie głównej pisze że pwrbtn jest na dole niby a w instrukcji że jest u góry i już sam nie wiem, pwrbtn mam połączyć z GND tak?CO może być jeszcze powodem brakiem rekacji ze strony komputera?Jak dla mnie na razie najbardziej prawdopodobny jest ten głupi power.... nie wiem wątpie bym coś popsuł podczas składania.

 

Ten power podłączałem na kilka różnych sposobów i żaden nie działa.WOgule można taki się bawić próbując na jednym to drugim pinie...:I?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz go na sucho zwierając zielony i czarny przewód we wtyczce. Tyle proponowałbym na początek.

Nie wiem, mnie uczono że odpalając zasilacz musisz go czymś obciążyć np. CD-ROM'em

Edit: ok, doczytałem, można bez obciążenia, przynajmniej w teorii :)

 

@Duzii

Jak podłączysz wszystko bez uruchomienia komputera, czy pali się zelona dioda na płycie głównej? Czy masz w ogóle taką diodę?

 

Edit: podaj model płyty.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz na laminacie. PWRxxx, ok. zewrzyj ten pin z GND [pin obok]. gorny rzad to zawsze glosniczek systemowy i dioda power. tak mi sie wydaje, ale moge sie mylic. co nie zmienia faktu ze musisz zewrzec PW/PWR/PWRSW/Power z masa. sproboj jeszcze crl cmos, wyciagniecie bateryjki. jak zalej nie bedzie chcai lsie odpalic. to go wyciagnij z budy, rozloz, nastepnie zloz z minimalna iloscia elementow [bez dysku, cd-roma, jedna kosc ram, bez dzwiekowki, siecowki itp] na pajaka, posprawdzaj wszytkie kabelki. Jezeli plyta dalej nie bedzie reagowala. sprawdz poszczegolne elementy na innej plycie jezeli masz taka mozliwosc. sprawdz na innym zasilaczu. zbyt wiele niewiadomych. "komputer nie dziala" rownie dobrze moze by ukruszony chipset lub zcrashowany bios. dalej bedzie brak reakcji to sprawdz czy nie widac jakis mechanicznych uszkodzen na plycie typu, spuchniete kondziolki, ukruszone uklady smd, zimene luty itp i dzwon na gware xD

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam żadnej diodki na płycie głównrocesor

Próbowałem już na 100 różnych sposobów, odłączałem wszystki dyski, cd romy, 1 pamięci i nawet bez karty graficznej bo moja plyta rzekomo ma zintegrowana.. nic ! Zero reakcji.

Mój zestaw to:

AMD Phenom II X4 920 - 799 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : AsRock AOD790GX - 450 zł

RAM : G.Skill 2x2GB 800MHZ PK - 210 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4890 1GB - 1099 zł

Zasilacz: chieftec 450 w

 

Śrubokrętem też próbowałem robić te zwarcie ale nic to nie daje.W instrukcji od płyty głównej pisze że ten power jest u góry na płycie że jest na dole.Zgupiałem dosłownie, nie wiem już czego to wina, nie wiem co teraz sprawdzać.Siedze przy tym komputerze od 16 i nadal jest w tym samym stanie jak był na początku(przed chwilą wszystko rozłożyłem i złożyłem i nic !)

Kończą mi się pomysły , myślałem że wszystko robiłem dobrze a tu nagle lipa.Może ktoś z tą samą płyta zobaczy jak to w koncu jest z tymi kabelkami od przedniego panelu obudowy?BO ja nadal nie jestem tego pewien....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U góry jest, na płycie podpisany jest na dole, ale w dwóch linijkach, PWRBTN jest w pierszej i tyczy sie górnego rzędu.

Ja bym sie upewnił czy dochodzi zasilanie do płyty.

Przełączyłeś ten mały przełącznik na zasilaczu?

Podłączyłeś wtyczkę 24pin i wtyczkę 4 pin do płyty.

Sprawdz czy kabel zasilający siedzi dobrze w zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w manualu widze ze power to gorny rzad piny 3 i 4. diagnozowanie zdechlego sprzetu jest dosc trudne. masz mozliwosc posprawdzanie wszystkich komponentow na innej plycie [kumpel?]. tak to nic nie wykombinujesz. juz chyba wszystko przerabiales. z moze poprostu zasilka padla i nie podaje zadnego napiecia. heh ja sie dziwilem czemu komp nie chodzi przez 20 minut a sie okazalo ze nie wlozylem kabla od zasilacza do kontaktu xD. ot taka mala dygresja. wracjajac do tematu. idz do kogosc z ta zasilka i sprawdz czy dziala. mam nadzieje ze dalej switch w zasilaczu na pozycje on xD. tak tylko pytam

 

edit szpachla2 heh jak ja to pisalem to ty juz dodales posta. uprzedziles mnie

 

Przełączyłeś ten mały przełącznik na zasilaczu?

B-)

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie co śmiać, takie błędy sie zdarzają :)

ze nie wlozylem kabla od zasilacza do kontaktu xD

:)

 

http://technik-ostfriese.com/technik-ostfr...rock790gx/1.jpg

 

Gdyby była dioda to wiadomo czy jest zasilanie. Ale nawet w instrukcji ani słowa o tym nie ma....

Bardzo sie przydaje w szybkim diagnozowaniu.

Widocznie Asrock ostro tnie koszta... :)

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to nie pomoże to "rosolini" miał dobry pomysł, podłącz tylko zasilacz do prądu i zewrzyj zielony z czarnym we wtyczce 24pin.

Dla bezpieczeństwa podłącz jakiś obciążenie ... np. cd-rom.

Wtedy chociaż będziesz wiedział czy zasilacz dziala.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był mój jeden z większych błędów.Składając komputer zamontowałem płytę główna prosto na obudowę i nie zauważyłem że płyta główna praktycznie przylegała do obudowy.I to był główny powód nie odpalania kompa... dziwie się że potem na sucho na łóżku odpalił.Niby na razie wszystko działa zobaczymy jutro:) W każdym razie dzięki wszystkim za szybką pomoc:) Nie sądziłem że tak dużo osób tak szybko odpisze:)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli odpalenie kompa poza obudową jak zawsze pomocne :) Daj jakieś podkładki np. cieniutkie gumowe między obudowę a płyte główną i dopiero przykręcaj.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był mój jeden z większych błędów.Składając komputer zamontowałem płytę główna prosto na obudowę i nie zauważyłem że płyta główna praktycznie przylegała do obudowy.I to był główny powód nie odpalania kompa... dziwie się że potem na sucho na łóżku odpalił.Niby na razie wszystko działa zobaczymy jutro:) W każdym razie dzięki wszystkim za szybką pomoc:) Nie sądziłem że tak dużo osób tak szybko odpisze:)

Pozdrawiam!

Trzeba czytać dokładnie i stosować, bo pisałem ja i pisał też ktoś po mnie, żeby to wszystko zmontować poza obudową. Ale odpisałeś, że nie pomogło a tu okazuje się, że w ogóle nie sprawdziłeś. Po co więc zadajesz pytania, skoro nie stosujesz się do porad? Miałbyś problem rozwiązany w max. pół godziny a tak mordowałeś się do późnego wieczora.

 

btw. Ja dobrze zrozumiałem? Zamontowałeś płytę bez kołków dystansowych?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie w tym całym pośpiechu zamontowałem płytę główna prosto na budzie:D Nie wiem czy coś uległo zniszczeniu :P mam nadzieje że nie ... teraz instaluje windows i zobaczymy czy będą jakieś problemy... Myślę że miałem sporo szczęścia że kompa nie wyleciał w powietrze przy mnie ... Możliwe że jak coś się spaliło to tylko np cześć płyty? I np czym sprawdzić czy wszystko jest ok i na 100% nic się nie popaliło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wszystko działa.Dziwi mnie że w everescie nie pokazuje temp procesora ani mostka ani karty graficznej :I Ale może to związane z everestem ... Jakim 3d markiem najlepiej przetestować wydajność i stabilność? Producent mi dał 3dmark vatange.Może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wszystko działa.Dziwi mnie że w everescie nie pokazuje temp procesora ani mostka ani karty graficznej :I Ale może to związane z everestem ... Jakim 3d markiem najlepiej przetestować wydajność i stabilność? Producent mi dał 3dmark vatange.Może być?

A CoreTemp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem czytajac, ze to zwarcie. Kiedys juz tak mialem z tania obudowa - zamiast kolkow miala wytloczone punkty do przykrecania plyty, ktore ladnie robily zwarcie :) I tak samo, wszystko martwe, nawet oznaki zycia nie bylo

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile macie pkt w 3dmark vantage ?

Mi wyszło szczerze mówiąc chyba trochę mało :I

P9641

GPU SCORE:9707

CPU SCORE: 9450

Co wy na to ?

Myślałem że 4890 na więcej stać

Ogólnie world of warcraft również mi średnio chodzi :o Na max detalach(wszystko 100%) i rozdzielczości 1280x1024 mam 20-30 fps'ow ... Sterowniki do karty graficznej ze strony ati

 

Jest jeszcze jedna dziwna rzecz.Jak wyłacze komputer i włączę jeszcze raz to podczas wciśniecia klawisza power coś piszczy przez sekundę i w tym samym momencie świecą się czerowne diodki na karcie graficznej.

Następnym probleme(ale to może ja coś nie ogarnia) vista nie widzi mi ani karty dźwiękowej zintegrowanej ani tej pod pci( sound blaster 5.1 live )

Edytowane przez duzii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To piszczenie przy włączaniu kompa spowodowane jest przez chłodzenie Procesora : Pentagrama Karakorum. Sygnalizuje ono w ten sposób, czy wentylator na procesorze ruszył. Można wyłączyć ten beeper, bo jest to trochę denerwujące. No ale nie ma się czym przejmować, jeden rzekomy problem masz z głowy.

Ana, diodki na grafie u mnie też zapalają się przy włączaniu (hd4850).

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...