Skocz do zawartości
mlis

Powrót Do Przeszłości Czyli Zestaw Do 350zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problem polega na złożeniu zestawu do 350zł. Słowa problem użyłem specjalnie, ponieważ nie do końca wiem jak zabrać się za wybór podzespołów. Rzecz jasna mówimy tutaj o używanym sprzęcie, najprościej z allegro. Nie wiem jakie kryteria obrać przy wyborze płyty - która na pewno musi posiadać zintegrowaną grafikę, i procesora, nie wiem co w tym przedziale cenowym i z 'tamtego' okresu może być godne uwagi. Za wszelkie wskazówki i tropy będę wdzięczny ;) Głównie pod internet i filmy.

Edytowane przez mrfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie?

 

Coś takiego:

 

http://allegro.pl/item612817198_foxconn_vg...r_1gb_ddr2.html

 

FOXCONN A690VM2MA-RS2H + Athlon 64 LE-1600 + 4x256MB RAM (ta...). Mimo wszystko dość dobra oferta.

 

Obudowę musisz znaleźć sam, choć jakiegoś starego kloca można zgarnąć za 40zł z przesyłką.

 

A co z resztą? Zasilaczem, napędem, dyskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre rozwiązanie podał Gi3r3k.

Możesz też brać takie coś:

http://www.allegro.pl/item612814402_komput...00_0_0_dvd.html

W przedziale cenowym będzie dużo firmowych komputerów, jeśli coś z takich to proponuję z Pentium 4 z HT. Pentium 4 jest jednak grzałką w porównaniu z tym athlonem.

edit: Unikać celeronów, można ewentualnie w przypadku dobrej oferty przyjąć celerona D.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też brać takie coś:

 

Możesz, ale lepiej nie bierz - brak możliwości rozbudowy. Socket754, nic tam lepszego nie włożysz.

 

W zestawie podanym przez Gierka, jest możliwość rozbudowy. W przyszłości można by o jakiegoś Athlona X2 się pokusić.

 

p.s. Tak, wiem ze to zestaw do internetu itp. xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3268313[/snapback]

Obudowę musisz znaleźć sam, choć jakiegoś starego kloca można zgarnąć za 40zł z przesyłką.
Dokładnie do tego zmierzam - coś przewiewnego i w dobrej cenie. Myślę, że z tym już jakoś poradzę.

 

 

A co z resztą? Zasilaczem, napędem, dyskiem?

FDD, HDD, DVD i zasilacz posiadam ze starego grata z którego muszę poskładać trochę nowszego (: na tym FOXCONNie zasilanie jest 24 pinowe?

 

W przedziale cenowym będzie dużo firmowych komputerów, jeśli coś z takich to proponuję z Pentium 4 z HT. Pentium 4 jest jednak grzałką w porównaniu z tym athlonem.

edit: Unikać celeronów, można ewentualnie w przypadku dobrej oferty przyjąć celerona D.

Tak jak napisałem wyżej, nie warto inwestować w coś, co leży u mnie na półce.

 

 

3268443[/snapback]

W zestawie podanym przez Gierka, jest możliwość rozbudowy. W przyszłości można by o jakiegoś Athlona X2 się pokusić.

p.s. Tak, wiem ze to zestaw do internetu itp. xD

Gdyby to był sprzęt dla mnie, rozmowa wyglądałby nieco inaczej, ale dostałem wytyczne i muszę się w nich zamknąć. Rozbudowa - prawie na każdej płaszczyźnie z wyjątkiem płyty, dlatego praktycznie jestem zdecydowany. Edytowane przez mrfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...