Skocz do zawartości
malkovich

Laptop + Windows Xp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

przejrzałem kilka stron forum i nie widzę takiego tematu.

 

Otóż, chodzi mi o to, jakie laptopy (jacy producenci) pozwalają na instalację Windowsa XP. Piszę o sprzętach stosunkowo nowych (max 1 rok...) Właśnie miałem w rękach HP DV7-1280 (max opcja) i zrobiłem za pomocą nLite'a płytke z Windowsem XP ze zintegrowanym sterownikiem SATA. Jednak widzę tylko niebieski ekran. W BIOSIE nic nie ma do ustawienia.

 

Przygodę z laptopami zakończyłem w czasach IBM T30 i tam nie było problemu zainstalować dowolny system. A w tym HP DV7 to w BIOSIE jest wyszarzona informacja:

 

FACTORY OPERATING SYSTEM: WINDOWS VISTA.

 

Naczytałem się w sieci, że HP odradza instalować tam XP, że nie dostarcza sterowników, jak dla mnie porażka.

 

Czy inne marki nowych laptopów można kupić z XP, lub można w miarę bezboleśnie (jak na PC) zainstalować XP? Może komuś się udało.

 

Pozdrawiam

T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat a dokladnie pytanie zbyt ogólne i nikt nie będzie za Ciebie na nie odpowiadał.

 

sprawa nie tyczy się konkretnej firmy a poszczególnych modeli laptopa. Możliwość Instalacji XP można przeważnie znaleźć w seriach biznesowych np Toshiba Tecra, HP 6... itd.

 

na pytanie odpowiesz sobie sam oglądając i spisując jego model w sklepie/internecie a następnie szukasz na stronie producenta czy są sterowniki pod XP.

 

inne kombinacje jakie opisujesz zazwyczaj kończą się niepowodzenie bo o ile można dopasować jakieś stery do grafy, czy sieciówki ze strony producenta podzespołu to bez sterownika do chipsetu nie ruszysz i tu jest pies pogrzebany

 

Pozdro

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Czy inne marki nowych laptopów można kupić z XP, lub można w miarę bezboleśnie (jak na PC) zainstalować XP? Może komuś się udało.

 

Pozdrawiam

T.

Nie ma lapa,którego się nie da przerobić na XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lapa,którego się nie da przerobić na XP.

Ale są takie co z nim nie współpracują za dobrze :sad:

Ogólnie to wszystkie lepsze Asusy mają Vistę Business która ma możliwość downgradu do XPP, więc i stery po xp muszą być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko znalezienie ich to nie lada wyczyn. Sam walczyłem z brata F5R i nie obyło się bez ponad godziny spędzonej w Google i kilku różnych wersjach sterowników. Ostatecznie jednak wszystko ruszyło.

 

Generalnie część modeli ma sterowniki dla XP i z nimi nie powinno być żadnych problemów. Gdy tych sterowników brak, zaczynają się schody i nie zawsze walka kończy się zwycięstwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko znalezienie ich to nie lada wyczyn. Sam walczyłem z brata F5R i nie obyło się bez ponad godziny spędzonej w Google i kilku różnych wersjach sterowników. Ostatecznie jednak wszystko ruszyło.

 

Generalnie część modeli ma sterowniki dla XP i z nimi nie powinno być żadnych problemów. Gdy tych sterowników brak, zaczynają się schody i nie zawsze walka kończy się zwycięstwem.

U m nie problem jest taki, że płytka z Windowsem XP (ze zintergowanym za pomocą NLite'a sterownikiem SATA AHCI do chipsetu INTEL ICH8M) nie uruchamia się - wyskakuje blue screen. W BIOSIE nie ma opcji "Native SATA Support".

 

Gdybym już zainstalował XP to ze sterownikami bym sobie ostatecznie poradził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U m nie problem jest taki, że płytka z Windowsem XP (ze zintergowanym za pomocą NLite'a sterownikiem SATA AHCI do chipsetu INTEL ICH8M) nie uruchamia się - wyskakuje blue screen. W BIOSIE nie ma opcji "Native SATA Support".

 

Gdybym już zainstalował XP to ze sterownikami bym sobie ostatecznie poradził.

Miałem to samo. Powodem jest zły sterownik. Spróbuj innego. Oczywiście wybrałeś sterownik trybu tekstowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...