Skocz do zawartości
unit1.cpp

22 Vs 24 Cale

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytałem temat Panoramy LCD 22" i tam sie dowiedzialem ze występuje problem z dużym rozrzutem jakościowym w tym czy jakos tak, w tym DELLu. toms83 ty sie tam wypowiadaleś miedzy innymi. Jeśli zakupie tego DELLa to co przetestowac zeby sie dowiedziec czy mam sprawny monitor?

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodziło o to, że część osób narzekała, na to, że jedna strona może mieć ciemniejszy odcień ( lekka zieleń ) a druga jaśniejsza. Spora część matryc IPS ( produkcji LG.Philips ) ma tego typu "defekt". Pytanie, czy zakupiony monitor będzie miał bardzo widoczny, czy raczej słabo widzialny zafarb. Najbardziej widać to na planszy białej i szarej.

Tak to wygląda: przykład

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to raczej w USA narzekali, na naszym forum chyba nikt...

 

edit: OK, jedna (E57) wymieniała, ale tam nie do końca o to chodziło (pasek u góry ciemny), reszta (więcej niż 5 osób) zadowolona. ;)

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze Wam tak truje, ale chce wybrać najlepiej.

Kolejne pytanie: załóżmy że nie spodobaja mi sie paski i bede chcial skalować obraz. Jesli wymusze to sterownikami to czy jakość takiego skalowania bedzie gorsza niż gdyby to monitor przeskalował obraz? Gdzie niegdzie spotkałem się z opiniami typu "monitor dobrze skaluje", stąd bierze się moje pytanie.

No i jeszcze jedno: czy istnieje szansa ze znajde 24" w cenie do 1500zl o podobnej jakosci obrazu jaka oferuje wymieniany tutaj DELL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj nie ma różnicy w skalowaniu przez monitor czy kartę graficzną. Zależy od skalera w monitorze. Ale nie wygląda to tak ładnie jak w natywnej. Osobiście wolałbym grać z paskami niż skalować. Ale jak kto woli.

 

Za 1500 zł ciężko. Chyba że jakaś używka na PVA.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Bardzo stara konstrukcja. Starsza wersja matrycy. W sumie to i tak lepszy wybór, niż jakakolwiek TN.

Do grania tez ? :P Smuzenia , ghsotingu , blurringu nie ma ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie TN będzie tutaj szybsza. Lekkie smużenie może być widoczne. Co kto woli. No ale w tej cenie nic innego się nie znajdzie.

Lekkie ?,starszy model i do tego PVA to gwarantuje duże smuzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Lekkie ?,starszy model i do tego PVA to gwarantuje duże smuzenie.

Ja nie pytalem , ja ironizowalem ;)

 

Wiem jak dzialala FP93GP w szybkich gierkach , a to jakos bardzo stary sprzet nie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra a teraz pytanie całkiem z innej beczki. Ten DELL jest do wyhaczenia w Bielsku Białej. Ode mnie to są setki kilometrów. Załóżmy że odbiore od kuriera monitor, kurier sobie pojedzie, ja podlacze moniaka i okaze sie ze sa martwe pixele. I teraz co, musze wysylac monitor kurierem do BB za 50zl. Czy jest mozliwosc, albo prawo przytrzymania kuriera na czas sprawdzenia monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety odpada. Na dniach kupuje 42 cale także jeden TV mi wystarczy.

 

EDIT: Ok, pytanie powyżej odpada. Mam teraz inne, też po za tematem. Chce w jednej grze włączyć split-screen. Na jednej panoramie podzielony obraz może być zbyt mały. Czy istnieje mozliwość połączenia monitora CRT 17" z 22" wide LCD tak żeby oba wyświetlały jeden wielki pulpit? Nie chodzi mi o sklonowanie obrazu tylko o to żeby uzyskać bardzo szeroki obraz.

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkowałem monitor 24 calowy przez 7 dni i na początku wszystko wydawało się super. Jednak przy dłuższym przeglądaniu stron www doszedłem do wniosku że ten rozmiar jest przytłaczający (do gier i filmów super) To tak jakbyście trzymali wielką płachtę papieru z drobnym tekstem i czytali to. Wymieniłem monitor na 22 cale i jestem bardzo zadowolony - nie męczy przy przeglądaniu stron www, a do gier i filmów też super. Pewien kompromis ale coś za coś, jeśli się chce mieć monitor uniwersalny to zdecydowanie polecam 22 cale.

Poza tym we wszystkich monitorach na matrycy TN uciekają kąty - szczególnie widać to na ciemnym tle przy górnej krawędzi monitora przyciemnienie kolorów, a im większy i wyższy ekran to efekt ten jest bardziej widoczny. Nie jest to może tak bardzo wkurzające ale mnie to trochę denerwowało w grach, co też przemawia za 22 calowym. Cena również... uważam że przedobrzyć też nie jest za dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotrek30 czcionka na 24" o rozdzielczości 1920x1200px jest większa niż na 17" z 1280x1024, tylko że monitory z taką rozdzielczością używa się w trochę inny sposób - nie powiększa się okna na całą szerokość a tylko na odpowiednią i obok możemy sobie dać jakiśprogram, kalkulator, edytor tekstowy i używa się o wiele przyjemniej niż mniejszy monitor...

 

Ale o gustach się nie dyskutuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tez tak myślałem jak @Piotrek, 22" wystarczy, na 24 jest za mały tekst, gierki nie pójdą. Myliłem się. :razz:

Rozdzielczość jest w sam raz, 24" odpowiednie. Tekst powiększamy i mamy super ostry, duży i wygodny do czytania. Gierki malina, chodzą z AA i AF, filmy nie muszę chyba mówić. A że jestem maniakiem filmów HD to taki monitorek idealnie dla mnie.

 

BTW Miałem okazję posiedzieć trochę na 26". Po 6 miesiącach spędzonych na plamce 0.270 mm obraz na 26 był taki brzydki że ech. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi to wielkość czcionek bo to się da poprawić ustawiając większe DPI lub powiększenie w przeglądarce (próbowałem różnych ustawień), ale wielkość ekranu, która na tekstach była dla mnie przytłaczająca przy dłuższym siedzeniu na stronach www. Doszedłem do wniosku, że przeglądanie stron www jest podobne do czytania książki lub prasy. Czy wygodniej się czyta mając jedną wielką płachtę papieru czy np dwie mniejsze?, ja zdecydowanie wolę ten drugi format, a 22 cale wcale nie jest małe. Dodam jeszcze, że w pracy użytkuję drugi mniejszy komputer, być może gdybym użytkował tylko ten jeden 24 calowy to bym się przyzwyczaił, a w moim przypadku zwyczajnie bolała mnie głowa i ciężko było mi się przestawić, czułem wręcz niechęć do otwierania stron www na tak wielkim kolosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi to wielkość czcionek bo to się da poprawić ustawiając większe DPI lub powiększenie w przeglądarce (próbowałem różnych ustawień), ale wielkość ekranu, która na tekstach była dla mnie przytłaczająca przy dłuższym siedzeniu na stronach www. Doszedłem do wniosku, że przeglądanie stron www jest podobne do czytania książki lub prasy. Czy wygodniej się czyta mając jedną wielką płachtę papieru czy np dwie mniejsze?, ja zdecydowanie wolę ten drugi format, a 22 cale wcale nie jest małe. Dodam jeszcze, że w pracy użytkuję drugi mniejszy komputer, być może gdybym użytkował tylko ten jeden 24 calowy to bym się przyzwyczaił, a w moim przypadku zwyczajnie bolała mnie głowa i ciężko było mi się przestawić, czułem wręcz niechęć do otwierania stron www na tak wielkim kolosie.

Nie wiem czy wiesz ale przeglądarkę www da się uruchomić w oknie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek nie chcę krytykować Twojej decyzji, ale te argumenty są jakieś takie nie za bardzo. Przecież na 24" tym bardziej idzie otworzyć sobie 2 strony obok siebie, czy to przeglądarki czy jakiś arkuszy. Wydaje mi sie, że zbyt szybko zrezygnowałeś. Dokładnie tak samo zrobiłem, jak przechodziłem z 19" na 24". Był to zbyt duży przeskok, a ja dałem sobie za mało czasu na przyzwyczajenie. Bo o to tutaj chodzi, kwestia czasu i przestawienia na nowe warunki. Co prawda, mój pierwszy 24" monitor to kompletna porażka była, :wink: no ale teraz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz 24 i nie spuszczaj sie nad sipsami czy innymi - płacisz tylko za ciut lepsze odwzorowanie kolorów(jak nie zajmujesz sie grafika to o kant tylka to potluc) i szersze kąty (i tak zazwyczaj sie siedzi na wprost wiec ten plus tez nic nie wart)

lepiej powiedzcie jak te sipsy czy pva zachowuja sie od dolu i gory bo z bokami byle scierwo na TN radzi sobie doskonale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...