Skocz do zawartości
mypod

Monitor Za 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

To mój pierwszy post więc chciałem się przywitać :)

Zastanawiam się nad kupnem monitora.

Co byście mi poradzili, drodzy forumowicze?

Uzywam monitor do:

1/Neta/dokumentów

2/filmów

3/grafiki

4/czasem gier- strategie i wyścigi

Wstępnie rozważam 3:

Czyli NEC 24WMGX3, EIZO FlexScan S2231W i DELL 2408WFP.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Z tych 3 można od razu wykreślić Dell 2408. Przy tej kwocie, szkoda kupować ten monitor. Bardzo szeroki gamut ( przejaskrawienia w grach i filmach ), wysoka minimalna jasność.

 

Z tego co widzę, to zastosowanie ogólne. W takim wypadku, ten Nec będzie najlepszym wyborem. 24", mały Input Lag, matryca A-MVA.

Ogólnie z tej podanej przez Ciebie trójki to Eizo wypada najlepiej, ale z racji że to "tylko" 22", lepiej celować w Nec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie około 3700-4200 zł jest S2431W. Świetny model, regulacje, liniowość. Za moment ma wyjść jego nowsza wersja, S2432, ale pewnie będzie sporo droższa, a różnice raczej kosmetyczne.

Widziałem wczoraj w sklepie EIZO S2431WK (nie wiem co znaczy to K) za 3400zł

Oświecicie mnie o co chodzi z tym K?

Edytowane przez mypod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena wygląda stosunkowo normalnie (przed skokiem dolara/euro jeśli dobrze pamiętam ten monitor kosztował jakoś ponad 3K).

W sumie EIZO 22" kosztuje 900zł taniej niż ta 24", ale za to 24" ma fullHD i jest chyba bardziej przyszłościowa i starczy na kilka lat..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A porównywał ktoś NEC 24WMGX3 i eizo S2431WK?

Bo zastanawiam się czy jest sens dokładania 900PLN....

Z góry dzięki za odpowiedź

 

Nie wiecie gdzie można je w Krakowie obejrzeć??

Edytowane przez mypod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie odpowiedz prosta - jak cie stac, bierz EIZO - minimalizujesz wszelkie szanse na jakies problemy :) Nec mi sie z recenzji i dzialania bardzo podobal. Design coz..wole juz Neca niz EIZO :) ale to akurat kwestia gustu.

 

Pamietaj,...za te 900 zl zawsze mozesz se ze stanow drugiego vertexa zamowic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie odpowiedz prosta - jak cie stac, bierz EIZO - minimalizujesz wszelkie szanse na jakies problemy :) Nec mi sie z recenzji i dzialania bardzo podobal. Design coz..wole juz Neca niz EIZO :) ale to akurat kwestia gustu.

 

Pamietaj,...za te 900 zl zawsze mozesz se ze stanow drugiego vertexa zamowic :P

W sumie dla mnie największym priorytetem jest cisza, a potem wydajność... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał @ilear. Jak jest kasiorka, to lepiej Eizo. PVA jest mimo wszystko minimalnie lepsza od MVA, poza tym, Eizo 2431W to jeden z najlepszych modeli 24". Świetny kontrast, czerń, czas reakcji bardzo dobry, dopalacz dobrze wyregulowany, nie ma żadnych przebić. Ja bym brał Eizo. Nec są mało powtarzalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) poza tym, Eizo 2431W to jeden z najlepszych modeli 24". Świetny kontrast, czerń, czas reakcji bardzo dobry, dopalacz dobrze wyregulowany, nie ma żadnych przebić. (...)

potwierdzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...