Skocz do zawartości
piotrekp2507

Wymiana Procesora W Leciwym Już Sprzęcie

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam taką oto płytkę oraz celerona 1,7. Czy zmiana procesora na jakiegoś intela 2,4 będzie odczuwalna w mocy? Wiem że taka moc może być śmieszna dla niektórych, ale ja nie mam funduszy na nowy sprzęt a jeśli mógłbym np obejrzeć już filmy w hd jeśli wydał bym 50zł na procesor to z pewnością bym to uczynił.

Edytowane przez piotrekp2507

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli w sumie nie ma co sobie chyba głowy zawracać :/ na twoim sprzęcie nie idzie?

 

Znalazłem taki procek ale na stronie producenta pisze że ta płyta do max 400FSB. Czyli nie pójdzie? Czy będzie chodzić na 400MHz?

 

INTEL PENTIUM 2.66 GHz OEM Oznaczenie kodowe procesora			   SL6PECzęstotliwość:										 2.66 GhzL2 cache													512KBFSB														  533MhzSocket															478Rdzeń											   NorthwoodTechnologia									0,13Mikrona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz grafikę? Jak wspierającą PureVideo HD albo Avivo HD to masz instrukcję jak odpalać filmy w hd:

http://iphonedaily.net/other-news/hardware...-cpu-usage.html

 

Co do procesora, to prawdopodobnie będzie on działał ale na zaniżonej szynie fsb. Zawsze możesz poszukać northwooda z szyną 400Mhz - ostatnio widziałem takie na allegro z ceną 9zł w kup teraz :lol: Ceny tego sprzętu są po prostu śmieszne, sam niedawno kupiłem p4 2.26 za 15zł :>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli w sumie nie ma co sobie chyba głowy zawracać :/ na twoim sprzęcie nie idzie?

Procesor nie wyrabia, dopiero jak puszczę przez kartę graficzną to lepiej jest. Ale w dalszym ciągu przycina przy większym ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie! Tylko nie celerona northwooda! Lepszy będzie ten P4 2ghz. Chociaż ja wolałbym dopłacić jeszcze raz tyle i kupić P4 2,4 na fsb 400. O te 200 - 300 mhz dałby się pewnie podkręcić na tej płycie, co w porównaniu z poprzednim procesorem da już bardzo duży skok wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem czy pójdzie bo nigdy nie sprawdzałem HD na P4. No ale kolega wyżej potwierdził że nie ma szans więc chyba tak jest.

Chyba faktycznie nie ma sensu zmieniać procesora, lepiej odkładac na nowy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu

 

Dokładając 150zł złożysz coś na AM2 z procem typu A64 3200+, który spokojnie wyprzedza wydajnością P4 3.0GHz - i będziesz miał możliwość łatwiutkiej wymiany proca na dwurdzeń (+ ~60zł) lub dołożenia RAMu (tanie DDR2) czy lepszej grafiki (PCI-E). Sam się niedawno przekonałem, że to zupełnie bezsens brnąć w stare technologie bo w sumie niewiele drożej można mieć coś znacznie nowocześniejszego, co da się jeszcze tanio rozbudować w przyszłości.

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zależy czego oczekujesz. Ja bym polował na Abita KN9 takiego jak mam, dobry do kręcenia, 4 stolty RAM, Full ATX - ale koszt samej płyty to raczej 150+zł

Da się też ogarnąć jakąś płytę za ~90zł, ale wtedy raczej można pożegnać się z jakimś konkretnym OC, rozmiar pewnie microATX i 2 sloty RAM.

Następna rzecz procesor, jednordzeniowy 3200+ 2.0GHz to ~60zł, dwurdzeniowy 3600+ X2 1.9GHz ograniesz za 100zł. Oczywiście można teraz kupić singlecore i później łatwo wymienić :)

Do HD przydałby się dualcore.

RAM, ceny to około 50-60zł za 2GB i 25-30zł za 1GB. Grafika na PCI-E, to zależy czy i w co grasz. Ceny zaczynają się od 25zł za jakieś badziewia (do pracy biurowej), przez 60zł za 6600GT i 80-100zł za 7600GS. Oczywiście nawet taka 6600GT za 60zł jest kolosalnie szybsza od R9550 którego posiadasz (a którego sprzedasz za 40zł)

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak sobie odpuszczę kupowanie nowej płyty i reszty bo z takim budżetem jaki mam to nie ma sensu.

Jak myślicie jakie FSB będę mógł osiągnąć?

Wygląda na to, że płyta nie posiada dzielnika 1/4 dla PCI. Bezpieczne FSB w tych warunkach to 112, max. 120-124 ale tutaj już ryzykujesz uwaleniem dysków. Dlatego nie ma sensu kupno P4 na szynie 533, tylko na szynie 400 i najlepiej z najwyższym możliwym zegarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak sobie odpuszczę kupowanie nowej płyty i reszty bo z takim budżetem jaki mam to nie ma sensu.

Jak myślicie jakie FSB będę mógł osiągnąć?

Za to co masz uzyskasz 100-120zł, nowe graty to 250zł... praktycznie za 150zł jest to do ogarnięcia. Według mnie warto. Ale jeśli chcesz nowy proc, cóż, musisz kupić coś z szyną 400. Ale to nie takie proste. Celerony odpadają bo to shit, 128kb L2, 2.6GHZ Celerona można udupić (zużycie 100%) podczas przeglądania www w Firefoxie. Zostaje Pentium 4. Ale tutaj problem z dostępnością. teoretycznie masz do dyspozycji 2.0, 2.2, 2.4, 2.5, 2.6, 2.8GHz z szyną 400... ale im wyższe taktowanie, tym trudniej je zdobyć. 2.4GHz najcześciej mają FSB533, a 2.5, 2.6 i 2.8 są mega rzadko dostępne. 2.2GHz też niepopularny, a 2.0GHz to już dość niskie takty. Ponadto nadal będziesz siedział na złączu AGP i DDR, zamiast współczesnych DDR2 i PCI-E

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zły wybór.... albo w ogóle się nie uruchomi (czarny ekran), albo pójdzie na 2000MHz... co jest bezsensem, bo w takim wypadlku można było kupić normalnego 2.0GHz P4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - trzeba było dołożyć i brać np. coś takiego: P4 2,6

Co do dzielnika PCI - masz w ogóle w biosie (lub na zworkach) możliwość ustawienia FSB na 533(133) i wyżej?

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na celki nawet nie patrz.

A wymień na coś z jak najwyższym zegarem i fsb 400. Albo wymień też płytkę na coś ciut lepszego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...