Skocz do zawartości
costi

[artykuł] Amd Phenom Ii X4 955 Black Edition - Jeszcze Więcej Mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafikaAMD nie próżnuje i poszerza swoją ofertę procesorów. Phenom II X4 955 oraz 945 Black Edition to brakujące ogniwo rodziny procesorów AM3. Wcześniejszy model, 940 Black Edition, nie posiadał natywnej obsługi nowej podstawki, a raczej obsługi DDR3. Nowy procesor już jest przygotowany na jednoczesną obsługę obu rodzajów podstawek lub jak kto woli – pamięci. Przy okazji premiery nowych procesorów, aby było ciekawiej, wdrożono także kilka unowocześnień platformy Dragon. Czym nowym AMD nas uraczyło tym razem? Zapraszamy na następne strony naszego testu!

Pełna treść artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bład w tabelce ze specyfikacją Phenomów - powinno chyba być Deneb, nie Daneb.

Jak coś jeszcze wygrzebę to napiszę, narazie w porządku artykuł :)

Przepraszam, ale w srodku nocy moga przydazyc sie literowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co autor bardziej poleca: Quada 9550, czy opisywanego Phenoma ? Artykuł bardzo ciekawy.

@pioter66 nie możesz założyć osobnego tematu?

 

Bardzo dobry artykuł. Krótko, zwięźle i na temat :)

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Niezwykle interesujący pobór prądu. To pierwszy test jaki widzę gdzie AMD wygrywa z Intelem. O ile w idle Phenomy II faktycznie są oszczędniejsze od Core 2, to nie wiem skąd się wzięło 20-40 W więcej dla Core i7? Może warto by coś poustawiać w BIOS-ie, bo te procesory mają rewelacyjne oszczędzanie energii w idle.

 

W stresie Core 2 pobierają mniej prądu, oczywiście nie zegar w zegar ale Q9450 od 940-tki oszczędniejszy jest. Natomiast 60-65 W więcej dla Core i7 jest jakąś śmiesznością. Jak wy to mierzyliście???

 

Prawie szoku doznałem widząc ten wykres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezwykle interesujący pobór prądu. To pierwszy test jaki widzę gdzie AMD wygrywa z Intelem. O ile w idle Phenomy II faktycznie są oszczędniejsze od Core 2, to nie wiem skąd się wzięło 20-40 W więcej dla Core i7? Może warto by coś poustawiać w BIOS-ie, bo te procesory mają rewelacyjne oszczędzanie energii w idle.

 

W stresie Core 2 pobierają mniej prądu, oczywiście nie zegar w zegar ale Q9450 od 940-tki oszczędniejszy jest. Natomiast 60-65 W więcej dla Core i7 jest jakąś śmiesznością. Jak wy to mierzyliście???

 

Prawie szoku doznałem widząc ten wykres.

W odroznieniu od innych redakcji, nie uzywamy trybow oszczedzania energii, jak rowniez testowany jest tylko procesor, a grafika w spoczynku. Nie wiem czym sie zszokowales, jak od pierwszego Phenoma II jak rowniez Core i7 prezentujemy takie odczyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie czytałem waszych wczesniejszych recenzji. Jak można nie używać trybów oszczędzania energii? To jak można stwierdzić ze procesor jest oszczędniejszy? Zupełnie bez sensu. Bez zmniejszania mnożnika i napięcia Phenom II nawet w spoczynku będzie pobierał wyraźnie więcej prądu od Core 2 (ilość tranzystorów i zdecydowanie wyższe napięcie).

 

A w większości testów obciąża się sam procesor, ale nawet jeśli nie to jakie to ma znaczenie. Grafika będzie pobierać tyle samo, więc różnica w poborze przez całą platformę będzie taka sama.

 

Jak pisałem jeszcze takich wyników nie spotkałem. Sorry, ale coś jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem waszych wczesniejszych recenzji. Jak można nie używać trybów oszczędzania energii? To jak można stwierdzić ze procesor jest oszczędniejszy? Zupełnie bez sensu. Bez zmniejszania mnożnika i napięcia Phenom II nawet w spoczynku będzie pobierał wyraźnie więcej prądu od Core 2 (ilość tranzystorów i zdecydowanie wyższe napięcie).

 

A w większości testów obciąża się sam procesor, ale nawet jeśli nie to jakie to ma znaczenie. Grafika będzie pobierać tyle samo, więc różnica w poborze przez całą platformę będzie taka sama.

 

Jak pisałem jeszcze takich wyników nie spotkałem. Sorry, ale coś jest nie tak.

Jakos nie jestem odosobniony w tym swoich pogladach. Nie wierzysz? Zapraszam na pokaz live do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(ilość tranzystorów i zdecydowanie wyższe napięcie).

No ale co to ma do rzeczy, skoro w phenomie tranzystory są inne niż w i7? To jaki prąd jest przy jakim napięciu zależy od konkretnej technologi, a nie tylko od wymiaru charakterystycznego. Jeden tranzystor AMD w stanie nasycenia i odcięcia ma inne prądy niż jeden tranzystor Intela w identycznych warunkach, w układzie AMD mogą też występować zdecydowanie inne pojemności niż w układzie intela. Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No brawa dla AMD widze ze juz "prawie" dorównują wydajnością układom intela sprzed dwóch lat :) Ale to pewnie zapychanie rynku i zbieranie funduszy na konkurencje dla 32nm nahelma ktory ma sie pokazac pod koniec tego roku. Poza tym testów gier jak zawsze mało. Nie wiem czy sprzet dostarczany jest na 24H ze tylko tyle sie udaje przetestowac bo na egieldzie czy pclab mozna sie znużyć od klikania "następna strona artykułu" a tutaj wszystko na jednej stronie. Gz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Egielda sprzet testowy ma ze sklepow , a nie od producentow stad moga sobie testowac dluzej. Robia to jednoczesnie po to by nie bylo pozniej jakichs naciskow , gdy sprzet jest do 4 liter.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egielda sprzet testowy ma ze sklepow , a nie od producentow stad moga sobie testowac dluzej. Robia to jednoczesnie po to by nie bylo pozniej jakichs naciskow , gdy sprzet jest do 4 liter.

Mnie akurat najdłużej zdarza się testować sprzęt od producenta. Jakoś bardziej sklepy przywiązują wagę do terminów [; Edytowane przez bagienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko, mam E8400@3.9ghz itd... czy warto byłoby zamienić na AM3 z tym prockiem X4 955@3.8ghz. Chodzi o to czy odczuję przyśpieszenie, szczególnie w grach jak crysis bo akurat w to głównie pykam.

 

Recka fajna :)

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to dało wyraźnego kopa platformie, która teraz może z powodzeniem konkurować nie tylko z procesorami Quad core dla Socketu LGA775, ale również powoli doganiać Core i7.

To, że na wykresie Phenom znajduje się pod i7 nie musi oznaczać, że dogania, szczególnie skoro w większości testów to jest raczej przepaść, a nie "doganianie", które widać tylko w teście 3DM06 i CoJ DX10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko, mam E8400@3.9ghz itd... czy warto byłoby zamienić na AM3 z tym prockiem X4 955@3.8ghz. Chodzi o to czy odczuję przyśpieszenie, szczególnie w grach jak crysis bo akurat w to głównie pykam.

 

Recka fajna :)

 

 

 

Tam gdzie soft nie wykorzysta 4 jajek to raczej odczyjesz spowolnienie jesli juz :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...