Skocz do zawartości
dziobek1166

Komp Do Gier.

Rekomendowane odpowiedzi

co zmienić w min zestawie.

c2d 8200 2,66ghz@ 4ghz

8800gts512

4gb ram 1000mhz

ga ep35 ds3

wystarczy samą grafe czy proca też?

dodam ze lubie miec około 60fps w nowych grach na max detalach 30fps to nie jest dla mnie płynnośc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor mam 19cali czyli 1280 na 1024. i nie zamierzam go zmieniać tak za 1500zł co by tu można było polepszyć. oczywiście jesli sprzedam karte to już będzie 1800zł mozna tak tez na to patrzeć.

gry to te co wyjdą chcialbym żeby mi smigały dirt2 tdu2 nfs shift crysis2. po zmianie jeżeli w crysis na very high 16anizotropowe i 8 krawędzię będzie 70-80fps to z tymi grami co wyjdą nie powinno być problemów chyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis aa 8 i af 16 i v high i ty chcesz mieć 70-80fps?

kolega ma 2gb ram c2d e4300 1,8ghz i gtx280 i na monitorze 19 cali (1280 na 1024) miał 70 fps srednio jak kupil monitor 24cale 1920 na 1080 to ma 50-60fps tylko wygładzanie zmniejszył z 8 na 4. na taki monitorze jak ja mam to ma około 70 fps. przy dynamiczniejszych scenach ( np na statku ostatnia plansza jak sie w tego kosmite nawala pierwszego dużego z minimuga ) to mu spada z 70 do np 45 bo ma proc słaby ale jak się nie dzieje za dużo na raz to super mu śmiga.

 

To już raczej w 1800zł się nie zmieści.

Po co ci tyle fps?

na monitorze 19 cali zawsze jest więcej fps niz na 24 cale gdzie rozdzielczość jest dużo dużo większa i trzeba taką ustawić na max zeby najlepsza jakośc była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss13

Oprócz tego jak może Ci nie starczać 30 FPS ?

Nie rozumiem pojęcia "niepłynna płynność".

Ludzkie oko raczej nie widzi różnicy między ~31 a 131 rzeczywistych FPS.

Edytowane przez Adamuss13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego jak może Ci nie starczać 30 FPS ?

Nie rozumiem pojęcia "niepłynna płynność".

Ludzkie oko raczej nie widzi różnicy między ~31 a 131 rzeczywistych FPS.

w crysis róznica pomiędzy 30fps a 45 fps jest duża. mój monitor nie wyswietli i tak więcej niż 75fps i tyle chcem mieć. gtx285 z moim procem da rade wyświetlić tyle fps w crysis ale nie wiem jak z przysłymi gierkami które pojawią się jeszcze w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego jak może Ci nie starczać 30 FPS ?

Nie rozumiem pojęcia "niepłynna płynność".

Ludzkie oko raczej nie widzi różnicy między ~31 a 131 rzeczywistych FPS.

w dirt różnica w płynności grafiki między 30fps a 60fps jest ogromna aż chce sie grać na 30fps jak dla mnie to tnie!! chociaż 30fps jest uznane za "płynność"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss13

w crysis róznica pomiędzy 30fps a 45 fps jest duża. mój monitor nie wyswietli i tak więcej niż 75fps i tyle chcem mieć. gtx285 z moim procem da rade wyświetlić tyle fps w crysis ale nie wiem jak z przysłymi gierkami które pojawią się jeszcze w tym roku.

Grałem jakoś na ~20 FPS'ach (na laptopie) i jakoś się dało.

Wydaje mi się, że to co pokazuje FRAPS to niezawsze prawda, ale mogę się mylić.

 

#edit: Z mojej strony koniec OT.

Edytowane przez Adamuss13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Q9550 i HD4890.

 

Jakie masz chłodzenie i zasilacz?

nie wiem czy warto proca zmieniać lepiej grafikę bardzo mocną. chłodzenie mam dobre bez niego nie uzyskał bym 4ghz na c2d 8200 2,66ghz.

zasilacz sprzedam znajomemu za 100zł a kupię za 350zł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dirt różnica w płynności grafiki między 30fps a 60fps jest ogromna aż chce sie grać na 30fps jak dla mnie to tnie!! chociaż 30fps jest uznane za "płynność"

Wszystko zależy od gry - każda ma inny próg płynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie :) różni się 31 klatek od 32 ??

 

To więc o co zawodzą CS gracze o tych 100 klatkach na s bo inaczej grać się nie da ??

da się grac na 30 fps ale jak mawydac ponad 1000zł na kartę graficzną to nie chcem miec 30fps:) na niej bo na swojej mam 30 fps w crysis na wery high bez wygładzania a na high 45fps też bez wygładzania. nie wiem czemu jak włącze wygładzanie z zero na 8 to jest 5fps:( chyba pamięci za mało.

 

Jeżeli 60fps to dopiero płynność to 30 fps jest niegrywalne, a prawie wszystkim to wystarcza.

kiedys jak miałem 30fps to się cieszyłem że mi gra nie tnie na max ustawieniach ale jak zobaczyłem jak w tą samą grę gra sie na 60fps to wtedy zrozumiałem że może być dużo płynniej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie nazywa offtopic ;P Po co rozwodzic sie nad granica plynnosci skoro problemem jest to ze w tym budzecie nie kupi sie karty ktora spelni wymagania ktore zakladasz. A czemu to chyba sam stwierdzisz, skoro po wlaczeniu aa masz taki spadek to wiele wyjasnia. Karta za 1k moze byc dobra, ale do 70fpsow i all na high + AA... to potrzebujesz jakiegos cuda (nie w tym sensie xDtj nie od nV)

 

Dodam jeszcze ze rowniez jestem za quadem ;] Chociaz twoj na 4ghz wykrecony tez bardzo ograniczac nie powinien.

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss13

Szybko przyzwyczajamy się do dobrego :P.

 

A niby tak chcesz ugradować kompa, kłócisz się o "niepłynną płynność" 30 FPS, a dalej nie podałeś nazwy zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak grałem w crysis to 30 fps mi wystarczało i było płynnie.

 

Może coś 3294597[/snapback]

Szybko przyzwyczajamy się do dobrego :P.

 

A niby tak chcesz ugradować kompa, kłócisz się o "niepłynną płynność" 30 FPS, a dalej nie podałeś nazwy zasilacza.

mój zasilacz to mode com 400w. a chcę kupic taki: http://infostrefa.info/produkty.php?id=162...;kategoria_id=0

może inny polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BQ E6 450W wystarczy.

bq są drogie żeby ci uśwaidomić żę nie wystarczy to sam proc pobiera około 133waty na 4ghz jak?

2,66ghz 1,2250v -65waty

4ghz- 85-90waty

ale żeby było 4ghz trzeba dać takie napięcie z 1,2 na 1,4v a to już wtedy jest 133waty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ ModXStream Pro 500/600W

czort teraz z tymi zasilaczami trzeba pomyśleć jaką kartę wybrać ?? chcem ją kupić jakoś pod koniec wakacji. wtedy ma chyba być pemiera gtx300 raczej na pewno stanieją trochę takie karty jak gtx260,280,285,295. może starczy na tą ostatnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzi sobie bez problemu.

czy ten bq ma odpinane kable? nvidia do gtx280 poleca zasilacz 550w a nie 450w. nie to że karta tyle pobiera:) tylko trzeba uwzględnić to że inne podzespoły też są w budzie. np 4razy 1gb ramu dwa dyski nagrywarka proc płyta główna 6 wentylatorów 120mm i 2 140mm no i karta graficzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...