Skocz do zawartości
Sopel

Microsoft- Project Natal

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się jednak szybko okazało, MGS na Xboksa 360 to dopiero wierzchołek góry lodowej. Prawdziwym zaskoczeniem i tym, co sprawiło, że dziennikarze wychodzili z konferencji Microsoftu jak porażeni piorunem była odpowiedź giganta z Redmond na Wii. Project Natal, bo taką nazwę kodową otrzymało nowe akcesorium do kamery, na pierwszy rzut oka przypomina znanego z PlayStation EyeToya. W praktyce jednak oferować ma to znacznie, znacznie więcej. Microsoft zapowiada pełne rozpoznawanie ruchów stojącego przed ekranem gracza bez używania dodatkowych kontrolerów i przenoszenie ich do gry tak, że wirtualna postać porusza się w dokładnie taki sam sposób.

 

Kamera rozpoznawać ma także twarze (pokazane jest przełączenie się na profil odpowiedniego gracza po samym podejściu jego przed ekran) oraz głos – umożliwiając sterowanie podstawowymi funkcjami za pomocą komend w języku naturalnym. Urządzenie działać ma z każdym Xboksem 360 i będzie wg Microsoftu „wejściem w nową generację bez konieczności zmieniania platformy”.

 

Na scenie pojawił się Steven Spielberg, zachwalając zalety wprowadzanego przez Microsoft rozwiązania, które całkowicie wyeliminować ma konieczność korzystania z kontrolerów do gier.

http://www.gametrailers.com/video/e3-09-project-natal/50014

 

 

 

Źródło wp.pl- Czytaj całość.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Mnie tam to piorunem nie raziło - owszem ciekawe i widowiskowe, ale kompletnie niepraktyczne - chyba że w prostych gierkach dla dzieci.

- nie wyobrażam sobie żeby skakać, czołgać się itp po pokoju grając w Crysisa, Fallouta, itp - większość po kilkunastu minutach będzie miała dosyć.

- wszelkie symulatory lotów, wyścigów - kaszana - chyba że komuś wystarcza obsługa kierownicy/wolantu - bez biegów, sprzęgła, hamulca, 200 przełączników w samolocie ;)

- poza tym precyzja i szybkość ruchów z kontrolera biją to rozwiązanie na głowę, nie wspominając o skrótach klawiaturowych.

 

... no i co jak młodsze rodzeństwo zacznie małpować ruchy starszego brata? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Ja sobie oglądając to wyobraziłem inną Amerykańską rodzinę, taką co pije non stop Colę i je w McDonaldzie : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Ciekawe na ile ta scenka była reżyserowana... ale robi wrażenie - trzeba przyznać.

...kolejny krok w stronę matrixa... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- nie wyobrażam sobie żeby skakać, czołgać się itp po pokoju grając w Crysisa, Fallouta, itp - większość po kilkunastu minutach będzie miała dosyć.

- wszelkie symulatory lotów, wyścigów - kaszana - chyba że komuś wystarcza obsługa kierownicy/wolantu - bez biegów, sprzęgła, hamulca, 200 przełączników w samolocie ;)

- poza tym precyzja i szybkość ruchów z kontrolera biją to rozwiązanie na głowę, nie wspominając o skrótach klawiaturowych.

Fajnie, tylko natal jest na klocka, gdzie raczej nie ma super symulatorów lotu z 200 przełącznikami, a tym bardziej skrótów klawiszowych. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Ciekawe na ile ta scenka była reżyserowana... ale robi wrażenie - trzeba przyznać.

...kolejny krok w stronę matrixa... :lol:

Reklame to oni mają mocną ;)

 

 

Tylko szczerze mówią to jakoś nie mam ochoty pogadać sobie z wirtualnym chłopcem czy machać rękoma. Z resztą jak jadę samochodem to nie macham rękoma tylko trzymam kierownicę :) Trochę to jak iPod, cool trendy i jak to się dżejzi mówi z amerykańskiego USELESS bo moje mp3 i mp4 leżą w szafach a używam telefonu i słuchawek bluetooth a kolejna rzecz w kieszeni jest mi nie potrzebna. Trochę mi to niestety Wii przypomina, fajnie jest sobie czasem pomachać ale od gier wymagam raczej porządnego gameplayu ( nie banalnego), fabuły i przemyślanie stworzonego klimatu. Jeśli będą do tego powstawać jakieś porządne gry to czemu nie ale patrząc po przykładzie Wii to same Casualowe gierki.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

http://news.cnet.com/8301-13506_3-10296339...g=2547-1_3-0-20

 

Natal ma być również na PC z tym, że ma służyć nie tylko do grania ale i do interakcji z Windowsem. Fajnie tylko, że jak zapowiadają Natal to robią krzyk o Xboxie 360 na wszystkie media a jak ma wyjść na PC to streszczają to w 3 zdaniach ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...