Skocz do zawartości
riffo

Mam zamiar zrobic blok wodny na drazarce elektroerozyjnej

Rekomendowane odpowiedzi

wpadnij na www.overclockers.com

Moze cos po polsku?

po polsku nic nie znajdziesz ciekawego , a taka dokladnosc to frezarki cnc posaidaja a te z gornej polki jeszscze wieksza , a da drazarka robi wglebnie tak ? czyli cos ala wiertarka bo z bocznym to sie troche natrudzic bedziesz musial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo na forum.

MOZE KTOS MA LINKA DO TEGO NIEMIECKIEGO TESTU 13 BLOKOW WODNYCH? Nie moge tego znezc a ktos to rzucal.

Tu jest kilka :

http://forum.oc-forums.com/vb/showthread.p...threadid=135548

Nie o to mi chodzilo. Ktos dal jakies 2-3 tygodnie temu link. Niemiecki test, 13 blokow. Wygral zdecydowanie jeden o baaardzo dziwnej konstrukcji. Ciagle mnie w kolanie strzyka, zeby sie dowiedziec co mial takiego w srodku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wytlumaczycie mi czym jest ta cudna maszyna ??

A więc jest to maszyna ktora po wprowadzeniu wzoru (rys) jak w frezarce numerycznej zaczyna wiązka elektryczną (w dowlnym metalu ) przewodzącym prąd (musi nastąpić przeskok prądu z końcówki) "wyrywa" nie przesadzając po kilka atomów z materiału świtne poprostu cudowne urządzenie ale wedrążenie bloku będzie trwać ok. (no nie wiem wiem tylko ze 1 decymetr(sześcienny) wyrwa tydzień ) a koszt samego prądu będzie horendalny nie mówiąc o wprowadzeniu projektu.Do bloczków jest to faktycznie cudo (mini radiatory na pow. itp ale dostępność i koszta :cry: Jak się dostane na studia na Polibudzie(budowa maszyn)Szcz to może będe miał dostęp do tej maszynki (ale to tylko spekulacjo marzenia ) [Na koniec jest to jednym słowem numeryczna wyrywarka elektryczna dziełająca na zasadzie wiązki o b.wyskokim napięciu]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wytlumaczycie mi czym jest ta cudna maszyna ??

A więc jest to maszyna ktora po wprowadzeniu wzoru (rys) jak w frezarce numerycznej zaczyna wiązka elektryczną (w dowlnym metalu ) przewodzącym prąd (musi nastąpić przeskok prądu z końcówki) "wyrywa" nie przesadzając po kilka atomów z materiału świtne poprostu cudowne urządzenie ale wedrążenie bloku będzie trwać ok. (no nie wiem wiem tylko ze 1 decymetr(sześcienny) wyrwa tydzień ) a koszt samego prądu będzie horendalny nie mówiąc o wprowadzeniu projektu.Do bloczków jest to faktycznie cudo (mini radiatory na pow. itp ale dostępność i koszta :cry: Jak się dostane na studia na Polibudzie(budowa maszyn)Szcz to może będe miał dostęp do tej maszynki (ale to tylko spekulacjo marzenia ) [Na koniec jest to jednym słowem numeryczna wyrywarka elektryczna dziełająca na zasadzie wiązki o b.wyskokim napięciu]

 

buhahaha!!!!!!!

Sory ale z taka wiedza to nigdzie sie nie dostaniesz!!

Drazarka elektroerozyjna wglebna drazy prodem o wielkosci 25A!!!

w np. miedzi o wymiarach 50x50x20 dowolne ksztalty, zawirowania, elementy radiatora itp. wydrazy w kilkanascie godzin!! ok 10godzin!!

a odnosnie kosztow ta maszyna zluzywa 1kW/h takze sobie policz ile to bedzie kosztowalo!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wytlumaczycie mi czym jest ta cudna maszyna ??

A więc jest to maszyna ktora po wprowadzeniu wzoru (rys) jak w frezarce numerycznej zaczyna wiązka elektryczną (w dowlnym metalu ) przewodzącym prąd (musi nastąpić przeskok prądu z końcówki) "wyrywa" nie przesadzając po kilka atomów z materiału świtne poprostu cudowne urządzenie ale wedrążenie bloku będzie trwać ok. (no nie wiem wiem tylko ze 1 decymetr(sześcienny) wyrwa tydzień ) a koszt samego prądu będzie horendalny nie mówiąc o wprowadzeniu projektu.Do bloczków jest to faktycznie cudo (mini radiatory na pow. itp ale dostępność i koszta :cry: Jak się dostane na studia na Polibudzie(budowa maszyn)Szcz to może będe miał dostęp do tej maszynki (ale to tylko spekulacjo marzenia ) [Na koniec jest to jednym słowem numeryczna wyrywarka elektryczna dziełająca na zasadzie wiązki o b.wyskokim napięciu]

 

buhahaha!!!!!!!

Sory ale z taka wiedza to nigdzie sie nie dostaniesz!!

Drazarka elektroerozyjna wglebna drazy prodem o wielkosci 25A!!!

w np. miedzi o wymiarach 50x50x20 dowolne ksztalty, zawirowania, elementy radiatora itp. wydrazy w kilkanascie godzin!! ok 10godzin!!

a odnosnie kosztow ta maszyna zluzywa 1kW/h takze sobie policz ile to bedzie kosztowalo!!

Raz nie tobie oceniać jaką mam wiedze . Dwa że widziełeś jedną maszyne to nie znaczy że widziełeś wszystkie (to tak jak byś mi mówił że wszystkie wiertarki są na akumulatorki i robią małe dziurki w ścianie :-P ) ja na przykład widziłem figurę wyciętą w głąb na ok 7 cm więc nie w bloczku 50na50na20 i materiałem nie jest napewno tylko miedź . To chyba tyle i policz sobie skoro pow.50x50x20 wyrabia się 10 godzin to ile godzin wyrabiło by się 1 dcm sześcienny czyli 10 na 10 na 10 cm :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadzac z wypowiedzi to jest to jakas maszyna ktora drazy pradem (tak jak spawarka). Jezeli moje rozumowanie jest bledne to niech ktos mnie porawi.

Za taka maszyne to ja dziekuje, postoje ;)

Wole juz frezarke numeryczna i miec to zrobione w 30min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

""świtne poprostu cudowne urządzenie ale wedrążenie bloku będzie trwać ok. (no nie wiem wiem tylko ze 1 decymetr(sześcienny) wyrwa tydzień ) a koszt samego prądu będzie horendalny nie mówiąc o wprowadzeniu projektu""

 

a w 1 decymetrze ile blokow wodnych zmiescisz? i jszcze nie mozna tak tego porownywac poniewaz im glebiej drazarka drozy tym wolniej. I nie wypowiadaj sie co ja widziale a co nie bo gow.. wiesz!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

""świtne poprostu cudowne urządzenie ale wedrążenie bloku będzie trwać ok. (no nie wiem wiem tylko ze 1 decymetr(sześcienny)  wyrwa tydzień ) a koszt samego prądu będzie horendalny nie mówiąc o wprowadzeniu projektu""

 

a w 1 decymetrze ile blokow wodnych zmiescisz? i jszcze nie mozna tak tego porownywac poniewaz im glebiej drazarka drozy tym wolniej. I nie wypowiadaj sie co ja widziale a co nie bo gow.. wiesz!!

Spokojnie człowieku co sie tak pieklisz , to ty zaczołeś mi wytykać ze guwno wiem (zreszta zrobiłeś to po raz drugi ) ok super jestes specjalista w dziedzinie drazearek <brawo> , nie da sie z toba normalnie polemizowac bo jesteś bogiem w tej dziedzinia ok super juz nic nie mowie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

""świtne poprostu cudowne urządzenie ale wedrążenie bloku będzie trwać ok. (no nie wiem wiem tylko ze 1 decymetr(sześcienny)  wyrwa tydzień ) a koszt samego prądu będzie horendalny nie mówiąc o wprowadzeniu projektu""

 

a w 1 decymetrze ile blokow wodnych zmiescisz? i jszcze nie mozna tak tego porownywac poniewaz im glebiej drazarka drozy tym wolniej. I nie wypowiadaj sie co ja widziale a co nie bo gow.. wiesz!!

Spokojnie człowieku co sie tak pieklisz , to ty zaczołeś mi wytykać ze guwno wiem (zreszta zrobiłeś to po raz drugi ) ok super jestes specjalista w dziedzinie drazearek <brawo> , nie da sie z toba normalnie polemizowac bo jesteś bogiem w tej dziedzinia ok super juz nic nie mowie .

oki. takze sie zamknij i nie odzywaj!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

""świtne poprostu cudowne urządzenie ale wedrążenie bloku będzie trwać ok. (no nie wiem wiem tylko ze 1 decymetr(sześcienny)  wyrwa tydzień ) a koszt samego prądu będzie horendalny nie mówiąc o wprowadzeniu projektu""

 

a w 1 decymetrze ile blokow wodnych zmiescisz? i jszcze nie mozna tak tego porownywac poniewaz im glebiej drazarka drozy tym wolniej. I nie wypowiadaj sie co ja widziale a co nie bo gow.. wiesz!!

Spokojnie człowieku co sie tak pieklisz , to ty zaczołeś mi wytykać ze guwno wiem (zreszta zrobiłeś to po raz drugi ) ok super jestes specjalista w dziedzinie drazearek <brawo> , nie da sie z toba normalnie polemizowac bo jesteś bogiem w tej dziedzinia ok super juz nic nie mowie .

oki. takze sie zamknij i nie odzywaj!!

co to ma byc ? to jest forum i kazdy ma sie prawo wypowiedziec , a nikt nie wie wszytskeigo wiec to ty mozesz sie mylic w pewnych sprawach. Z takimi textami to na #bluzgi :wink: sorx ze reklamuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze ktos konkretny sie wypowiedzial. a jakies testy tego bloku gdzie znajde?

Proponuje kliknac "parent directory" a wiecej sie dowiesz.

 

P.S. Szanuj troche bardziej innych uzytkownikow bo to jest forum i kazdy moze sie wypowiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tym? Jezeli nikt nie ma pomyslow chyba taki zrobie!!

 

Dołączona grafika

No ja tez chce sobie zrobic ten blok nie wiem czy sie uda. Jedank nie bede go robił na drążarce ale na frezarce cnc. A tak swoja drogą ma

ten blok jakas nazwe bo jakos fotki jego sa dosc czeste ale nie moge nigdzie nazwy odszykac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...