Skocz do zawartości
v1ru5

Jaka Lampa Błyskowa Nikon D80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, noszę się z zakupem lampy do mojego Nikona D80, narazie mam do niego kitowy 18-135, jedzie do mnie tele 70-300 vr i będę też myślał nad jakąś stałką portretową. Nie mam zielonego pojęcia o zew. lampach błyskowych. Nie wiem na co patrzeć i która firma lepsza (Metz, Nikon, Nissin czy inne). Będzie mi potrzebna do robienia portretów, trochę fotografia ślubna dla znajomych a także fotografowanie krótko trwających zdarzeń. Czas synchronizacji z wbudowaną lampą wynosi 1/200s, czytałem że z lampami studyjnymi przez fotocelę można uzyskać nawet 1/8000s (max możliwości aparatu to 1/4000). Ciekawi mnie czy w podobny sposób da się wykorzystać taką lampę dołączaną do aparatu (studyjny sprzęt bardzo drogi). Szukam czegoś tak do 500zł. Wspomóżcie radą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też muszę kupić lampę, ale po wstępnym zorientowaniu się stwierdziłem, że nie ma sensu kupować prowizorki i trzeba zainwestować trochę więcej. Najlepszym wyborem wydaje się Metz 48 AF-1 digital, bo później już przeskok cenowy jest ogromny, a ta lampa do zastosowań nieprofesjonalnych powinna wystarczyć w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, i tak z 500 zrobiło się 1500zł, można było to przewidzieć. W sumie można by dołożyć do SB-600, chyba że znajdę coś tańszego posiadającego tryby HSS i żeby się dało ją wyzwalać flashem wbudowanym w aparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo dolozyc troche do czegos z serii SB-600/800/900 i bawic sie w CLS.

Może się mylę, ale Metz ma autorski system, który jest równie zaawansowany (nie korzystają z CLS, bo kiedy opracowali swój system to CLS jeszcze nie było). Na forum nikona można znaleźć wiele rzeczowych porównań lamp nikona i metza Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, i tak z 500 zrobiło się 1500zł, można było to przewidzieć. W sumie można by dołożyć do SB-600, chyba że znajdę coś tańszego posiadającego tryby HSS i żeby się dało ją wyzwalać flashem wbudowanym w aparat.

To moze jakas tania lampa + fotocela, jesli wyzwalanie ma byc lampa wbudowana?

 

@skinny500 - nie wiem, byc moze. Nie interesowalem sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...