Skocz do zawartości
xslimakx

Aparat cyfrowy...

Rekomendowane odpowiedzi

... ten temat tez byl juz walkowany setki razy ale tez nie moge znalesc konkretnej odpowiedzi na moje pytanie a mianowicie potrzebuje cyfrowke aby robila zdjecia nie beda to jakies profesionalne foty potrzebuje aparat ktory bedzie robil zdjecia w min. rozdzielczosci 1024x768 mial wejscie na karty pamieci i byl tani - do kwoty 1000zl no powiedzmy do 1500zl. Co polecacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparatow jest tak wiele, ze polecenie ci jednego modelu, ktory akurat bylby najlepszy, jest praktycznie niemozliwe.

 

Polecam wejsc np. na www.komputronik.pl - tam masz dzial aparaty cyfrowe. Jest tego mnostwo i wybierzesz cos. Jedno jest pewne - za te cene - tzn. ok. 1500zl - nie schodz ponizej 3 megapikseli. Najtansze aparaty np. HP za ok. 900 zl (mialem takiego na "testach" kilka dni temu)maja mimo wszystko widoczna gorsza jakosc obrazu - szumy na matrycy, ujawniajace sie glownie przy zdjeciach o malej ilosci swiatla/dlugiej ekspozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ten temat tez byl juz walkowany setki razy ale tez nie moge znalesc konkretnej odpowiedzi na moje pytanie a mianowicie potrzebuje cyfrowke aby robila zdjecia nie beda to jakies profesionalne foty potrzebuje aparat ktory bedzie robil zdjecia w min. rozdzielczosci 1024x768 mial wejscie na karty pamieci i byl tani - do kwoty 1000zl no powiedzmy do 1500zl. Co polecacie??

Dorzuć trochę siana i łyknij to: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=12779535 - tylko się pospiesz :-)

Raczej się nie zawiedziesz, sprzęt całkiem dobry, za te pieniądze nie będziesz miał lepszego wyboru. Mnie osobiście sprzęty tej klasy się nie podobają, ich obiektywy o bardzo krótkich ogniskowych mają wyraźnie widoczną aberrację chromatyczną. Aparatem który by mnie osobiście zadowolił byłby np. Nikon D100 - cyfrowa lustrzanka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie rada lechoo - aparat z zoomem optycznym 8x to naprawde pozycja godna uwagi jesli chodzi o sprzet klasy sredniej (oczywiscie trzeba tez zwrocic uwage na pozostale parametry). Jesli chodzi o zoom to liczy sie tylko optyczny, zoom tzw. cyfrowy to nieporozumienie - np. w HP zoom cyfrowy polega na tym, ze obraz jest nie powiekszany, ale od momentu, gdzie konczy sie zoom optyczny - kadr jest przycinany coraz bardziej - wraz ze zwiekszaniem zoomu cyfrowego, zeby zawieral tylko fragment, ktory niby powiekszylismy cyfrowo i wychodzi np. takie zdjecie 320x240 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzis kupilem kodaka cx 4200 za 650 (w macro) i jestem naprawde zadowolony

Możesz wrzucić kilka fotek na jakiś serwer i podać link? Ciekaw jestem jak wychodzą z niego zdjęcia.

 

Dołożę jeszcze coś od siebie: w przedziale cenowym 1000..1500zł wybrałbym Canona A40 (lub A60), robi całkiem ładne fotki, albo bym dołożył do wspomnianego wcześniej Olympusa C-720 głównie ze względu na 8x zoom optyczny i matrycę 3Mpix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ostatnio również interesuję się tym tematem, ciekawa jest oferta aparatów firmy Fuji, np. FinePix S304 z 6-krotnym optycznym zoomem, matrycą 3.1Mpix i wizjerem EVF na Allegro jest do wzięcia za 1800zł. Aparacik ten wykorzystuje nowoczesne karty xD Picture Card i robi całkiem ładne fotki.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok oto zdjecia

zrobione w max rozdzielczosci jedno bierze ok 750kb

zdjecie 1 zdjecie 2 zdjecie 3 zdjecie 4

Cóż, fotki te nie grzeszą ostrością jak i dokładnością odwzorowania barw, ale czego lepszego można było się spodziewać za 650zł... BTW: masz niezły bałagan na biurku :)

Wczoraj przejrzałem dokładnie stronę Steve'a i obecnie moim typem jest Canon A70, na allegro chodzą po 1600zł (opcja kup teraz). W przedziale cenowym do 2000zł jest to chyba najsensowniejszy wybór. Coprawda nie ma wizjera EVF lecz przeziernik i 8x zoomu, ale zdjęcia z tego aparacika mają bardzo dobrą ostrość i odwzorowanie barw. Widać to dobrze np. na tej fotografii. Aparat ten wykorzystuje tanie karty Compact Flash, 256MB kosztuje około 270zł. W tej chwili zdecydowałbym się właśnie na ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... a co sadzicie o HP Photosmart 720 ? W sumie to aparat (teoretycznie) porzadny. Ma ktos, albo widzial zdjecia ?

Szukać się nie chce... Wcześniej podałem link do zaj.ebistej stronki Steve's Digicams - jest tam mnóstwo bardzo dokładnych opisów aparatów cyfrowych.

Tu masz sznureczek prosto do opisu HP PhotoSmart 720:

http://www.steves-digicams.com/2002_reviews/hp720.html

A tu są przykładowe fotki robione tym aparatem:

http://www.steves-digicams.com/2002_review...20_samples.html

Jako ciekawostkę podaję informację, że fotki wszystkimi aparatami z w/w strony zostały zrobione w bardzo zbliżonych warunkach, więc łatwo porównać sobie jakość zdjęć z różnych sprzętów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok oto zdjecia

zrobione w max rozdzielczosci jedno bierze ok 750kb

zdjecie 1 zdjecie 2 zdjecie 3 zdjecie 4

Cóż, fotki te nie grzeszą ostrością jak i dokładnością odwzorowania barw, ale czego lepszego można było się spodziewać za 650zł... BTW: masz niezły bałagan na biurku :)

Wczoraj przejrzałem dokładnie stronę Steve'a i obecnie moim typem jest Canon A70, na allegro chodzą po 1600zł (opcja kup teraz). W przedziale cenowym do 2000zł jest to chyba najsensowniejszy wybór. Coprawda nie ma wizjera EVF lecz przeziernik i 8x zoomu, ale zdjęcia z tego aparacika mają bardzo dobrą ostrość i odwzorowanie barw. Widać to dobrze np. na tej fotografii. Aparat ten wykorzystuje tanie karty Compact Flash, 256MB kosztuje około 270zł. W tej chwili zdecydowałbym się właśnie na ten model.

Popieram CIe cala rozciagloscia i dlugoscia :P Mam A40 i A70 wydaje sie byc swietnym aparatem. W stanach pewnie do wziecia za jakies 1300 - takj samo bylo z moim A40. Canon slynie z dobry aparatow i nie ma sie co zastanawiam tylko brac :D

 

PS. Przekonuje sie wlasnie nad wyzszoscia marki na megapixelami. Moj A40 robi ladniejsze fotki niz ten 3.3 MPX za 650zl. No ale moj kosztowal 1200. Za 650 to calkiem calkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączę się do tematu i zapodam moją pozycję tj. aparacik jaki ja mam na oku w niedługim okresie czasu kupić .. Dołączona grafika Canon Digital IXUS v3 .. a więc tu fotka w big rozdziałce : TYL

Czy to dobry wybór ?? (mam nadzieję że ktoś rozwieje moje wielkie wątpliwości i obawy związane z kupnem takiego sprzętu ((dawałem już takie topiki .. ale to chyba ost. pozycja )) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... a co sadzicie o HP Photosmart 720 ? W sumie to aparat (teoretycznie) porzadny. Ma ktos, albo widzial zdjecia ?

Szukać się nie chce... Wcześniej podałem link do zaj.ebistej stronki

Tak, stronka wymiata, ale chcialem przeczytac opinie userow, przecierz to bardzo wazne. Ale jush nie potrzeba :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie nie jestem przekonany do HP dla mnie liczy sie jednak firma i niech taki aparat ma te 2 megapix to i tak bedzie robil lepsze zdjecia od pozostalych co maja nawet po 3 megapix :D firma jednak to firma :D CANON, FUJI, itp :D najlepiej zobaczyc ile sie ma kasy i pozniej poszukac w przedziale cenowym aparatow roznych firm :D i wtedy juz bedzie duzo latwiej chyba :D wybraz z poza 3 czy 4 :D niz 20 :D ja mam tego mojego sony dsc p-71 i aparat jest nie do wyje.....nia :D jestemz niego zadowolony jak nigdy :D zdjecia bardzo ladne <odwzorowanie barw itp> i jak sie orientuje kosztuje ok 1600zl :D tak samo canon bardzo dobra firma ktora robi swietne aparaty na pewno jak kupisz jakis z tej firmy bedziesz zadwowolony :D poczytaj troszke o danych technicznych np czy posiada zoom i jakies funkcje specjalne :D to tez na pewno ma jakis wplyw na to jaki aparat wybierzesz:D narazie nejleszpy aparat z jakim sie spotkalem byl to jakis model FUJI ;D mam znajomego ktory ma sklep w sumie caly servis jakis itp :D i jak mi powiedzial ze mam w reku aparat za ponad 100 baniek :D to kazalem mu go odrazu zabrac :D

 

WIEC JAK DLA MNIE TO CANON, SONY no i FUJI ale to nie ten przedzial cenowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na powaznie to proponuje A60/A70 sam obecie mam A200. Pzresiadajac sie ze zwyklej malpki na cyfrowke myslalem ze a200 starczy jednak aparacik cyfrowy spowodowal ze pokochalem robic zdjecia :) , i teraz sie okazlao ze zooma optycznego brakuje :) , bawielm sie a60 przez 2 dni i ten aparacik polecam mozna ja kupic za 1320 zl ( pelen manual , zoom to najwazniejsze ) a jesio fotki z a200 zapodam :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Nikon Coolpix 750. 2.1 Mpix (1600x1200). Teraz powinien byc chyba poniżej 1500PLN! (raczej tak)

 

Moze KŚ to lamerska gazeta, ale w książeczce pt. Fotografia cyfrowa mozesz znaleźć różne fajne rzeczy :)

 

Poza tym:

 

HP PhotoSmart 620 - 1000 PLN

HP PhotoSmart 720 - 1160 PLN

Olympus C-2 Zoom - 1300 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EE odwazna ta zaba :D ze sie nie bala :D ehehhe i to jest nastepny dowod ze aparaty canona to swietyny wybor :D kiedys mialem tez zamiar kupic tego A200 ale polakomilem sie na cos lepszego :D ale widze ze i tak bym byl bardzo zadowolony ;D szkoda tylko ze nie ma zoom'a ;D ale dla amatorow zdjec zaczynajacych swoja przygode :D to swietny wybor no i cena jest bardzo zachecajaca :D moze zaraz mi sie uda umiescic jakies zdjecie :D ktore wykonalem moim sony dsc-p71 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...