Skocz do zawartości
aro_w

Abit NF7-S Problem z serial ATA

Rekomendowane odpowiedzi

Na podkręconym A1700+@A2600+ /12,5x166/ pada serila ATA . Dysk maxtor 80 gb z 8 mb cache nie startuje na tym. Nie idzie zaunstalować sterowników do serial ata po próbie instalacji system już się nie podnosi - zwiecha na ekranie powitalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy tobie sata wykrywało ten dysk 80? bo ja mam podobny problem - może nie z tym że siada ale sata bezproblemowo wykrywa dysk barracuda 4 40 gb ale wd 80gb (8mega) juz nie. wydaje mi się że jest to ograniczenie biosu sata. może ktoś się wypowie - bo chciałem odpalać system z sata a tu qpa nie wykrywa dysku (zworki przestawiałem więc to nie ich wina :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było juz

 

przykro mi ale sata na abicie nie działa tak jak powiniem

 

silicon dał ciała i tyle (albo nie mozna skonfugurowac raidu albo wydajnosc znacznie ponizej oczekiwań) -chyba niestety trzeba bedzie czekac na rev. 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukajcie sobie tutaj topicu o podobnej treści ... http://www.nforcershq.com/forum/viewforum.php?f=12

 

problem faktycznie jest z niektórymi dyskami ( w szczególności Maxtora na ATA 133) podobno jest to już rozwiązywane jakimś nowym biosem u Asusa ... a wyszedł nowy sterownik do SATA 1.0.0.28a ...

 

Na barracudach działa wszystko oki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było juz

 

przykro mi ale sata na abicie nie działa tak jak powiniem

 

silicon dał ciała i tyle (albo nie mozna skonfugurowac raidu albo wydajnosc znacznie ponizej oczekiwań) -chyba niestety trzeba bedzie czekac na rev. 3.0

jeśli chodzi o wydajność na sata i moim barracuda4 40 gb to nie ma problemu - smiga aż miło między zwykłdym kontrolerem a sata 700 mega w 23s idzie ale nie wykrywa mi 80 a szkoda może nowy bis sobie poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzicie problem pojawił się właściwie dopiero po podkręceniu Proca., do momentu jak chodziło wszystko default było ok - serial ata wykrył dysk i chodziło gut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzicie problem pojawił się właściwie dopiero po podkręceniu Proca., do momentu jak chodziło wszystko default było ok - serial ata wykrył dysk i chodziło gut.

więc dziwne to ja sprawdzałem na kręconym i nie na różnych ustawieniach zworek itp. barak4 działa bezproblemowo mimo 10x200 a wd nie wykrywa - poczekamy na nowy bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś wie co jest nie tak - zdarłem nowego biosa do nf7-s rev 2.0 a awdflash wywala że suma kontolna mu sie nie zgadza - o co chodzi? abit coś zwalił? udało sie komuś nowego biosa wgrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios do Abita NF7-S rev 2.0 to numer 1.1 !

 

a nowy do rev 1.0-1.2 to numer 1.7 takżę podejrzewam że próbowałeś wgrać nie tego co trzeba bo 1.1 wchodzi świetnie , próbuj ściągnąć jeszcze raz z tego linka

 

http://fae.abit.com.tw/eng/download/bios/nf7-s2.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios do Abita NF7-S rev 2.0 to  numer 1.1 !   

 

a nowy do rev 1.0-1.2 to numer 1.7  takżę podejrzewam że próbowałeś wgrać nie tego co trzeba bo 1.1 wchodzi świetnie , próbuj ściągnąć jeszcze raz z tego linka 

http://fae.abit.com.tw/eng/download/bios/nf7-s2.htm

no kurde umiem czytać :) zdarłem napewno do 2.0 (NF7D_11.BIN - tak bin po rospakowaniu a w txt "BIOS release 1.1 for NF7/NF7-S v2.0") więc o pomyłke nie ma szans a o sume kontrolną się pluje. no nic ściągnę jeszcze raz i się zobaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy tobie sata wykrywało ten dysk 80? bo ja mam podobny problem - może nie z tym że siada ale sata bezproblemowo wykrywa dysk barracuda 4 40 gb ale wd 80gb (8mega) juz nie. wydaje mi się że jest to ograniczenie biosu sata. może ktoś się wypowie - bo chciałem odpalać system z sata a tu qpa nie wykrywa dysku (zworki przestawiałem więc to nie ich wina :))

Ja maiłęm podobny problem z podłączoeniem pod SATA wd 80 gb (8mega kaszy) ale gdy tylko wyjełem całkiem z niego zworke dysk się wykrył i działa ok. Pod xp musiałem wpakować jedynie stery od asusa bo się windows sypał.

Ostatnio też sflashowałem biosa i nie miałem z tym żadnych problemów. Skorzystałem z runme.bat :) od abita bo mi się nie chciało tego samemu wklepywać i poszło jak po maśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy tobie sata wykrywało ten dysk 80? bo ja mam podobny problem - może nie z tym że siada ale sata bezproblemowo wykrywa dysk barracuda 4 40 gb ale wd 80gb (8mega) juz nie. wydaje mi się że jest to ograniczenie biosu sata. może ktoś się wypowie - bo chciałem odpalać system z sata a tu qpa nie wykrywa dysku (zworki przestawiałem więc to nie ich wina :))

Ja maiłęm podobny problem z podłączoeniem pod SATA wd 80 gb (8mega kaszy) ale gdy tylko wyjełem całkiem z niego zworke dysk się wykrył i działa ok. Pod xp musiałem wpakować jedynie stery od asusa bo się windows sypał.

Ostatnio też sflashowałem biosa i nie miałem z tym żadnych problemów. Skorzystałem z runme.bat :) od abita bo mi się nie chciało tego samemu wklepywać i poszło jak po maśle.

no udało się - dziwne z runme podziałało a normalnie samo awdflash nie chciało rozpoznać :) co do dysku też siadło idealnie - wydarłem zworke i pomyka jak dziki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smigam na standardowym biose i mam pod SATA podpieta barakude IV 60GB i z niej startuje i nie widzie problemu.

Na takiej kartce jest napisane ze SATA obsluguje jedynie dyski w trybie master i tylko ATA 100 i 133.

PS. watro nowy bios wgrywac? Na stsrym wszystko stabline i wszystko dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak wy to robicie że dyski ATA100/133 puszczacie na SATA, chyba że źle zrozumiałem...

Abit w pudelku daje przejsciowke ATA-->SATA i mozna sobie zwykle dyski podpiac pod SATA. Wtedy zamiast wielkiej tasmy IDE masz skromny kabelek SATA.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrzucilem sobie na SATA starego/nowego IBM/Hitachi 40GB i bez problemu wszystko sie odbylo. Zapuscilem z ciekawosci test wydajnosci w Sandrze i lekkie zdziwienie. Caviar 800JB na kontrolerze zawartym w chipsecie wyciaga 24110 pkt a IBM na SATA wyciaga 31040 8O Jezeli w ten sposob panowie z SI spier.... sprawe to ja chce miec caly komp w ten sposob spier.....

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłys dexter zrobic jeszcze tescik odwrotny tzn ile wyciaga caviarek na sata??

Moglbym chociaz to moze byc problem bo na tym caviarze mam system i byc moze cos sie wysypac. Ale sprobuje :) hold on.

 

UPDATE: Caviar na SATA wyciaga 29217 :) Lepiej niz na standardowym ATA100 ale nadal gorzej od Hitachi. Ciekawa sprawa z tym SATA, bo odnioslem wrazenie ze Windows zaladowal mi sie wolniej.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE: Caviar na SATA wyciaga 29217 :) Lepiej niz na standardowym ATA100 ale nadal gorzej od Hitachi. Ciekawa sprawa z tym SATA, bo odnioslem wrazenie ze Windows zaladowal mi sie wolniej.

Pozdro

Dexter

BIG THX

 

hmmm-dziwna sprawa-mysle własnie nad zamianą a to dlatego ze potrzebuje dostep do 5 urzadzen ide (2 hdd) , dlatego własnie 1 hdd byłby podpiety pod sata (nie raid)

 

-duzo masz softu itp ma tej partycji na której robiłes sandre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tu moze byc problem pogrzebany bo to partycja systemowa z WINXP. Zaraz zrobie test partycji nie uzywanej przez system bo to partycja z grami lecz ona juz jest dalej wiec wydajnosc moze byc lekko nizsza od partycji pierwszej.

 

UPDATE: na drugiej partycji wynik 29977, wiec na pierwszej gdyby nie byla to systemowa partycja to pewnie przekroczylbym 30k. Zreszta test Sandry nie jest najlepszy a aktualnie nie mam nic innego zainstalowane ani nawet sciagniete.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...