Skocz do zawartości
pietro54

Komputer Mega Tanim Kosztem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciał bym kupić coś mega tanim kosztem, najlepiej kilka części z allegro, np używanego procka grafe itp. mam stosunkowo ograniczony budżet a chciał bym zmienić kompa..

co byście polecali pod tym kontem?

czego szukać i na co zwracać uwagę?

Zasilacz i napędy już mam

psu to modecome 500w

Edytowane przez pietro54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisales jakie masz na to fundusze a to chyba podstawa zeby ci cos doradzic (ja sie na tym nie znam ale ktos ci napewno pomoze :P)

 

*wistler mnie uprzedzil

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc.. chciał bym wydać około 1500zł

Mam chłodzenie wodne, z tym że nie wiem czy je wykorzystam... Mam je już od dość dawna, doskonale zdaję sobie sprawę jakie są plusy i minusy tego rozwiązania.

Kompa chciał bym wykorzystać głównie do grania, bo chyba gry są najbardziej wymagającym procesem:) mam monitor 22' więc 1680x1050, myślę że to wysoko stawia poprzeczkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 470 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 279 zł

RAM : OCZ 2x2GB 800MHZ SpecialOps - 179 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4850 512MB - 399 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

 

1522zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jak pisałem wyżej, dysk mi nie potrzbny, a i ceny podałeś elementów nowych, przy czym ja nowe też znalazłem taniej

np. http://allegro.pl/item666914229_wydajny_am..._sklep_wwa.html

A czy nie warto było by się pokusić o ddr3? hmm

Edytowane przez pietro54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 470 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 279 zł

RAM : OCZ 2x2GB 800MHZ SpecialOps - 179 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4850 512MB - 399 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

 

1522zł

Zestaw OK, ale zapomniałeś o zasilaczu, Modecom 500W to na 99,9% jakiś feel, który nie jest zasilaczem tylko bombą zegarową, z tym, że nie wiesz kiedy wybuchnie. Jeżeli Feel III to jeszcze nie tak najgorzej bo odejdzie sam, poprzednie modele coś pewnie zabiorą ze sobą.

 

hmm jak pisałem wyżej, dysk mi nie potrzbny, a i ceny podałeś elementów nowych, przy czym ja nowe też znalazłem taniej

np. http://allegro.pl/item666914229_wydajny_am..._sklep_wwa.html

A czy nie warto było by się pokusić o ddr3? hmm

W tej cenie nie warto kombinować z DDR3.

Polecam coś takiego:

AMD Phenom II X3 710

ASRock A780GXH/128M

GoodRAM Pro 2x2GB 1066MHz CL5

PowerColor Radeon HD4850 512MB

Corsair CX400 400W

 

Powinieneś się zmieścić. No i bierz wszystko w jednym sklepie, zaoszczędzisz na przesyłkach. Napisz też jaki masz ten dysk bo może on być sporym ograniczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw OK, ale zapomniałeś o zasilaczu, Modecom 500W to na 99,9% jakiś feel, który nie jest zasilaczem tylko bombą zegarową, z tym, że nie wiesz kiedy wybuchnie. Jeżeli Feel III to jeszcze nie tak najgorzej bo odejdzie sam, poprzednie modele coś pewnie zabiorą ze sobą.

Jak widać 0,01% okazał się być prawdą ;)

 

Ten MC jest dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powiem wam szczerze że nie rozumiem kompletnie czemu karta graficzna i procek jest zasilany z 12V... naprawdę nie rozumiem tego, czy jest ktoś kto po krotce mi to wyjaśni?

Czemu nie zasilać tego z 3,3V przecież kolejna transformacja energi będzie obciążona dużymi stratami na ciepło..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mam problemy ze wzrokiem ale nie uwzględniliści dysku twardego, napędów, obudowy. może pietro54 ma już te podzespoly ale dysk twardy nowy zakupić nawet jak ma się nieduży budżet.

no a teraz sugestie do tych części

 

obudowa przy mniejszym budżecie cm elite 331 a przy nieco większym gigabyte triton

dysk to jedno talerzowa baracuda 7200.12 albo któryś z tych samsungów które tutaj wszyscy polecają

 

{edit}

zwracam honor w pierwszym zestawie był hdd

Edytowane przez scoobydoo19911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...