Skocz do zawartości
Makchiavelli

Sciągamy Sim Lock'a Do Telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem prosić o pomoc w ściągnięciu Sim Lock'a z telefonu.

Mam jednak nadzieje, że każdy tutaj będzie mógł otrzymać pomoc w usunięciu tej blokady.

Mam dwa programy, NokiaFree Calculator i UltimateCalculator. Niestety nie mogę nadal ściągnąć blokady z Noki 1208.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem na bieżąco w temacie, ale wg mnie na ten telefon nie działają te kalkulatory, bo są za stare.

Aby ściągnąć simlocka z tego telefonu trzeba:

- użyć boxa

- iść do serwisu

- iść do operatora sieci komórkowej

Kody i inne cuda można sobie wybić z głowy.

 

Ewentualnie poczytaj w Sieci, czy X-sim/TurboSim podejdzie do tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem na bieżąco w temacie, ale wg mnie na ten telefon nie działają te kalkulatory, bo są za stare.

+1

Wprawdzie nie umiem tego fachowo nazwać, ale już od modelu 6310i kalkulatory przestały działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lipnie, ze kalkulatory mi nic nie dadza - w zasadzie juz probowalem i lipa ale myslalem, ze jakims innym sie da.

No coz, chcialem koledze sciagnac ale jednak bedzie musial placic w komisie.

 

BTW

Co to ten BOX?

 

Jakby tak kolega sobie kupował karte Orange w salonie Orange to by mu za darmo sciagli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalkulatory dzialaja, tym bardziej do tak starego telefonu jak nokia 6310i trzeba tylko znalezc "dobra wersje" takiego kalkulatora,

 

jezeli wpisales zly kod wiecej niz 5 razy to o sciagnieciu kodem mozesz juz zapomniec, pozostaje sposob/y w/w,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że kalkulatory działają na starszych Nokiach to wiem, bo sam tak ściągałem z 3310 i bodajże 6020.

Problem w tym, że od czasu gdzieś koło 6610i przestały działać i teraz tylko boxy. Od BB5 w górę chyba nie działa nic innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SonyEricssonach na szczęście da się ściągnąć simlocka domowym sposobem, wykorzystując ogólnie dostępne programy.

 

Mój poradnik dotyczący K310i (2-gi link, zjechać na dół i wyświetlić w pełnej wersji)

http://www.google.pl/search?q=Debranding+S...lient=firefox-a

 

Poradnik do nowszych telefonów postaram się w końcu napisać, na razie proszę pisać na GG 1248072. Pomogę.

 

WAŻNE- aby zdjąć simlocka, trzeba mieć DZIAŁAJĄCY telefon, czyli posiadać kartę na którą jest simlock lub Turbo-SIM/X-SIM.

Ewentualnie można w pewnym momencie procedury podejść do serwisu i poprosić o udostępnienie takiej karty (w Rabce 10zł).

 

Ze względu na to, że nie dam rady monitorować powstających na forum postów (siedzę na innym), proszę wszystkich userów o podanie moich namiarów autorom takich tematów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że kalkulatory działają na starszych Nokiach to wiem, bo sam tak ściągałem z 3310 i bodajże 6020.

Problem w tym, że od czasu gdzieś koło 6610i przestały działać i teraz tylko boxy.

Nie w prowadzaj w błąd bo praktycznie wszystkie modele dct-3 i dct-4 (poza kilkoma wyjątkami)można zrobić kalkulatorem 6610i też tylko trzeba ustawić odpowiednie parametry w kalkulatorze a nie używac defaultowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...