Skocz do zawartości
Glazek

Czy wszystkie Athlony Xp 1700+ 0,13 dobrze sie podkrecaja ?

Rekomendowane odpowiedzi

NIby więkshość dobrze sie kręci, ale shukaj aiuhb lu jiuhb, najlepiej dlt3c. POshukaj ziomuś na forum, było pełno.

BTW powiedz za ile chcesh proca, 1700+ to nie jedyny proc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj  :evil:  :evil:  :!:  :!:  

a ja bym bral 1700+ DLT3C  :wink:

Ej kozak, nie mieshaj go tak z goownem. Nie pamięta wół jak cielęciem bół czy jakoś tak :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj z podpisu wyciaga max (stabilnie na ac) 1950 MHz przy 1.85V :(, takze nie wszystkie sie kreca tak swietnie.  

(jiucb 0251)

Oj nie przesadzaj. Ja też mam tego JIUCB i dokładnie tak samo się kręci, ale widziałem je wykręcone na 2200, więc nie tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj z podpisu wyciaga max (stabilnie na ac) 1950 MHz przy 1.85V :(, takze nie wszystkie sie kreca tak swietnie.  

(jiucb 0251)

Oj nie przesadzaj. Ja też mam tego JIUCB i dokładnie tak samo się kręci, ale widziałem je wykręcone na 2200, więc nie tak źle.

no tak, ale porownujac do co poniektorych 1700-setek krecacych sie sporo ponad 2GHz bez podnoszenia napiecia wypada troche blado (ja juz przy 1800 MHz napiecie musze podnosic do 1,70V bo inaczej mam krzaki). ale w sumie nie ma co wielce narzekac bo w porownaniu z moim wczesniejszym palomino to roznica jest bardzo duza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz dobre mobo to kazdy w 0,13 dobrze sie kreci

8rda+ i z kazdego duuuzo wycisniesz ale na tym Solteku to moze miec znaczenie seria i konkretny model procka

No nie wiem czy z kazdego. Poza tym zdecydowanie lepsza plyta bedzie NF7-S. Co do prockow to loteria, bo i w obrebie dobrej serii zdazaja sie czarne owce a niekiedy teoretycznie slabsze serie potrafia pokazac pazurki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucasz 2 V i kazdy idzie na ponad 2,3ghz

Jakby to bylo takie proste to swiat bylby piekny. Niestety tak nie jest i nie wszystko zalezy od napiecia jakie wrzucisz. Powinienes o tym wiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz dobre mobo to kazdy w 0,13 dobrze sie kreci

8rda+ i z kazdego duuuzo wycisniesz ale na tym Solteku to moze miec znaczenie seria i konkretny model procka

Popatrz. Ja mam starenkiego SOltka i podkrecilem go max na 2144 MHz :)

Calkiem calkiem jak na KT133A :) :D

Normalnie latam na 2011 MHz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucasz 2 V i kazdy idzie na ponad 2,3ghz

Jakby to bylo takie proste to swiat bylby piekny. Niestety tak nie jest i nie wszystko zalezy od napiecia jakie wrzucisz. Powinienes o tym wiedziec.

zgadza sie moj ja z podpisu chodzi bez zmiany napiecia na 2ghz a na 1,85 na 2100 a 2200 to nawet na 2,1 vnie chce za cholere w normalnych warunkach bo po zastosowanu w zimie windowc cooler zobaczylem 2220mhz na ( nie pamietam napiecia ) ale tem proca nie wychodzil ponad 35stopni wow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucasz 2 V i kazdy idzie na ponad 2,3ghz

Jakby to bylo takie proste to swiat bylby piekny. Niestety tak nie jest i nie wszystko zalezy od napiecia jakie wrzucisz. Powinienes o tym wiedziec.

zgadza sie moj ja z podpisu chodzi bez zmiany napiecia na 2ghz a na 1,85 na 2100 a 2200 to nawet na 2,1 vnie chce za cholere w normalnych warunkach bo po zastosowanu w zimie windowc cooler zobaczylem 2220mhz na ( nie pamietam napiecia ) ale tem proca nie wychodzil ponad 35stopni wow

No fakt w zimie sie lepiej podkreca - blisko otwartego okna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam procesor to nie wszystko jak będzie słaba płyta i pamiątki nędzne to mając dobrą serie procka to i tak wyników najlepszych nie uzyskasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje trzy grosze:

"Apetyt rośnie w miarę jedzenia". Kiedyś podkręcenie procesora o 300-400MHz oznaczało extremalny O/C a procesor taki stawał się dumą posiadacza i powodem zazdrości innych userów (możecie tego nie pamiętać, bo pewnie młodzi jesteście :D )....

Teraz ludki podkręcają proce o np 700-900MHz i narzekają że ich proce słabo się kręcą :( . Znak czasu... Pomyśleć, co to będzie za kilka lat 8O

 

W odpowiedzi na pytanie z tematu: zależy co rozumiesz pod pojęciem "dobrego podkręcania". Podam moje przykłady:

 

XP 1700 A0 (DLT3C AIUGA 0249) 1.4 @ 1.9 GHz 1.95V

XP 1700 B0 (DUT3C JIUCB 0251)- 1.4 @ 2.3 GHz 2.05V

XP 1700 B0 (DLT3C JIUHB 0309)- 1.4 @ 2.5 GHz 1.8V

 

Ten ostatni "robi" w tej chwili 2.8GHz na freonie u jednego z uczestników forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj z podpisu wyciaga max (stabilnie na ac) 1950 MHz przy 1.85V :(, takze nie wszystkie sie kreca tak swietnie. 

(jiucb 0251)

Oj nie przesadzaj. Ja też mam tego JIUCB i dokładnie tak samo się kręci, ale widziałem je wykręcone na 2200, więc nie tak źle.

no tak, ale porownujac do co poniektorych 1700-setek krecacych sie sporo ponad 2GHz bez podnoszenia napiecia wypada troche blado (ja juz przy 1800 MHz napiecie musze podnosic do 1,70V bo inaczej mam krzaki). ale w sumie nie ma co wielce narzekac bo w porownaniu z moim wczesniejszym palomino to roznica jest bardzo duza.

Ooo, a to dziwne. Na swoim, cokolwiek starym, Epoxie na KT133A na 1,65V daję spokojnie 1,95GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, a to dziwne. Na swoim, cokolwiek starym, Epoxie na KT133A na 1,65V daję spokojnie 1,95GHz.

noo, chyba zaczne sie nabawiac kompleksow ;). no coz jednemu sie uda, a drugiemu nie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje trzy grosze:

"Apetyt rośnie w miarę jedzenia". Kiedyś podkręcenie procesora o 300-400MHz oznaczało extremalny O/C a procesor taki stawał się dumą posiadacza i powodem zazdrości innych userów (możecie tego nie pamiętać, bo pewnie młodzi jesteście  :D  )....

Teraz ludki podkręcają proce o np 700-900MHz i narzekają że ich proce słabo się kręcą  :(  . Znak czasu... Pomyśleć, co to będzie za kilka lat  8O 

 

W odpowiedzi na pytanie z tematu: zależy co rozumiesz pod pojęciem "dobrego podkręcania". Podam moje przykłady:

 

XP 1700 A0 (DLT3C AIUGA 0249) 1.4 @ 1.9 GHz 1.95V

XP 1700 B0 (DUT3C JIUCB 0251)- 1.4 @ 2.3 GHz 2.05V

XP 1700 B0 (DLT3C JIUHB 0309)- 1.4 @ 2.5 GHz 1.8V

,

Ten ostatni "robi" w tej chwili 2.8GHz na freonie u jednego z uczestników forum.

i tu widac ze karzdy proc ma inna dusze ja tez mam 0309 i 2,2 nie moge stabilnie nawet przy 2.0V osoagnac .. ale co zrobic zastosuje duze napiecie 2v przy 2,14 przez tydzin to moze potem bedzie na 1,8 chulal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jiuhb 0307 albo 0309 juz nie pamiętam i śmiga na 2600+ na napięciu 1.5 v (obudowa jest zielona wiec to chyba ten na nizszym napięciu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ooo, a to dziwne. Na swoim, cokolwiek starym, Epoxie na KT133A na 1,65V daję spokojnie 1,95GHz.

noo, chyba zaczne sie nabawiac kompleksow ;). no coz jednemu sie uda, a drugiemu nie :(

A ja na swoim Soltku daje 2144 MHz i co?

Nic :)

Normalka - trzeba tylko pomoc starej dobrej plycie :) :P

Trzeba tylko chciec i odnosnik do forum tweaka miec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na swoim Soltku daje 2144 MHz i co?

Nic :)

Normalka - trzeba tylko pomoc starej dobrej plycie :) :P

Trzeba tylko chciec i odnosnik do forum tweaka miec :)

Heh... Jak pisałem- O/C prawie 700MHz- normalka :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucasz 2 V i kazdy idzie na ponad 2,3ghz

raczej nie

 

moj idzie max 2100 z groszami a napiecie ponad 2 V i niejest stabilnie , stabilnie jest na 2090 2,025 Vcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...