Skocz do zawartości
Kangel

Problemy Z Kartą Graficzną Ati - Zakłócenia Na Monitorze

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Od pewnego czasu mam problem z jednym z komputerów - mianowicie na ekranie przez cały czas pracy wyświetlają się różnorodne zakłócenia - czasem są to plamki, czasem np. zniekształcona jedynie połowa monitora - tak czy siak, w większości przypadków uniemożliwia to odczytywanie tekstu. Zestaw jest dość leciwy, jego skład to:

płyta Asus A7N8X-E, procesor AMD Athlon XP 2600+, zasilacz Chieftec GPS-450AA-101 A, pamięć RAM 2x512 DDR, karta graficzna - GeCube (Gexcube?) Radeon 9800 Pro i monitor... Sony Multiscan 200sf (siedemnastocalowa perełka sprzed 12 lat :))

 

Karta graficzna posiada dwa wyjścia - zarówno D-Sub, jak i DVI. Monitor podłączony jest do tego pierwszego, jednak zarówno po podłączeniu innego monitora pod to wejście (LG Flatron F900P, też CRT), jak i podłączenie obu pod wejście DVI po zastosowaniu przejściówki nie zmienia postaci rzeczy, co wyklucza monitor/kabel lub samo wyjście z karty jako winowajcę. Kartę wyjmowałem, przeczyszczałem delikatnie styki, instalowałem nowe sterowniki, jednakże to nic nie dało (jedynie zmieniła się nieco forma zniekształceń, ale to mógł być równie dobrze zbieg okoliczności ;-)). Pytam Was, bo chciałbym się upewnić: czy to jest na pewno wina karty, czy może być to wina płyty głównej? Ja uważam, że to to pierwsze. Jeżeli mam rację, to co polecacie na miejsce tej karty? Może jakąś starszą nVidii zamiast ATI? Bo moja znajoma ma także dosyć leciwego laptopa z kartą graficzną ATI i podobne problemy...

 

Dodam też, że już kiedyś te problemy występowały, jednakże po pewnym czasie (kilka dni) zniknęły - tu już utrzymują się od kilku tygodniu, a nawet pogarszają.

Edytowane przez Kangel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że karta. Były to dość awaryjne modele. A problem się mógł nasilić wraz ze wzrostem temperatur (zimne luty). Aby wykluczyć płytę poprostu włóż inną kartę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że nie posiadam w domu karty AGP ;-) Jest w ogóle jakaś sensownej wielkości szansa, że to płyta główna?

 

W załączniku dołączam zdjęcia monitora - drugie jest rozmazane, ale to wina mojej ręki i słabego światła ;-)

post-137118-1247241915_thumb.jpg

post-137118-1247242007_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że nie posiadam w domu karty AGP ;-) Jest w ogóle jakaś sensownej wielkości szansa, że to płyta główna?

 

W załączniku dołączam zdjęcia monitora - drugie jest rozmazane, ale to wina mojej ręki i słabego światła ;-)

Zadrapanie na karcie graficznej/styk metalu czy tudzież chłodzenia z sekcją zasilania, ew. wywalił ci kondensator na karcie graficznej.

Tak przynajmniej ja miałem taki problem przy takich objawach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...