Skocz do zawartości
edemski

Komputer Do Produkcji Muzyki I Montowania Video

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! to mój pierwszy post, na tym przydatnym forum więc jakby coś nie krzyczcie.

 

otóż mam taką sprawę

próbuję złożyć zestaw komputerowy, ale oczopląsu dostaję jest tyle opcji, a ja nie ogarnięty do końca w temacie

 

do rzeczy:

 

komputer do domowego studia, które powoli będę wyciszał, także priorytetem jest CISZA.

komputer będzie służył jako "baza" do produkcji muzyki - korzystam z instrumentów elektronicznych, które są podłączone do miksera studyjnego, a ten z kolei do karty dźwiękowej zewnętrznej ESI QuataFire 610.

Jako programów komputerowych głównie używam Reason, który nie jest mocożerny, Nuendo, który służy mi głównie do pracy ze ścieżkami dźwiękowymi wave, do nagrywania instrumentów, podłączam też tam trochę wtyczek VST, które na moim laptopie z pentium M 1,6ghz bodajże trochę się dławi :lol:

 

jeśli chodzi o kartę ESI QuataFire 610 - tu zaczyna się zaczyna robić filozoficznie

karta dźwiękowa jest kapryśna i potrzebuje dobrego Chipsetu FIREWIRE - najlepiej Texas Instruments, żeby nie było przerywań i takich tam pierdułek ( czyli płyta główna, do której zaraz wrócę)

 

drugą, trochę poboczną sprawą jest montaż video (głównie w programie Edius)

 

jednym słowem potrzebuje stabilnej, w miarę mocnej, cichej stacji, na którą chcę wydać 3000zł na razie liczę bez monitora, bo jeden lcd 22" posiadam, a drugi se później dokupię

 

-obudowa: już mam Lancool K7.

 

-procek: myślałem o Phenom II x4 955 Black Edition - jest w miarę mocny i konkurencyjny jeśli chodzi o intel. do tego tańszy. poza tym płyta główna też tańsza.

 

-płyta główna: Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, FireWire jest na wspomnianym wcześniej Texas Instrument.

 

-karta graficzna: coś do 500zł, ale nie mam pojęcia co. raz pojawiają się głosy, że HD4770 jest dobra, bo mniej prądożerna itp itd. tutaj pilna prośba, żebyście mi coś doradzili. grać czasami też lubię, ale cały czas priorytetem ma być produkcja muzyki w ciszy. acha - musi być możliwość podłączenia dwóch takich samych monitorów.

 

-ram - też nie wiem. coś 2x2gb w dualu? też proszę polećcie coś

 

-2 dyski twarde w raidzie Dysk Samsung Spin Point F1 HD322HJ, 320GB, Serial ATA/300, 7200RPM, 16MB cache

jak myślicie, to dobra opcja? podobno są jednymi z cichszych w tym przedziale.

 

-zasilacz: Enermax Pro82+ 385W - myślicie, że wystarczy? czy 425W? instalacja elektryczna w mym nowym domu jest super glanc, ogromny zapas mocny przeznaczone na pomieszczenie studia, także nie ma mowy o przykrych niespodziankach

 

-chłodzenie do procka: sunbeam core contact freezer. czytałem, że są ciche i po prostu dobre. za to ciężko dostępne.

 

-chłodzenie do grafiki: oj się nie znam...

 

 

i na tym moje pomysły się chyba kończą. jestem przygotowany na wszelkie uwagi, możecie mnie nawet z bicza lać, jeśli popisałem się w którymś momencie ignorancją w przemyśle komputerowym :wink:

i oczywiście będę bardzo wdzięczny za pomoc!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do procesora i mobo, zostawiam Ci wolna reke bo tutaj zdania beda podzielone jak sądze.

Karta graficzna moze nie przyszlosciowo ale w moim przekonaniu HD4850 powinien dać radę, chociaz tutaj mogę sie mylic.

co do ram zalezy jaka platforme wezmiesz, jesli na C2Q to ddr2 jesli zas na phenoma to zapewne bedzie DDR3. tak więc tutaj wybor zostaw na koniec.

dyski dadza rade

no i zasilacz. 500-600W dobrej firmy. tu juz zalezy takze od Ciebie, wolisz taniej czy drozej? pewnie dobrze i tanio;p

chlodzenie na proc: cos ze stajnie Scythe. Moze ninja albo mugen 2. jest duzy wybor, o tym musisz poczytac.

chlodzenie na gpu. jesli chodzi o tego radeona ktorego wymienilem, to wystarczy accelero s1 + wentyl 120x120 scythe slip stream 1200rpm.

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 500-600 wat? nie siej prądożernego spisku producentów zasilaczy 425W powinna być wystarczająca, na tyle żeby nie obawiać się o np kilka dysków itp. 4770 podobno mało się grzeje więc też by się nadała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 500-600 wat? nie siej prądożernego spisku

Ale co to ma do rzeczy?? Może być nawet 1400W to nie znaczy, że tyle prądu będzie zarł...

 

Fakt, że do takiego zestawu styknie 425W, ale można by było złożyć coś z mocniejszym zasilaczem na przyszłość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ram zalezy jaka platforme wezmiesz, jesli na C2Q to ddr2 jesli zas na phenoma to zapewne bedzie DDR3. tak więc tutaj wybor zostaw na koniec.

 

.

 

;)

wojowniku jesteś w błędzie jeżeli chodzi c2q. można na janka ładować ddr3 do płyt s775 na nforce 790 i x48 intela i kilku p45 i p35

 

a teraz z powrotem do tematu

 

jeźeli twój program do video ma obsługe gpu to brał bym nv bo cuda jest rozprzestrzeniana od czasów znamienitego 8800gtx (swego czasu marzenie każdego gracza) a ati stream jest trochę nieokrzepnięte

 

podejżewam że zależy ci na stabilności więc bym myślał o pamięciach z ecc niezależnie od tego czy są to ddr2 czy ddr3, jeżeli twoja płyta obsługuje pamięci z rejestrowaniem(ecc-r)to warto by wziąć coś takiego.

przy pamięciach z tymi standartami praktycznie nie powinno być możliwości wysypania system

 

do chłodzenia procka bałbym mugena 2 z wiatraczkiem noctua NF-P12-1300 na paście Noctua NT-H1(wg cooling.pl lepsza od as5 i stg1)porównania nie mam bo ta pasta jest teraz na miejscu tej dziwnej rzeczy co jest przy boksowych coolerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zmieniłbym w tym zestawie dyski na Samsungi F2EG - wczoraj byłem u kolegi, sie zdziwiłem, nie słyszałem dysku, tylko wiatrak z jego zasilacza - niesamowite dyski. A podle forum - nie tracisz na wydajności (no nie odwiedzam znajomych zeby wykresy z HDTune porownywac ! ).

Edytowane przez ArreatPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...