Skocz do zawartości
Songoku

Moje przyszłe WC

Rekomendowane odpowiedzi

z kasa to jest tak ze im mniej wydam tym lepiej ;p

ale nie chce kupic czegos a'la moj ECS ;] sadze ze powyzej 300 zl (przynajmniej mam taka nadzieje ze tyle bede mial)

 

czy dobrze rozumiem opis przy Hagem PowerHead 802 ze moze pracowac jako zatapialna czyli ogolnie jakbym chcial zrobic zamkniety obieg to nie bedzie dodatkowej zabawy z papka ?? poprostu podepne weze i bedzie git a jak mi sie nie uda to walne ja do akwarium i tez bedzie ok?

 

duza jest roznica pomiedzy ukladami otwartymi i nie ??

nie mam doswiadczenia w montazu i sadze ze latwiej byloby mi zatopic papke np w akwarium ale... 

a) miejsce

B) estetyka

 

jak na poczatku bedzie jeden blok (papka ph802) i dobrze zacisniete przewody to nic mi nie wyleci na orbite ?;p

Co do kasy to juz sam wybierzesz co chcesz kupic. Aktualne ceny masz na WWW.

 

PH - zobacz na przyklejony post Witcha, a tak wogole to uzyj opcji szukaj :)

 

Ja akurat wole uklad zamkniety: wtedy slupy wody znosza sie i pompka ma lzej, ale pewnie opinie na ten temat beda rozne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko powinno byc dobrze .Wiec masz powyrzej 300 zł .Wiec bierz to co ci zaproponował kolega Lukas20 .Aha i teraz problem z pojemnikiem .No wiec jak chcesz estetyke to kup sobie w obi taki 2l powinien styknac (ja np zrobilem shrouda do nagrzewnicy i w tym siedzi jeszcze pompka z zbiornikiem i zasilacz wiec mam tak jakby 2 czesciowe WC ) No i mozesz miec nawet pompke 2000l/h to i tak ci nie wywali weżów (oczywiscie jak sa dobrze zamocowane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na Twoim miejscu kupilbym: Nukleona + PH802 + jakas nagrzewnica samochodowa.

Do tego rurki, shroud, wiatraki, kolanka i inne bajery miedziane. Ze wszystkim powinienes sie zamknac w 400 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Nukleon od Mate'a

mhm.. troszke drogi :/ nie wiem czy dam rady a poza tym potzrebna mi tez zapinka bo nie mam dziur na te sruby

 

a co sadzicie o Storm1 i Storm2 ??? sa tansze

 

nasunelo mi sie kolejne pytanko

co jesli nagrzewnica bedzie wyzej od zbiornika z woda (w przypadku intsalacji otwartego ukladu) jak wylacze pompe to woda przeciez zacznie splywac

[albo jeszcze nie do konca rozumiem dzialanie WC]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do blokow to juz lepiej chyba wydac te 40 PLN wiecej i miec pewnosc, ze ma sie cos naprawde dobrego - to jest tylko moje zdanie.

Sam oszczedzalem pol roku na WC, ale potem jak kupowalem to juz tylko sprzet najlepszej klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do blokow to juz lepiej chyba wydac te 40 PLN wiecej i miec pewnosc, ze ma sie cos naprawde dobrego - to jest tylko moje zdanie.

Sam oszczedzalem pol roku na WC, ale potem jak kupowalem to juz tylko sprzet najlepszej klasy.

po dluzszym zastanowieniu (0,5 sek) stwierdzam ze masz racje ;p juz raz sie przejechalem na oszczedzaniu... i zaplace za to podwojnie... ehh no narazie to kasy mam 0 ;] ale juz niedlugo referendum + zwrot podatku wiec cos wplynie i wtedy sie zacznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat wole uklad zamkniety: wtedy slupy wody znosza sie i pompka ma lzej, ale pewnie opinie na ten temat beda rozne.

ja sie moze jeszcze nie do konca znam na tym, ale jesli dobrze rozumiem idee ukladu otwartego z pompka zanurzona w zbiorniczku z ktorego wypompowuje wode i do ktorego ona wraca, to pompa nie walczy z zadnym slupem wody, a jedynie z oporami ukladu, w koncu jesli wpompujemy wode np. na 1m to woda musi wrocic z tego 1m (czyli jej ciezar sie rownowazy w ukladzie). zupelnie inaczej jest w bongach - wtedy pompa rzeczywiscie musi wypchnac wode do gory i z jej powrotu na dol nie mamy zadnej korzysci (w sensie cisnienia).

 

a jesli chodzi o pompki to co sadzicie o eheimie mini 1000 compactTU? z odpowiedzi, ktora dostalem ze sklepu wynika ze jest troche glosniejszy niz wieksze modele, oraz ze musi pracowac pod woda. ale ta cena - a eheim to chyba i tak eheim?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci tez wyslalem maila z paroma pytaniami ciekawe jaka bedzie odpowiedz a cena faktycznie bardzo kuszaca tylko jakby mi to mialo chodzic glosniej oj mojego boxowego wentyla... ;]]]]

 

 

Songoku kiedy instalujesz wc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dobre pytanie Shade .Ja tez sobie je zadaje .No wiec jak tylko dostane paczke z coppershimem bo dzisiaj zamowiłem na allegro .Ale uwaga uwaga .Mam niespodzianke bo jeszcze przed zgnieceniem procka WC chodziło przez godzinke coprawda w był właczony tylko w biosie ale zawsze coś .Temp w idle po godzinie w biosie wynosiła 33C na podkreconym durnie 9x147=1323 napiecie defaut.Bez wiatrakow na nagrzewnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas20 domyslam sie ze i ten ECS ktorego ty masz nie ma tych dziurek na sruby pod ten blok

miales jakies problemy z montazem i czy uzywasz cs ???

ECS jak kazda high-endowa :D plyta ma otwory wokol mobo :twisted:

 

Z tego co wiem to juz Mate wymyslil zapinke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie moze jeszcze nie do konca znam na tym, ale jesli dobrze rozumiem idee ukladu otwartego z pompka zanurzona w zbiorniczku z ktorego wypompowuje wode i do ktorego ona wraca, to pompa nie walczy z zadnym slupem wody, a jedynie z oporami ukladu, w koncu jesli wpompujemy wode np. na 1m to woda musi wrocic z tego 1m (czyli jej ciezar sie rownowazy w ukladzie). zupelnie inaczej jest w bongach - wtedy pompa rzeczywiscie musi wypchnac wode do gory i z jej powrotu na dol nie mamy zadnej korzysci (w sensie cisnienia).

Juz witch o tym pisal > poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukalem i znalazlem TU

 

 

Układ u mnie jast otwarty, więc poziom elemntów gra rolę.

Gra role tylko wowczas, jesli np pompka pompuje ci wode do bloku na wysokosc powiedzmy 1m, po czym z bloku wystaje rurka, woda nia sobie wyplywa i swobodnie spada do wiadra tworzac wodospad. Jesli natomiast rurka wlotowa i wylotowa sa na mniej wiecej tej samej wysokosci, wowczas wysokosc pompowania gra role tylko przy napelnianiu ukladu z wykorzystaniem pompki (bo przy napelnianiu nie ma wowczas slupa, ktory dziala w druga strona rownowazac uklad i pompka musi sama wepchnac wode na okreslona wysokosc zanim sie "przeleje" i stworzy sie slup wody) 8)

i o to wlasnie mi chodzilo. jesli mam pompke zanurzona w zbiorniku oraz doprowadze do niego wode z powrotem (wylot rurki jedynie zanurzony w wodzie) to pompka nie musi walczyc z zadnym slupem wody. w stosunku do tego jedyna korzysc jaka wystepuje w ukladzie zamknietym to fakt, ze na wlocie pompki mamy juz jakies cisnienie (co poprawia nieco wydajnosc), a tu nie.

pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...