Skocz do zawartości
Xante

Problem Z Komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem z komputerem. Mianowicie chodzi o to, że gdy gram w jakąś grę wyłącza mi się monitor. Tzn. przycisk power zaczyna migać a obraz robi się czarny, dalej słychać dźwięk z gry, ale nie da się nic zrobić. Gdy wcisnę reset, komputer dalej nie reaguje dlatego muszę go wyłączać z listwy.

Mój sprzęt to Athlon 64 X2 4000+ 2,1Ghz, Asus M2N, Kingston 3GB 800Mhz, Powercolor Radeon x1950pro 256MB, zasilacz 350W Modecom. To prawie na pewno jest wina karty graficznej, a raczej tego że się przegrzewa. Do pomiaru temperatur używam everesta i trochę dziwne jest, że gdy gram w jakąś grę i ją zminimalizuję, everest pokazuje temperaturę np. 90 stopni, a po sekundzie jest 60.

 

Czy problemem może być za słaby zasilacz? Gdy przeglądałem różne fora do tej karty polecano firmowy zasilacz 450W. Proszę o szybką pomoc.

 

Z góry dziękuję.

Edytowane przez Xante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką pastę dałeś?

 

Używam pasty Arctic silver 5.

 

 

Ściągnij Ati Toola, włącz test scan for artifacts i zobacz do ilu stopni karta się rozgrzeje.

 

Gdy włączyłem skanowanie to w ciągu sekundy temp. z 60 stopni skoczyła na 110 i po chwili monitor znowu się wyłączył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy włączyłem skanowanie to w ciągu sekundy temp. z 60 stopni skoczyła na 110 i po chwili monitor znowu się wyłączył.

No to masz odpowiedź na twoje pytanie. karta poprostu sie przegrzewa. Musisz coś zrobić z jej chłodzeniem. Załóż jeszcze raz chłodzenie tylko tym razem zadbaj o to aby pasty była odpowiednia ilość bo mogłeś dać za dużo/za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...