Skocz do zawartości
Escaper

Jakie max FSB sync wyciągasz ze swojego NF7-S rev 2.0?

Jakie max FSB sync robisz na NF7-S rev 2.0 przy defaultowym Vdd?  

2 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie max FSB sync robisz na NF7-S rev 2.0 przy defaultowym Vdd?

    • <200 MHz
      3
    • 200-205 MHz
      2
    • 206- 210 MHz
      0
    • 211- 215 MHz
      0
    • 216- 220 MHz
      2
    • 221- 225 MHz
      2
    • 226- 230 MHz
      0
    • >230 MHz
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Pochwalcie się :) Ja swoim NF7-S nawet nie zdążyłem sie pobawić, bo poszedł z dymem po kilku godzinkach katowania :roll: Oddałem go na gwarancji, i teraz stoje przed trudnym wyborem: 8RDA+ albo drugi Abit :) W zasadzie jedynym kryterium jest dla mnie max FSB sync. Mało mnie obchodzi, to że na Abicie można podnosć Vdd bez moda, ponieważ którąkolwiek płytke wybiore, i tak prędzej czy później pójdzie pod lutownice :P Więc generalnie najbardziej ciekawi mnie ile wyciągacie na standartowym Vdd, ponieważ chciałbym mieć porównanie do Epoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja max 233mhz sync :twisted: , ale TwinMOS'y nie wyrabiaja na 2,9v

vdd=1,7 (czyli bez moda)

 

mam co prawda rev 1.2 ale 1.2 i 2.0 niewiele sie rożnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp ;)

 

Nio ładnie, ładnie :)

Chyba biore drugiego Abita :)

Rozumiem że te wszystkie wyniki są na Vdd 1.7..?

Mi chodzi mi głuwnie o porównanie z Epoxem, więc nie pofatygowałby się ktoś sprawdzić na ile biega przy 1.6 Vdd..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

230 bez moda z modem 245(ale pamieci juz niestetety nie wyrabiaja i trzeba dawac asynchro),tak wiec jade sobie spokojnie na 230 synchro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalcie się :) Ja swoim NF7-S nawet nie zdążyłem sie pobawić, bo poszedł z dymem po kilku godzinkach katowania :roll: Oddałem go na gwarancji, i teraz stoje przed trudnym wyborem: 8RDA+ albo drugi Abit  :) W zasadzie jedynym kryterium jest dla mnie max FSB sync. Mało mnie obchodzi, to że na Abicie można podnosć Vdd bez moda, ponieważ  którąkolwiek płytke wybiore, i tak prędzej czy później pójdzie pod lutownice  :P  Więc generalnie najbardziej ciekawi mnie ile wyciągacie na standartowym Vdd, ponieważ chciałbym mieć porównanie do Epoxa.

Możesz napisać dokładniej w jakich okolicznościach wyzionął ducha... jakie FSB czy miałeś chłodzenia na SB etc itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalcie się :) Ja swoim NF7-S nawet nie zdążyłem sie pobawić, bo poszedł z dymem po kilku godzinkach katowania :roll: Oddałem go na gwarancji, i teraz stoje przed trudnym wyborem: 8RDA+ albo drugi Abit  :) W zasadzie jedynym kryterium jest dla mnie max FSB sync. Mało mnie obchodzi, to że na Abicie można podnosć Vdd bez moda, ponieważ  którąkolwiek płytke wybiore, i tak prędzej czy później pójdzie pod lutownice  :P  Więc generalnie najbardziej ciekawi mnie ile wyciągacie na standartowym Vdd, ponieważ chciałbym mieć porównanie do Epoxa.

Możesz napisać dokładniej w jakich okolicznościach wyzionął ducha... jakie FSB czy miałeś chłodzenia na SB etc itp.

 

Tiaaa, niema raczej oczym gadać bo poleciał najprawdopodobniej przez zalanie skraplającą się wodą, więc FSB i chłodzenie niema raczej znaczenia. Na NB był SEv1, na CPU LEv1 i temp wody w układzie~ 10C. Na SB mały raditorek od 486. Nie myślałem że mój freonik będize aż tak dobry, żeby schłodzić aż tak wode, i nie chciało mi się za specjalnie robić izolacji na bloki... Pewnego razu po prostu nie wstał i koniec :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa, niema raczej oczym gadać bo poleciał najprawdopodobniej przez zalanie skraplającą się wodą, więc FSB i chłodzenie niema raczej znaczenia. Na NB był SEv1, na CPU LEv1 i temp wody w układzie~ 10C. Na SB mały raditorek od 486. Nie myślałem że mój freonik będize aż tak dobry, żeby schłodzić aż tak wode, i nie chciało mi się za specjalnie robić  izolacji na bloki... Pewnego razu po prostu nie wstał i koniec :cry:

THX! Freoniarzu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

207 synchro (vdd default). Więcej nie próbowałem.

a dlaczego akurat 207 :) , i dlaczego wiecej nie probowales , dziwne mi sie to wydaje ze sprobowales 207 a nie sprobowales 210 :D,ja bym sprawdzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem 2 płyty NF7-S

Obie asynchro 219 !! (1,7V)

Synchro max na TwinMosach 333 poszło 215

chłodzenie standardowe ...

2 różne proce i to samo (XP1700 i XP2400)

No tak sobie :/

Liczyłem na 237 jak u Mufy :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...