Skocz do zawartości
bbxx

Bezgłośny Zestaw Z Ssd Bez Monitora Do 2k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcę złożyć w najbliższym czasie zestaw który miałby służyć do programowania (php,sql)

Zależy mi na kompletnej ciszy oraz dysku SSD

 

Co byście polecili za tą kwotę ?

 

Karta graficzna nie musi być super, wystarczy np. pasywne 9600gt

 

pozdr

BBXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Witam

 

Chcę złożyć w najbliższym czasie zestaw który miałby służyć do programowania (php,sql)

Zależy mi na kompletnej ciszy oraz dysku SSD

 

Co byście polecili za tą kwotę ?

 

Karta graficzna nie musi być super, wystarczy np. pasywne 9600gt

 

pozdr

BBXX

Dobry dysk ssd zje Ci minimum 600zł z tych 2k. Za 32GB przestrzeni. Opłaca Ci się w komputerze za 2k? Wątpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na zestaw nr 1 miquela z zasilaczem Forton GLN 350W 80+ bez grafiki (tylko integra) no i oczywiście dysk SSD ja bym wybrał OCZ 60GB w tej cenie.

Całość z obudować wyjdzie Ci ok 1900zł. Jak chcesz może więc zamienić płytę na asrocka AM3 i pamięci na adaty ddr3 2*2gb.

Taki zestawik aż natto spełni twoje oczekiwania bo ten fortron jest dość cichy. Jeżeli zasilacz ma być całkowicie bezgłośny i cooler procesora to się sprawa komplikuje. Trzeba by dać potężny radiator na przykład Scythe bez wentylatora i kupić pasywny zasilacz. Ale zrobić się da.

Taniej będzie zamiast SSD kupić dysk Samsung F2, jest bardzo słabo słyszalny a w zamian dać pasywne PSU i chłodzenie proca. Chyba będzie ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ssd ze wzgledu na cisze to obowiazkowo raczej juz wszystko pasywne...bo sporo trzeba nawyciszac zeby uslyszec cichy dysk talerzowy

 

 

bo mozna poleciec inaczej ... wspomniany scythe na procesor + firmowy wiatrak na minimalnie zeby tylko powietrze krazylo (mozna bez wiatraka ale minimalny nawet przewiew robi spora roznice), grafa ja gdy mialem gf8600 to na accelero S2 mogl na pasywnie smigac :D a jak nie chcesz grac to integra jak najbardziej, zasilacz to wazna czesc nie tak latwo wyciszyc jak juz sie kupi jednak glosny, moim zdaniem warto tez wziac zasilacz z dosc duzym zapasem mocy (ja moge polecic zasilacze bq! dark power, ale swoje kosztuja) zwykly dysk mozna zapakowac w scythe quiet drive - ma w zalozeniu eliminowac pisk dysku (sam nie testowalem, wiec nie wiem jak sie sprawuje)

 

ostatecznie zwykle gdzies waitraki musza byc zeby wymusic obieg w obudowie albo jesli bys zamontowal wode (jak chesz wyciszac calosc to koszta wydajnych chlodzen powietrznych moga byc porownywalne z zalozeniem wodnego) to na chlodnicy - wolnoobrotowe ale zawsze. No chyba ze polozysz mobo bez obudowy :D to konwekcja zrobi swoje nawet bez wiatrakow.

 

Pozdro dla wszystkich maniakow cichych kompow :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na zestaw nr 1 miquela z zasilaczem Forton GLN 350W 80+ bez grafiki (tylko integra) no i oczywiście dysk SSD ja bym wybrał OCZ 60GB w tej cenie.

Całość z obudować wyjdzie Ci ok 1900zł. Jak chcesz może więc zamienić płytę na asrocka AM3 i pamięci na adaty ddr3 2*2gb.

Taki zestawik aż natto spełni twoje oczekiwania bo ten fortron jest dość cichy. Jeżeli zasilacz ma być całkowicie bezgłośny i cooler procesora to się sprawa komplikuje. Trzeba by dać potężny radiator na przykład Scythe bez wentylatora i kupić pasywny zasilacz. Ale zrobić się da.

Taniej będzie zamiast SSD kupić dysk Samsung F2, jest bardzo słabo słyszalny a w zamian dać pasywne PSU i chłodzenie proca. Chyba będzie ciszej.

Rezygnować z ssd nie chcę bo potrzebuje wydajności przy operacjach dyskowych. Wolałbym jednak C2D no i może bez grafiki, pozniej dokupię. Co do Fortrona to sie zastanowie nad nim.

dzieki za odp.

 

jesli ssd ze wzgledu na cisze to obowiazkowo raczej juz wszystko pasywne...bo sporo trzeba nawyciszac zeby uslyszec cichy dysk talerzowy

 

 

bo mozna poleciec inaczej ... wspomniany scythe na procesor + firmowy wiatrak na minimalnie zeby tylko powietrze krazylo (mozna bez wiatraka ale minimalny nawet przewiew robi spora roznice), grafa ja gdy mialem gf8600 to na accelero S2 mogl na pasywnie smigac :D a jak nie chcesz grac to integra jak najbardziej, zasilacz to wazna czesc nie tak latwo wyciszyc jak juz sie kupi jednak glosny, moim zdaniem warto tez wziac zasilacz z dosc duzym zapasem mocy (ja moge polecic zasilacze bq! dark power, ale swoje kosztuja) zwykly dysk mozna zapakowac w scythe quiet drive - ma w zalozeniu eliminowac pisk dysku (sam nie testowalem, wiec nie wiem jak sie sprawuje)

 

ostatecznie zwykle gdzies waitraki musza byc zeby wymusic obieg w obudowie albo jesli bys zamontowal wode ...

Mam w drugim kompie scythe mugena, fajnie sie spisuje, moze wystarczy zainstalowac 2 fany w obudowie (ustawic na niskie obroty) i do tego cichy zasilacz ? (moze ktos poleci wiarygodny test glosnosci zasilaczy).

 

SSD nie biore ze wzg na cisze tylko na wydajnosc.

 

W sumie grafa moze byc integra na razie byle to nie byl intel GMA...

 

Konfiguracja z grala:

 

Procesor: AMD Athlon II X2 245 BOX (2.9GHz, Dual Core, 2MB, 65W, AM3) - 249 PLN

Płyta główna: Asus M4N78-VM, GeForce 8200, VGA, DualDDR2-1066, SATA2,RAID, GBLAN, mATX AM3 253 PLN

Pamięci: DDR2 4096MB 1066MHz Kingston HyperX (2x 2048MB) CL5 Black - 229 PLN

Dysk twardy: OCZ 120GB SSD, 2.5", 64MB, SATA 230MB/s, 135MB/s Agility - 1314 PLN

Obudowa: Asus TM-811 Mini Czarno-Srebrna (bez zasilacza) - 85 PLN

Zasilacz: Forton GLN 450W - 170 PLN

 

razem okolo 2201 PLN

 

Postanowilem dolozyc 200zl i zrezygnowac z k.graf (mam do tego kompa z podpisu)

 

Czy warto cos zmienic w tym pudle ? (dokupie wiatraki pozniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyte wez AsRock A780GXH 259 pln i ram GoodRam 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PRO 230 pln :) a dysk moze wezmiesz 2x samsun 500 GB F2EG w raid ? :) wiecej pojemnosci i tez szybko tylko sa wieksze czasy dostepu .

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezgłośne toto nie będzie :P

do bezglosnego to ja widze cos z heatpipe'ami na procka + jakis wybitnie cichy zasilacz majacy kolo 23dB przy obciazeniu :> i bedzie mistrzostwo

Edytowane przez leiber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szybkości to SSD miażdży HDD bez wątpienia, ale możesz na razie kupić 1 dysk HDD samng F2 bardzo cichy a za rok dokupić SSD za 1/5 ceny (zgaduję) bo SSD tanieje w szalonym tempie jak kiedyś pendrive :)?

 

bezgłośne toto nie będzie :P

do bezglosnego to ja widze cos z heatpipe'ami na procka + jakis wybitnie cichy zasilacz majacy kolo 23dB przy obciazeniu :> i bedzie mistrzostwo

Są zasilacze pasywne a na cpu można dać sam radiator byle wielki klocek z 8 heatpipe minimum.

 

Zasilacze:

Antec True Power New

be quiet! i ten bym ci polecił.

Jest jeszcze całkiem pasywny fortron za ok 400zł, ale ciężko go dostać w Polsce.

 

Amacrox pasywny 100%

 

Jest Fortron ZEN400 i to w dobrej cenie, w takim razie tego Ci polecam.

 

Gdybyś znalazł w Polsce to mógł by być też antec phantom ale ja takiego nie widziałem tylko 500W bywał.

 

Jeszcze co do radiatora CPU to scythe mungen II ma 10 HP i duuużo listków. Myślę, że to wystarczy ale musisz zostawić w takim razie otwartą obudowę jeżeli nie chcesz tam mieć ani jednego wentylatora. I wszystko w pasywnie :) No i nie ładuj tam mocniejszego proca tylko phenom II 245 i jeszcze obniż taktowanie nieco.

 

Po zdjęciu wentylatora z radiatora CPU testuj temperatury pod orthosem albo prime przez godzinę. Everestem i możesz paluchem dotknąć czy się nie przegrzewa dla pewności. Ja bym jednak wziął HDD F2 i zostawił wentylator na CPU na minimum obrotów. I tak tego słychać nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...