Skocz do zawartości
bareu

Droga Piotrków-kielce

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

jutro bladym świtem ruszam w trasę i do przejechania mam m.in. odcinek jak w temacie, którego w ogóle nie znam. Da się tam pocisnąć? Są jakieś utrudnienia (GDDKiA pokazuje roboty w jednym miejscu), miejsca, na które trzeba uważać? Wszelkie uwagi na temat drogi mile widziane. Pomogą w określeniu godziny wyjazdu. Czy też może przyjąć standardową średnią 70km/h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całej tej trasy niestety nie znam. Bardzo często jeździłem do Końskich. Od skrzyżowania drogi nr 74 z 42 do Kostomłotów przed Kielcami trasa jest super - równiutki i szeroki asfalt. Można spokojnie pocisnąć (zdarzało się 150 ;) ) Im bliżej Kielc tym więcej terenów zabudowanych i sporo radarów - na szczęście wszystkie oznaczone. Co do robót drogowych - wiem, że obecnie w okolicach Miedzianej Góry trwają jakieś prace i w godzinach szczytu mogą być tam korki (ruch jednym pasem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, po prawdzie to miejscem docelowym jest Busko Zdrój, w którym muszę być ok. 10:00-10:30 więc godziny szczytu raczej mi nie grożą, a same Kielce zamierzam ominąć siódemką do Morawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorszym odcinkiem jest chyba Paradyz-Zarnow. Dawno tamtedy nie smigalem ale w porownaniu do tego co bylo w okolicach Sulejowa przed remontem nawierzchni to teraz jest malina. A praktycznie od wylotu z Zarnowa do Mniowa przelotowo masz srednia powyzej 100km/h. Na samej Miedziance jest nowy asfalt takze moga juz malowac - tydzien temu bylo jeszcze spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrkow - Sulejow. Ten odcinek juz od dluzszego czasu jest juz dobrej jakosci. Wczesniej dzieki TIRom wyprzedzanie na krotkim odcinku w deszczu dawalo niezapomniane wrazenia poslizgow z jednych kolein w drugie [; Pozniej na tym odcinku 74 masz kilka ostrzejszych zakretow ale w miare dobrej jakosci nawierzchnie. Najgorsza z tego co pamietam byla za Solcem do poczatku Zarnowa - waskie zakrety z gorki, mostek etc.

Na Smykowie golebnik, pozniej jeszcze czasem miski patrza na podwoja ciagla przy stacji paliw z wiatrakami ^_^ Pozniej spokoj.

Swojskie tereny jakby nie bylo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...